Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Hugo 1 vs Hugo 2 (pod planary Audeze)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem posiadaczem Audeze LCD-2F + Chord Mojo. Bardzo pasuje mi to brzmienie. Jest gęsto, namacalnie, z super średnicą oraz rewelacyjnym basem i w miarę rozdzielczą górą. Jednak mam okazję zupgreadować coś w torze, więc nie ukrywam, że chciałbym z tej okazji skorzystać. Z góry zaznaczę dwa aspekty: moim zdaniem Audeze LCD-2F wcale nie potrzebują dużej mocy. Ba, w Mojo, który jest podobno za słaby dla nich, słyszę zdecydowanie lepszy dźwięk niż podpinając 4 watowego iFi. Kolejna kwestia jest taka, że nie oczekuję tutaj rekomendacji innych sprzętów niż powyższe, bo "ufam" Chordowi, z tego względu, że najzwyczajniej w świecie, dla mnie, niszczy wszystko do 3k zł, co przesłuchałem. A więc zależy mi na porównaniu tych obu DACów - różnicy w dźwięku. Czy Hugo 2 jest warty zachodu względem Hugo 1? 

Myślę nad dwiema kombinacjami: 

Audeze LCD-2F + Chord Hugo 2 

Audeze LCD-3 + Chord Hugo 1 

Z góry dzięki za pomoc! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie jestem posiadaczem Audeze LCD-2F + Chord Mojo. Bardzo pasuje mi to brzmienie. Jest gęsto, namacalnie, z super średnicą oraz rewelacyjnym basem i w miarę rozdzielczą górą. Jednak mam okazję zupgreadować coś w torze, więc nie ukrywam, że chciałbym z tej okazji skorzystać. Z góry zaznaczę dwa aspekty: moim zdaniem Audeze LCD-2F wcale nie potrzebują dużej mocy. Ba, w Mojo, który jest podobno za słaby dla nich, słyszę zdecydowanie lepszy dźwięk niż podpinając 4 watowego iFi. Kolejna kwestia jest taka, że nie oczekuję tutaj rekomendacji innych sprzętów niż powyższe, bo "ufam" Chordowi, z tego względu, że najzwyczajniej w świecie, dla mnie, niszczy wszystko do 3k zł, co przesłuchałem. A więc zależy mi na porównaniu tych obu DACów - różnicy w dźwięku. Czy Hugo 2 jest warty zachodu względem Hugo 1? 
Myślę nad dwiema kombinacjami: 
Audeze LCD-2F + Chord Hugo 2 
Audeze LCD-3 + Chord Hugo 1 
Z góry dzięki za pomoc!  
IMO zestaw z Hugo 2. Większa scena, lepsza separacja ale mniej ciepła - bardzo udany sprzęt.
Natomiast jeśli spodziewasz się, że "zmiecie" Mojo to raczej bym na to nie liczył. To jest lepsze brzmienie ale IMHO Mojo jest wyjątkowo udany.cab0d61ac75f93e70622e5126f4cb754.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś może też Hugo 1? Jak wypada w Hugo 2 rozdzielczość i holografia względem Mojo? Uwielbiam też intymne wokale w Mojo, jak jest w tym przypadku w H2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś może też Hugo 1? Jak wypada w Hugo 2 rozdzielczość i holografia względem Mojo? Uwielbiam też intymne wokale w Mojo, jak jest w tym przypadku w H2? 
Słuchałem dawno temu i nie na Audeze także nie wiem czy pamiętam rzetelnie ale Hugo mi się podobał, ale "chyba" Hugo 2 jest bardziej rozdzielczy i bardziej wyrafinowany (2 swojej klasie i szkole Chorda).
Natomiast co do LCD 3 to musisz porównać, mi bardziej pasowały 2ki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy jest różnica w jakości pomiędzy Hugo a Hugo2, bo jeśli jest naprawdę mała to wolałbym kupić LCD-3 + Hugo. 

Pamiętasz może co spodobało ci się w zwykłym Hugo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy jest różnica w jakości pomiędzy Hugo a Hugo2, bo jeśli jest naprawdę mała to wolałbym kupić LCD-3 + Hugo. 
Pamiętasz może co spodobało ci się w zwykłym Hugo? 
A jesteś przekonany do LCD3?
Jeśli tak, to spokojnie możesz szukać Hugo - pamiętaj, że to już dość leciwy sprzęt i że były co najmniej dwie wersje!d4f4a9da96b5c4303ce6c9e142ba0b6d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, że istnieją co najmniej dwie wersje Hugo nie wiedziałem. Wiesz może albo przeczytałeś gdzieś czy różnią się brzmieniem? 

Jestem przekonany do LCD3. Tzn. czytając opisy i recenzje pasują jak ulał pod moje wymagania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, że istnieją co najmniej dwie wersje Hugo nie wiedziałem. Wiesz może albo przeczytałeś gdzieś czy różnią się brzmieniem? 
Jestem przekonany do LCD3. Tzn. czytając opisy i recenzje pasują jak ulał pod moje wymagania  
O różnicach w brzmieniu nic nie wiem ale te wcześniejsze miały jakieś problemy jakościowe.
Na zdj masz info jak poznać nowszą i takiej bym szukał.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności