Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte, wokółuszne, mobilne do qudelix 5k [1500zł max]


Samin

Pytanie

Cześć,

 

Chciałem Was prosić o pomysły słuchawek które wygodnie wziąłbym ze sobą na okazjonalne wyjścia.

Chodzi mi o kablowe wokółuszne, jako źródło będzie wyłącznie qudelix 5k.

Na codzień w domu słucham z xduoo ta-10r mixu słuchawek - AQ Nighthawk Carbon, Sendy Aiva, Ath-r70x, HD580, Fidelio X2HR a nawet mdr-Xb700.

 

Jak widać po powyższych jestem raczej otwarty na sygnatury więc większą rolę będzie grał komfort, wygląd itp.

 

Mimo wszystko raczej brzmienie ciepłe i zaznaczona podstawa basowa, jak się da to brak przesadnie ostrej góry.

 

Fajnie gdyby miały wymienny kabel wyprowadzany do obu muszli żeby sobie zrobić balans do q5k.

 

W zasadzie trochę wypadłem z obiegu i w zamkniętych jestem noga, jak pomożecie to będzie fajnie :)

 

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nightowl.

W połączeniu z 5k jest ciepło, umiarkowanie szeroko i przyjemnie gęsto. Wiem, bo mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nightowl.
W połączeniu z 5k jest ciepło, umiarkowanie szeroko i przyjemnie gęsto. Wiem, bo mam.
Zastanawiałem się nad tym, jednak wydają mi się trochę delikatne i chyba mało wygodne żeby np. na szyję założyć

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że Meze 99 byłyby fajnym kierunkiem. Grają bardzo pięknie i swego czasu wg P. Ryki, były nie do pobicia w cenie do 2k (Hawki były wtedy droższe).

Generalnie są to bardzo ładnie wykonane słuchawki, ale jednocześnie lekkie, mobilne i łatwe w napędzeniu, więc pokazują swoje możliwości niezależnie od źródła, chociaż wiadomo, że im lepsze tym coś tam zawsze zyskają. Nie trzeba też ich za bardzo wygrzewać. Możesz sobie przeczytać recenzje, bo całkiem rozbudowana i dobrze napisana:  https://hifiphilosophy.com/recenzja-meze-classics-99/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oppo pm3, ale trzeba się liczyć z obłażącym pałąkiem i wymianą padów na nieoryginalne. Albo wybulić 2 stówy na oryginalne, które i tak się rozpadną po półtora roku ;)

 

Cały czas czekam na coś co je przebije w segmencie w miarę mobilnych zamkniętych, ale już się chyba nie doczekam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight Jednak na headfi obroniły się całkiem dobrze z 73 recenzji: https://www.head-fi.org/showcase/meze-audio-99-classics.21066/reviews

Z tymi HD to bym uważał, tak samo jak DT. Ja swoje DT990 pogoniłem po 2 tygodniach. Sybilowały na maxa i jak dla mnie za dużo góry. Na pewno nikomu w ciemno bym Beyerów nie polecał. Zresztą mowa tu o zamkniętych. Senki znowu mają taki clamping force, że to prawie jak wkładanie łba w imadło, a co do brzmienia to też różnie. Dla wielu HD650 są zbyt misiowate, a HD600 znowu zbyt analityczne. HD560S wydają się dobrym kompromisem ale to Full plastik (nawet suwnica pałąka) i dla mnie to absolutna dyskwalifikacja, bo bez rozciągania się w większości przypadków nie obejdzie.

Weź pod uwagę również wymagania autora wątku, który nie chce zbyt ostrej góry. Wszystko zależy od preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=76918]neonlight[/mention] Jednak na headfi obroniły się całkiem dobrze z 73 recenzji: https://www.head-fi.org/showcase/meze-audio-99-classics.21066/reviews
Z tymi HD to bym uważał, tak samo jak DT. Ja swoje DT990 pogoniłem po 2 tygodniach. Sybilowały na maxa i jak dla mnie za dużo góry. Na pewno nikomu w ciemno bym Beyerów nie polecał. Zresztą mowa tu o zamkniętych. Senki znowu mają taki clamping force, że to prawie jak wkładanie łba w imadło, a co do brzmienia to też różnie. Dla wielu HD650 są zbyt misiowate, a HD600 znowu zbyt analityczne. HD560S wydają się dobrym kompromisem ale to Full plastik (nawet suwnica pałąka) i dla mnie to absolutna dyskwalifikacja, bo bez rozciągania się w większości przypadków nie obejdzie.
Weź pod uwagę również wymagania autora wątku, który nie chce zbyt ostrej góry. Wszystko zależy od preferencji.
Myślę że to była bardziej odpowiedź do Ciebie niż polecenie do mnie.
W każdym razie nie biorę pod uwagę akurat tej opinii o Meze bo wg neo Nighthawki to też zamulone buły, a ja je lubię więc może właśnie na tej zasadzie meze były by idealne :)

W każdym razie:
Żeby nie było że całkowicie nie robiłem własnego researchu to patrzyłem w kierunku Fostexów (chyba th610), Denon D7000 jak się trafią to ponoć bajka, ale nie wiem jak się napędzą małym qudelkiem.
Nightowl chyba bym bardziej traktował jako stacjonarne, mało mi wyjściowo się wydają - trochę delikatne, na szyję spuścić byłoby chyba niewygodnie.
Przeglądając OLX rzuciły mi się w oczy Sonus Faber Pryma - wyglądają fajnie, domyślam się że SQ to nie jest topowa półka ale może by było ok - jednak czytałem że są wybredne w stosunku do kabli i takie kable od Nighthawków z nimi niby nie działają mimo tych samych gniazd

Meze classic może z ciekawości posłucham żeby wyrobić sobie zdanie czy zamulone czy fajne :)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PM3? Przecież one są płaskie jak stół, a grają jak słuchawki z Biedronki. Szkoda pieniędzy. Kilka razy miałem do nich podejście na różnych torach, ale zawsze mnie odrzucały. One powinny kosztować 500 zł maksymalnie.

Edytowane przez Wisting
  • Haha 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Samin Ja na pewno bym był ostrożny z tym określeniem, że są zamulone. Z większości recenzji nic takiego nie wynika, ba nawet sporo osób uważa je za całkiem rozdzielcze. Najczęstszym zarzutem jest mid bas, tylko że to też zależy od naszych preferencji, ale tak czy inaczej jeśli masz możliwość, to warto sprawdzić samemu, bo biorąc pod uwagę Twoje wymagania (kabel obustronny, poręczność, wygląd/wykonanie itd), to akurat one mogą je spełnić. Wiadomo, że wygląd kwestia gustu. Warto też odnotować, że nie mają plastikowych elementów, co jest rzadkością w tym segmencie.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Artorias Ja Ciebie doskonale rozumiem, ale osobiście nie nazwałbym C99 najlepszymi do 2kzł, ba.. nawet do tysiąca to przeciętne słuchawki. :) Z zamkniętych portable, wolałbym DT250, B&O H6 v.2, wspomniane Oppo PM3, nawet BT Pandy. :) 

19 minut temu, Samin napisał:

 Fostexów (chyba th610), Denon D7000 jak się trafią to ponoć bajka, ale nie wiem jak się napędzą małym qudelkiem.

Łatwiejszych w wysterowaniu słuchawek ze świecą szukać, poza Grado. :) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, neonlight napisał:

ale osobiście nie nazwałbym C99 najlepszymi do 2kzł

Tu może faktycznie trochę przesadziłem, z drugiej strony dużo zależy od preferencji, głównie tolerancji góry i basu, bo to jest często wyznacznikiem tego, czy jakieś słuchawki w ogóle nam podejdą.

 

5 minut temu, neonlight napisał:

nawet do tysiąca to przeciętne słuchawki.

Hmm tu chyba trochę przesadziłeś, chyba że uwzględniasz głównie swoje preferencje. Ci co chcą słuchawek muzykalnych z nienachalną górą, a solidnym basem, to myślę, że Meze 99 będą dla nich czymś ponadprzeciętnym, zwłaszcza w cenie do 1k, ale tak moglibyśmy gdybać bez końca.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Artorias napisał:

Tu może faktycznie trochę przesadziłem, z drugiej strony dużo zależy od preferencji, głównie tolerancji góry i basu, bo to jest często wyznacznikiem tego, czy jakieś słuchawki w ogóle nam podejdą.

Ja nic nie mam do ogólnego balansu, bo C99 grają bardzo po mojemu, ale technicznie po prostu są cienkie, bas jest mega poluzowany, brakuje mu rozdzielczości, tak samo reszcie pasma, grają przyjemnie, są muzykalne, ale to tyle. Na portable też średnio się nadają imo, bo są niewyjściowe i delikatne, muszle są mocowane na małych elementach drewnianych i już spotkałem sztukę z ułamanym mocowaniem. ;) Gdybym miał wybierać przyjemnie grające słuchawki, z dobrym basem, bliską średnicą i łagodną górą, oraz solidnie wykonane, to pierwsze wjechałyby na tapetę DT250, tylko kundelek ich nie napędzi. :) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, neonlight napisał:

Ja nic nie mam do ogólnego balansu, bo C99 grają bardzo po mojemu, ale technicznie po prostu są cienkie, bas jest mega poluzowany, brakuje mu rozdzielczości, tak samo reszcie pasma, grają przyjemnie, są muzykalne, ale to tyle

Zawsze można też poprosić naszych druciarzy Perula lub Jimmiego o kabelek, który przynajmniej trochę rozdzielczość poprawi, tak samo jak kontrolę basu, zwłaszcza, że ten stockowy na pewno nie jest super jakości i mikrofonuje, więc tutaj i tak trzeba się z tym liczyć.

Niestety najczęściej na kablu oszczędza się najbardziej z negatywnym wpływem na brzmienie, a po wymianie mamy poprawę niektórych aspektów i często taka inwestycja jest mocno rekomendowana. Co do trwałości Meze 99, to nie mam informacji, ale na pewno wykonanie tych słuchawek jest dobre i one same prezentują się elegancko i prestiżowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli OP odrzucił Owle z powodu niewygodnego leżenia na szyi, to Meze tym bardziej odpadają.

Może Master & Dynamic MH40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeżeli OP odrzucił Owle z powodu niewygodnego leżenia na szyi, to Meze tym bardziej odpadają.
Może Master & Dynamic MH40?
Wiesz może jak się one mają dźwiękowo do wersji MW60?
Bo przez chwilę je miałem i kompletnie mi nie podeszły.
Jeśli to jest dźwięk typowy dla Master & Dynamic to pewnie i tu nie byłoby miłości.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.08.2021 o 16:25, Samin napisał:

 

Cześć,

 

Chciałem Was prosić o pomysły słuchawek które wygodnie wziąłbym ze sobą na okazjonalne wyjścia.

Chodzi mi o kablowe wokółuszne, jako źródło będzie wyłącznie qudelix 5k.

Na codzień w domu słucham z xduoo ta-10r mixu słuchawek - AQ Nighthawk Carbon, Sendy Aiva, Ath-r70x, HD580, Fidelio X2HR a nawet mdr-Xb700.

 

Jak widać po powyższych jestem raczej otwarty na sygnatury więc większą rolę będzie grał komfort, wygląd itp.

 

Mimo wszystko raczej brzmienie ciepłe i zaznaczona podstawa basowa, jak się da to brak przesadnie ostrej góry.

 

Fajnie gdyby miały wymienny kabel wyprowadzany do obu muszli żeby sobie zrobić balans do q5k.

 

Denon AH-D600, ale nie wiem czy je gdzieś dorwiesz. Na forum jeden kolega sprzedawał D7100 ale tych sam osobiście bym nie polecał, chociaż może miałem walniętą sztukę... nie wiem.

 

Czasem można spotkać używki V-moda M100

 

A mam jeszcze jeden pomysł, ale to nie wiem czy dla Ciebie opcja:

 

Brainwavz HM5, można je nabyć poniżej 250zł, a grają przecież zacnie. Tylko one mają neutralną sygnaturę więc EQ by musiało pójść w ruch. W dodatku są dość spore i cisną, niektórym pękają plastikowe elementy pałąka, ale za taką cenę to w sumie można sobie te elementy dodrukować i to w wygodniejszej formie. Może Perul by dla nich jakieś mody miał. 

 

Do głowy jeszcze mi przychodzą Blon B8 lub ich rebrandy, które też drogie nie są, a można zmodować. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Samin napisał:

Wiesz może jak się one mają dźwiękowo do wersji MW60?
Bo przez chwilę je miałem i kompletnie mi nie podeszły.
Jeśli to jest dźwięk typowy dla Master & Dynamic to pewnie i tu nie byłoby miłości.

 

Nie wiem jak grają MW60.

MH40 to przyciemnione, kameralne granie z dużym basem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności