Skocz do zawartości

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam opinie o najnowszym Amp13 do Dx320, to okazuje się, że wzbudzanie lampki przez sieć wi-fi jest również obserwowanym zjawiskiem. Okazuje się, ze to 'norma' rynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"AK twierdzi, że aby rozwiązać problem musisz mieć sieć min. 250 mb/s" - a co wg AK ma to niby poprawić. Jak czytają forum to może jednak rozważą fabryczny ekran nakładkę - może to coś da.

 

"Ostatnia nadzieja w N8II" naprawdę nikt fizycznie nie miał jeszcze "w ręku" jak rozwiązano problem. Jedno co się dowiedziałem że preorder był po 14900 zł - co za łaska przecież standardowa cena 18K.

 

Ze starego postu "Astell na szybko z braku kości AKM wydaje SP2000T który z czułymi słuchawkami: szumi, brumi i strzela. " czy jeśli zastąpiliby (prawdopodobnie w nowej wersji) na kości AKM - czy to rozwiązałoby problem - a przynajmniej czy byłaby prawdopodobna jakaś poprawa.

Edytowane przez marcinl0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcinl0 napisał:

czy jeśli zastąpiliby (prawdopodobnie w nowej wersji) na kości AKM - czy to rozwiązałoby problem - a przynajmniej czy byłaby prawdopodobna jakaś poprawa.

Nie kości nie mają nic do rzeczy. Tutaj mówimy tylko i wyłącznie o nieudolnej implementacji lampy w urządzeniu jakim jest DAP. To lampa brzmi i szumi, z tego co czytam to podobnie jest w nowym DX320 AMP13. Co więcej tam użyto dwóch lamp nie dodając opcji balansu, co prawdopodobnie oznacza, że jedna lampka robi jako ozdoba bo uzasadnienia większego nie ma. Przynajmniej jak pytałem w stosownym wątku to nikt tego nie był w stanie obalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX320 AMP13 "Co więcej tam użyto dwóch lamp nie dodając opcji balansu" - z balansem to dopiero podważyłoby cenę modułu może byłby droższy od samego odtwarzacza biorąc pod uwagę cenę jak rozumiem w pełni zbalansowanego lampowego N8II. A tak dwie lampki uzasadniają obecną cenę modułu i napędzają sprzedaż jako "chwyt marketingowy". A zawsze można powiedzieć że co dwie to nie jedna coś tam stabilizują.

 

"mówimy tylko i wyłącznie o nieudolnej implementacji lampy w urządzeniu jakim jest DAP" nawet wszystko byłoby sensowne iż w ogóle odważnie podjęto taką wymarzoną implementację i wady byłyby do wybaczenia ważne że wreszcie jest muzykalna lampa (a nie suchy tranzystor) jak za starych dobrych czasów. Ale wtedy cenę w PL ustala się niższą niż 11K przynajmniej psychologiczne poniżej 10K.

Edytowane przez marcinl0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinl0 napisał:

A tak dwie lampki uzasadniają obecną cenę modułu i napędzają sprzedaż jako "chwyt marketingowy". 

To trzeba potwierdzić bo może oboje jesteśmy w błędzie.

 

14 minut temu, marcinl0 napisał:

Ale wtedy cenę w PL ustala się niższą niż 11K przynajmniej psychologiczne poniżej 10K.

Cene ustala producent i dystrybutor, najwidoczniej są zadowoleni z urządzenia i sprzedaży 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stefanbat napisał:

Ale Wy wiecie że w N8II są 4 lampy aby można było zrealizować balans, znaczy ściślej 2 moduły po 2 lampy ( w AMP13 jest jeden taki moduł). 

 

Czy może ktoś testował / jest dostępny test porównawczy N8II / AMP13 / 2000T - czy szumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP2000T I AMP13 szumi, to już potwierdziło dostatecznie wiele osób. Przejrzałem dokładnie headfi i trafiłem na taką opinię o N8II: 

Absolutely no hiss or interference using tubes even when downloading my whole Spotify library or having an active internet connection, this was a problem on the SP2000 T.".

Co więcej na 290 str. nie znalazłem info aby ktoś się skarżył na brzmienie lampy czy sianie po wifi. Więc wygląda na to, że produkt jest pod tym kątem dopracowany i jak ktoś szuka koniecznie lampy w dapie to myślę, że warto dać mu szansę.

10 godzin temu, stefanbat napisał:

Ale Wy wiecie że w N8II są 4 lampy aby można było zrealizować balans, znaczy ściślej 2 moduły po 2 lampy ( w AMP13 jest jeden taki moduł). 

Tam jest podwójny zbalansowany układ Korg x2 dla 2xDAC - więc wszystko zgodnie ze sztuką.

W AMP13 mamy 1x zbalansowany układ Korg dla 2xDAC więc faktycznie nie było możliwości balansu. Może w AMP15 ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wg dostępnych pierwszych danych - czyli jednak jakoś można tak zaimplementować wspaniałą ciepłą lampę w odtwarzaczu - aby nie było szumów siania po wifi itd. - ciekawe jak to zrobili = patent.

 

"nie było możliwości balansu. Może w AMP15" - czyli krótko mówiąc należy się cieszyć że AMP13 ma w ogóle lampki w obecnej cenie - a jeszcze balans to "już byłoby za dużo dobrego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Wyszedł nowy firmware 1.3 do SP2000T który według użytkownika usuwa większość zniekształceń na iemach. Testowano na 64Audio u12t.

 

Zapraszam na testy, właśnie się update'uje. Nie mogę za bardzo iemów chwilowo używać ale może uda mi się zweryfikować tyle o ile. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak da się załatwić sprawę szumów samym updatem softu... A tyle było dyskusji że to niemożliwe itd.  - czekam na dokładne dane.

 

Aha o jakiej nowej wersji mówimy czy samego SP2000T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marcinl0 napisał:

To jednak da się załatwić sprawę szumów samym updatem softu... A tyle było dyskusji że to niemożliwe itd. 

Wciąż uważam ze to niemożliwe, przynajmniej po tym co słyszałem, ale mam w planach sprawdzić to samemu, do tej chwili nikt tego nie potwierdził.

 

59 minut temu, marcinl0 napisał:

o jakiej nowej wersji mówimy czy samego SP2000T

SP2000T copper nickiel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem feedback bezpośredni od użytkownika SP2000T w wersji pierwszej czarnej i z nowym softem.  Wersja wzmocnienia 'tube'. Przesłuchane aktualnie pary iem-ów to Westone W80 i Fearless S6Rui, podaję dla wyrobienia sobie poglądu o czułości. Jak już pisałem nie doświadczałem zakłóceń w trybie offline a jedynie w czasie streamingu. Nic się tu nie zmieniło, jest dalej to kilkusekundowe zakłócenie podczas streamingu i buforowania ścieżki, na samym jej początku i tylko przy WiFi 5GHz. Tylko tyle i aż tyle. Zmiana nastąpiła natomiast w sygnaturze dźwięku przykładowo  w trybie 'tube'  - więcej powietrza, klarowności, precyzji, energii. Już nie trzeba używać trybu 'hybrid' aby znaleźć te cechy. Oczywiście to mój subiektywny odsłuch.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dariusz01czy wcześniej przed updatedem miałeś zakłócenia też w trybie offline? Czy na 2.4Ghz w online tube nie ma zakłóceń, a wcześniej były?

Jak trafisz na ciche fragmenty utworu w których akurat dap pobiera utwór z sieci to także usłyszysz też zakłócenia. Ale faktycznie na początku zawsze najłatwiej je wychwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

@Dariusz01czy wcześniej przed updatedem miałeś zakłócenia też w trybie offline? Czy na 2.4Ghz w online tube nie ma zakłóceń, a wcześniej były?

Jak trafisz na ciche fragmenty utworu w których akurat dap pobiera utwór z sieci to także usłyszysz też zakłócenia. Ale faktycznie na początku zawsze najłatwiej je wychwycić.

 Opisałem sytuację przed update'm nieco wcześniej w tym wątku.  Nie było zakłóceń w trybie offline.

W pewnym momencie znalazłem gdzieś sugestię na head-fi, ze sytuacja może się różnić w zależności od trybu wifi. I rzeczywiście u mnie na 2,4Ghz zakłócenia online nie są słyszalne i wcześniej na poprzednim sofcie też nie były. Były natomiast w trybie 5GHz i są nadal. Nowy soft nic tu nie poprawił.

Zakłócenia słyszę zawsze na początku utworu.  W zasadzie 100% zgodności z opisem gościa z A&K na head-fi, który przyznał, że coś takiego zaobserwował. Zaobserwował i z żadną propozycją naprawy tej sytuacji nie wyszedł. W przeciwieństwie do innych opinii, które są zróżnicowane totalnie, od 'nic się nie dzieje niepokojącego z Andromedami' po 'zakłócenia i szumy są nawet offline' .

Podsumowując - u mnie nowy soft nic nie wniósł w kwestii redukcji zakłóceń. A by ich uniknąć - albo propagacja po 2,4GHz albo download i offline. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co piszą w sprawie szumów w nowej wersji SP2000T copper nickiel + z nowym softem - na forach międzynarodowych.

 

I jeszcze co do pierwszej czarnej wersji - jak rozumiem download plików i odsłuch offline całkowicie rozwiązuje problem szumów - czy nawet w takiej konfiguracji pisali o szumach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno w copper nickel limited znaczna różnica znacznie bardziej lampowy ciepły ciemny muzykalny dźwięk w porównaniu ze standardową tańszą wersją - i "stacjonarna" waga ponad 500g wiele wnosi do dociążonego basu do większej przestrzeni itd. (podobnie jak w wersji copper sp2000). Ale to wszystko wymaga fachowego  potwierdzenia i profesjonalnej recenzji - aby kupować po takich cenach chyba 13K zł.

Ale kusi niesamowicie - i sprawa synergii np. z Beyerdynamic T1v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinl0 napisał:

Podobno w copper nickel limited znaczna różnica znacznie bardziej lampowy ciepły ciemny muzykalny dźwięk w porównaniu ze standardową tańszą wersją - i "stacjonarna" waga ponad 500g wiele wnosi do dociążonego basu do większej przestrzeni itd. (podobnie jak w wersji copper sp2000). Ale to wszystko wymaga fachowego  potwierdzenia i profesjonalnej recenzji - aby kupować po takich cenach chyba 13K zł.

Łeee 13k to nie tak dużo w sumie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności