Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tipsy custom vs zwykłe


waski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Zastanawiam się nad zleceniem wykonania customowych tipsów. Macie może jakieś doświadczenia z takimi?

Czy chodzi tutaj tylko o lepszy Seal, komfort, dopasowanie?

Co z brzmieniem jest inne, lepsze, gorsze...? 

Warto, nie warto? 

Np Solarisy lubię z JVC SpiralDot (duża dziura), gdy posiadałem Shure KSE1200 to brzmienie najbardziej odpowiadało mi na SpinFitach 240 tak samo z FiiO FA9, na Andromedy często trafiały gumki Final audio.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pary. Brzmieni zależy, tu nie ma konkretnego trendu, zalezy od słuchawek, ale wygoda, seal i izolacja są pierwszorzędne, chyba tylko Etymotic lepsze tłumienie pasywne zapewnia. Mi brzmieniowo mocno nie narzucały siewzględem zwykłych silikonów, przy Earsonics ES3 jak zamawiałem to prosiłem o szerszy otwór niz fabryczny i gra to dobrze.

Minus taki, że w zasadzie na każde doki musisz dosyć spory pieniądz wyłożyć i nikłe szanse, że potem te tipsy nadadzą się na inną parę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przerobiłem", i chyba nadal "przewalam" - tipsy, pianki - "kupa" zabawy 😕 szczególnie przy dokach, które mocno reagują na zmianę... Kiedy, wymyśliłem sobie jako EDC customy, wreszcie zrozumiałem co to "seal" :). Mam w Andro, i Etach, robione u @piotrus-g na Litewskiej 🆗 Generalnie zgadzam się z założeniami @retter, zrobiłem do słuchawek, z którymi zostanę.

Co do sonicznej strony takiej operacji, to jest to wypadkowa tipsów/pianek, przy poprawie seal'u, przeważnie dolne rejestry są pełniejsze, nic nie "ucieka", góra zachowuje się jak tipsach silikonowych, może więcej napowietrzona, tło czarniejsze. Izolacja wzrasta, ergonomia nie do pobicia.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 19:22, trez0r napisał:

"Przerobiłem", i chyba nadal "przewalam" - tipsy, pianki - "kupa" zabawy 😕 szczególnie przy dokach, które mocno reagują na zmianę... Kiedy, wymyśliłem sobie jako EDC customy, wreszcie zrozumiałem co to "seal" :). Mam w Andro, i Etach, robione u @piotrus-g na Litewskiej 🆗 Generalnie zgadzam się z założeniami @retter, zrobiłem do słuchawek, z którymi zostanę.

Co do sonicznej strony takiej operacji, to jest to wypadkowa tipsów/pianek, przy poprawie seal'u, przeważnie dolne rejestry są pełniejsze, nic nie "ucieka", góra zachowuje się jak tipsach silikonowych, może więcej napowietrzona, tło czarniejsze. Izolacja wzrasta, ergonomia nie do pobicia.

Ile kosztowały Customy do Andromedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x robiłem customy u Piotra. Kilka lat temu do EX1K i w tym roku do Dunu Zen. Lepsze efekty brzmieniowe i ergonomiczne osiągam jednak na uniwersalnych tipsach. Jedyne co się na pewno poprawia to izolacja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:

2x robiłem customy u Piotra. Kilka lat temu do EX1K i w tym roku do Dunu Zen. Lepsze efekty brzmieniowe i ergonomiczne osiągam jednak na uniwersalnych tipsach. Jedyne co się na pewno poprawia to izolacja.

Ale Ty masz dobre uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty dźwiękowe mogą być w sumie różne. Do Earsonics ES3 zażyczyłem sobie, żeby otwór w środku poza miejscem styku z tulejką był poszerzony, bo te doki dobrze na szeroki otwór reagują i dźwiękowo dostałem coś praktycznie jak SpinFity, tylko z nieporównywalnie lepszym komfortem i izolacją.

 

Jak parę lat temu zamawiałem parę do Mee P1, to niemal identycznie brzmiało jak fabryczne tipsy.

 

Chłopaki w Custom Art naprawdę elastycznie podchodzą do tematu i idzie z nimi dogadać to i owo, jezeli to tylko da się zrealizować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, all999 napisał:

2x robiłem customy u Piotra. Kilka lat temu do EX1K i w tym roku do Dunu Zen. Lepsze efekty brzmieniowe i ergonomiczne osiągam jednak na uniwersalnych tipsach. Jedyne co się na pewno poprawia to izolacja.

A czy oba modele słuchawek, to nie sa raczej z tych o płytszej "penetracji" 😁🧐 ? Mam Xelento i właśnie je się tak aplikuje, najlepsze efekty mam na stockowych tipsach... Generalnie co uszy to, to tyle sposobów na swoje brzemienie 🆗 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za polecania i opinie. Oczywiście jeśli potrzebujecie wsparcia w kwestii tipsów to śmiało uderzajcie.  Odpowiadając na pytanie odnośnie ceny - obecna cena to 300zł brutto za komplet.

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 15:01, piotrus-g napisał:

Dzięki wszystkim za polecania i opinie. Oczywiście jeśli potrzebujecie wsparcia w kwestii tipsów to śmiało uderzajcie.  Odpowiadając na pytanie odnośnie ceny - obecna cena to 300zł brutto za komplet.

Przydałaby się jakaś forumowa promocja :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś się okazało, dlaczego większość tipsów nie siedzi mi w uchu, albo bardzo łatwo traci izolację. Otóż mam strasznie dziwaczny kanał uszny, powyginany w jakieś dziwne esy-floresy, zwłaszcza w tym miejscu, gdzie uniwersalny tips ma siedzieć. Miałem nieustanny problem ze szczelnością kanału, ale jakoś mi do głowy nie przyszło, że to może być po prostu kwestia indywidualnej anatomii ucha. 

 

Dlatego dziś zrobiłem sobie w Custom Art wyciski ucha w celu wyprodukowania spersonalizowanych tipsów. Już nie mogę się doczekać.

 

Dziękuję Pani Audiolog za profesjonalną obsługę, a Koledze Homzikowi za miłą rozmowę. 

 

Myślę, że jest to bardzo ciekawa opcja dla tych, którzy tak jak ja męczą się ze złapaniem izolacji na dokanałówkach. Cena nie jest zaporowa, obsługa całościowa i na dodatek miła, wybór wersji kolorystycznych bardzo duży. Czego chcieć więcej?

Edytowane przez westberg
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, westberg napisał:

Nie jest zaporowa, obsługa całościowa i na dodatek miła, wybór wersji kolorystycznych bardzo duży. Czego chcieć więcej?

Jak to czego ? Niższej ceny dla takich fajnych facetów Audiofanów jak my !!! 🙂 .

 

@westberg proszę jak dostaniesz tipsy , opisz wrażenia z pierwszych ułożeń w uchu i odsłuchu z nimi. Dzięki !!!

 

A skąd tam @Homzik ? Pozdrawiam i Jego serdecznie jak również @maciuxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Jak to czego ? Niższej ceny dla takich fajnych facetów Audiofanów jak my !!! 🙂 .

 

@westberg proszę jak dostaniesz tipsy , opisz wrażenia z pierwszych ułożeń w uchu i odsłuchu z nimi. Dzięki !!!

 

A skąd tam @Homzik ? Pozdrawiam i Jego serdecznie jak również @maciuxa :)

 

No nie wiem skąd. Ale z twarzy to był właśnie Kolega Homzik. Chyba, że Tom Cruise się przebrał za Kolegę Homzika. W jednym filmie widziałem, że sobie ściągał cudzą twarz.

 

Wrażeniami się podzielę. Ergonomicznie pewnie będzie okej, ale trochę się boję, że akustycznie może być różnie, bo moje Mesty bardzo reagują na zmianę tipsów (kastomy Mestów też grały ponoć inaczej, a były z akrylu a nie silikonu). Zobaczymy.

 

W każdym razie liczę na to, że nie będę co drugą piosenkę poprawiał słuchawek w uchu szukając izolacji. 

 

Wyciskanie to swoją drogą też ciekawe dośwowdczenie. Na pewno do zapamiętania. 

 

PS. Custom Art na podstawie wycisków robi też stopery do uszu. Oferta dla żonatych.

Edytowane przez westberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Jak to czego ? Niższej ceny dla takich fajnych facetów Audiofanów jak my !!! 🙂 .

 

@westberg proszę jak dostaniesz tipsy , opisz wrażenia z pierwszych ułożeń w uchu i odsłuchu z nimi. Dzięki !!!

 

A skąd tam @Homzik ? Pozdrawiam i Jego serdecznie jak również @maciuxa :)

Pomagam w CA w sprawach biurowych, na samej produkcji słuchawek czy custom tipsów się nie znam. Maciux nie jest w żaden sposób powiązany z CA, poza tym, że czasami dostanie od CA jakiś towar do opisania na kropka.audio, co ma obecnie miejsce w przypadku modelu Go One.

Edytowane przez Homzik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.08.2021 o 10:50, Lord Rayden napisał:

Jak to czego ? Niższej ceny dla takich fajnych facetów Audiofanów jak my !!! 🙂 .

 

@westberg proszę jak dostaniesz tipsy , opisz wrażenia z pierwszych ułożeń w uchu i odsłuchu z nimi. Dzięki !!!

 

A skąd tam @Homzik ? Pozdrawiam i Jego serdecznie jak również @maciuxa :)

 

Po tygodniu użytkowania tipsów Custom Art (CA) chyba mogę powiedzieć parę słów.

 

Po pierwsze fajnie, że dziura (w sensie "dźwiękowód" jak to ładnie niektórzy mówią) jest duża. Zwróciłem na to uwagę przy zamówieniu, bo zauważyłem, że Mesty z tipsami o małej dziurze grały mniej przestrzennie. Wiem, że to głupie, ale tak słyszę. No i dziura jest duża.

 

Po drugie tipsy CA nie powodują dużo większego odstawania słuchawek od ucha. Paradoxalnie wydaje mi się, że głęboka aplikacja powoduje, że siedzą tak samo jak z uniwersalami.

 

Po trzecie tipsy CA siedzą bardzo pewnie w uchu, ale to było wiadome. Nie są specjalnie głębokie, jak mi się wydaje, ale pewnie trzymają się ucha. Komfort jest nieco gorszy niż w przypadku uniwersali, tzn. czuję że mam coś w uchu, ale bez żadnego dyskomfortu, czy bólu (który miałem niestety na hybrydach Symbio).

 

Po czwarte - dźwiękowo jest super. Wydaje mi się, że słyszę tak około 5% więcej z nagrań niż dotychczas. Zwłaszcza dotyczy to niższej średnicy i niskich. Wybrzmienia są lepsze, dodatkowo faktura się pojawiła w niskich tonach, bas schodzi nieco niżej, a słuchawki stały się nieco cieplejsze. Co do tonów wysokich, to nie wiem: na początku wydawało mi się, że jest ich mniej, ale potem stwierdziłem, że wcale nie. Że nadal słyszę to co słyszałem na Spiral Dotach, tylko sygnatura słuchawek delikatnie się ociepliła i stąd to początkowe wrażenie.

 

Tak więc z zakupu jestem bardzo zadowolony i chwalę siebie za tę decyzję. Wy też macie okazję, żeby siebie pochwalić.  

Edytowane przez westberg
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, westberg napisał:

 

Po tygodniu użytkowania tipsów Custom Art (CA) chyba mogę powiedzieć parę słów.

 

Po pierwsze fajnie, że dziura (w sensie "dźwiękowód" jak to ładnie niektórzy mówią) jest duża. Zwróciłem na to uwagę przy zamówieniu, bo zauważyłem, że Mesty z tipsami o małej dziurze grały mniej przestrzennie. Wiem, że to głupie, ale tak słyszę. No i dziura jest duża.

 

Po drugie tipsy CA nie powodują dużo większego odstawania słuchawek od ucha. Paradoxalnie wydaje mi się, że głęboka aplikacja powoduje, że siedzą tak samo jak z uniwersalami.

 

Po trzecie tipsy CA siedzą bardzo pewnie w uchu, ale to było wiadome. Nie są specjalnie głębokie, jak mi się wydaje, ale pewnie trzymają się ucha. Komfort jest nieco gorszy niż w przypadku uniwersali, tzn. czuję że mam coś w uchu, ale bez żadnego dyskomfortu, czy bólu (który miałem niestety na hybrydach Symbio).

 

Po czwarte - dźwiękowo jest super. Wydaje mi się, że słyszę tak około 5% więcej z nagrań niż dotychczas. Zwłaszcza dotyczy to niższej średnicy i niskich. Wybrzmienia są lepsze, dodatkowo faktura się pojawiła w niskich tonach, bas schodzi nieco niżej, a słuchawki stały się nieco cieplejsze. Co do tonów wysokich, to nie wiem: na początku wydawało mi się, że jest ich mniej, ale potem stwierdziłem, że wcale nie. Że nadal słyszę to co słyszałem na Spiral Dotach, tylko sygnatura słuchawek delikatnie się ociepliła i stąd to początkowe wrażenie.

 

Tak więc z zakupu jestem bardzo zadowolony i chwalę siebie za tę decyzję. Wy też macie okazję, żeby siebie pochwalić.  

Dzięki za feedback. Cieszę się że wszystko w porządku i jesteś zadowolony :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Założyłem konto żeby dodać od siebie kilka słów na temat custom tipsów. Dostałem ze słuchawkami (FH3) kilka par różnych tipsów. Potem kupiłem pianki Comply. Mi osobiście najbardziej podeszły Comply. Ponieważ słuchawek używam głównie na rowerze 2 problemy z jakimi się borykałem to hałas ulicy oraz wiatr. Comply najbardziej z nich wszystkich redukowały jedno i drugie. Jednak w niewystarczającym stopniu jak dla mnie. Z tego powodu zdecydowałem się na customy.

 

Moje wnioski są takie.

 

Odnośnie roweru - customy redukują hałas ulicy w podobnym stopniu co Comply. Natomiast w większym stopniu redukują hałas wiatru. Różnica w tłumieniu hałasu wiatru pomiędzy nimi a Comply jest taka jak pomiędzy Comply a tipsami silikonowymi.

 

Ale teraz ważniejsza pewnie dla wszystkich kwestia - brzmienie. Tutaj moja opinia jest absolutnie jednoznaczna. Warte są każdej wydanej na nie złotówki. Moim zdaniem lepiej kupić tańsze słuchawki a różnicę przeznaczyć na customy. Podobnie z pozostałymi elementami. Zamiast kupować lepszy kabel czy lepszego DAP-a lepiej wydać pieniążki na customy. Jeżeli oczywiście stoimy przed koniecznością wyboru pomiędzy jednym a drugim. Ponieważ sporo było napisane o ich cechach nie będę się powtarzał. Natomiast o jednej nigdzie nie przeczytałem.  Chodzi mi o powtarzalność dźwięku. Z piankami (tych używałem przede wszystkim) miałem ten problem że za każdym razem brzmiały inaczej. Musiałem je wkładać czasem po kilka razy żeby uzyskać pożądane brzmienie. Tutaj tego problemu nie ma - za każdym razem jest tak samo. Poza tym mam takie brzmienie basu jak w piankach nie tracąc jednocześnie góry.

 

Podsumowują bardzo krótko - polecam.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności