Skocz do zawartości

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, euter napisał:

 

Kolega @marcinl0 też dostał taką - bardzo atrakcyjną - propozycję ode mnie, ale pokusa ugrania dodatkowych kilku stówek okazała się silniejsza. A potem jeszcze doszło oczekiwanie, że transakcja tylko przez PayPal (prowizję oczywiście pokrywam ja), bo przecież mogę go odszukać...

Kupowałem tu wiele drogich rzeczy , i nie widzę właśnie problemu aby wpłacać bezpośrednio na konto sprzedającego. W końcu wystarczy popatrzeć na jego reputację , ilość komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - tylko ja potrzebuję wtedy czasu aby uzbierać sporą wolną kwotę - jaką mam do dyspozycji od razu na karcie. Aha i to nie jest zatem tak "nie mam żywych pieniędzy całej kwoty - to nie "męczyć". Po to np. allegro z jeszcze większymi prowizjami ma limit dodatkowy allegro pay. Taka techniczna sprawa a ważna.

 

Naprawdę - może rzeczywiście na spokojnie poczekać rok i kupić używany "w promocji" za ok. 6K np. za roczek jak kupiłem Cube  - a przez ten czas dopracują soft itd. i będzie produkt poprawiony i dopracowany.

Edytowane przez marcinl0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczekaj i wtedy płać mniej jak hajp minie - zazwyczaj jest coś za coś. Równie dobrze przez ten rok wyjdzie kolejny Astell, a Ty mógłbyś cieszyć się sprzętem od uznanego już forumowicza. Pytanie czy ceny spadną wobec inflacji i czy nie okaże się, że te obecne to już max co można ugrać. 

 

Ja mogę tylko napisać że z @euterprzeprowadziłem kilka bardzo udanych transakcji dzięki którym poznałem wiele ciekawych sprzętów, a ceny które "wynegocjowałem" były super. Ostatnio to nawet trochę żałowałem że mi super oferta na Burka przeleciała koło nosa no ale tak się stało że środków zabrakło :)

 

Co do gwarancji, to na dniach z Hiszpanii ma do mnie wrócić odtwarzacz katalogowo podobnie wyceniony co omawiany tu Astell, czyli jak widać da się wyegzekwować pewne rzeczy tylko może warto zwrócić uwagę na odpowiednie podejście do drugiej strony w celu jak najlepszej współpracy. 

 

A jeżeli chodzi o płatność paypalem, to jakkolwiek rozumiem chęć zabezpieczenia środków jak najbardziej to możliwe, tak niezrozumiałe dla mnie jest to żeby w przypadku dwóch stron gdzie jedna ma już uznanie na forum (choćby w postaci komentarzy) to druga mniej doświadczona (bez obrazy) dyktowała warunki. Oczywiście każdy sam rozporządza swoją kasą i ma prawo zrezygnować z transakcji co jak widać tu miało miejsce tylko potem pretensje można mieć do siebie.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o "dyktowanie" - wyjaśniłem że sam ma problem z "żywą gotówką" stąd paypal.

 

A z gwarancją z Hiszpanii to też z prywatnym forumowiczem z w/w kraju na prywatną gwarancję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale nie każdy też musi się zgodzić na paypal bo ja na przykład rzadko używam i do transakcji jeszcze nie miałem przyjemności więc pewnie też miałbym opory. Co nie znaczy że być może warto będzie w przyszłości się zorientować w temacie "nowinek technicznych". 

 

3 minuty temu, marcinl0 napisał:

A z gwarancją z Hiszpanii to też z prywatnym forumowiczem z w/w kraju na prywatną gwarancję ?

 

Jakiś Francuz (o ironio) kupił odtwarzacz w Hiszpańskim sklepie (zakup prywatny), a ja kupiłem od @euter'a czyli wychodzi że nawet nie byłem drugim właścicielem jak to się w żargonie samochodowym pisze. Sprzęt w stanie idealnym za radą forumowiczów wysłałem bezpośrednio do sklepu w Hiszpanii (miałem fakturę-dowód zakupu) i fakt na początku miły pan ze sklepu mnie poinformował że jako iż termin gwarancji się kończy a usterka może mieć naturę mechaniczną, to i różnie może być z rozpatrzeniem gwarancji. Ale później jak już sprawdzili sprzęt i stwierdzili że nie są w stanie sami naprawić, to zaoferowano mi częściowy zwrot kosztów bądź naprawę w Korei. Tutaj też forumowicze mi podpowiedzieli że warto w takiej sytuacji się zainteresować czy sklep weźmie na siebie przesyłki "poza-unijne" w celu ewentualnego uniknięcia VAT-u i sklep mnie zapewnił że ja żadnych dodatkowych kosztów nie poniosę :) Jeszcze nie odebrałem więc finalnie zobaczymy, ale wygląda na to że wszystko zmierza ku pozytywnemu końcowi i właściwie jedyną niedogodnością było oczekiwanie na sprzęt (całość koło 2 miesięcy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to trochę zaśmiecę wątek. Co polecicie z tych droższych grajków, ale głównie zależy mi na wygodzie stremowania, że tak zawstydzony zapytam. To ma być tidal. Ostatnio miałem starego KANN, ale się nie polubiłem z tą aplikacja ichnią. Nie ukrywam że granie astelli mi odpowiada (miałem kilka też starszych modeli) . Nie wiem czy chcę się przekonać do jakiegoś fiio. To pewnie przyzwyczajenie na zasadzie miałem toyotę, chcę toyotę. Za fiio przemiawa szybszy interfejs, lepsze ekrany, android. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Roberto73 napisał:

No dobra, to trochę zaśmiecę wątek. Co polecicie z tych droższych grajków, ale głównie zależy mi na wygodzie stremowania, że tak zawstydzony zapytam. To ma być tidal. Ostatnio miałem starego KANN, ale się nie polubiłem z tą aplikacja ichnią. Nie ukrywam że granie astelli mi odpowiada (miałem kilka też starszych modeli) . Nie wiem czy chcę się przekonać do jakiegoś fiio. To pewnie przyzwyczajenie na zasadzie miałem toyotę, chcę toyotę. Za fiio przemiawa szybszy interfejs, lepsze ekrany, android. 

Astele i tidal to nie jest optymalna opcja ale co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Roberto73 napisał:

No dobra, to trochę zaśmiecę wątek. Co polecicie z tych droższych grajków, ale głównie zależy mi na wygodzie stremowania, że tak zawstydzony zapytam. To ma być tidal. Ostatnio miałem starego KANN, ale się nie polubiłem z tą aplikacja ichnią. Nie ukrywam że granie astelli mi odpowiada (miałem kilka też starszych modeli) . Nie wiem czy chcę się przekonać do jakiegoś fiio. To pewnie przyzwyczajenie na zasadzie miałem toyotę, chcę toyotę. Za fiio przemiawa szybszy interfejs, lepsze ekrany, android. 

Polecam DAPy z rodziny Hiby. Producent wrzuca tam bardzo dobre procesory i ram, dzięki czemu urządzenia śmigają bardzo płynnie. Ich topowy model gra bardzo dobrze, możesz poczytać o nim więcej tutaj:

 

 

 

Ps. "Od biedy" wyższe Astelle też radzą sobie całkiem przyzwoicie - nie jest to co prawda responsywność nowych telefonów komórkowych, ale imo dla się używać, przez wiele miesięcy używałem Tidala z Astellem SP1000M i nie narzekałem jakoś strasznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda wyższe Astelle jakoś już działają: SP2000T, SP2000 czy CA1000 ale wciąż nie jest to UI z Hiby czy Ibasso. Co do streamowania to polecam Hiby. Dobry zasięg wifi, brak interferencji i innych zakłóceń, bardzo sprawne działanie aplikacji oraz świetny fabryczny player. Wg mnie najlepszy na rynku. Najprzyjemniejsze dwa Dapy jakich używałem w ostatnich latach to Ibasso Dx300 i Hiby RS6.  Chyba ze ktoś nie potrzebuje streamingu to Sony.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat do Tidala polecam Astelle. Mają wbudowanego Tidala, który brzmi lepiej od typowej aplikacji z pliku .apk. Poza tym jest zoptymalizowany pod A&K, co skutkuje dobrą responsywnością i stabilną pracą. Świetnie radzi sobie również z MQA.

Edytowane przez euter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytam o tym hiby, nie brałem go pod uwagę. Za to dx300 oglądałem, hmmm no cóż, gdyby nie ten guzik złoty z prawej strony ;). No oczami też kupuję. 

Euter, kusisz tym sp2000t :p. 

 

Ps

Aktualne słuchawki to denon 9200

 

Edytowane przez Roberto73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euterzwrocil uwagę na coś o czym przyznam szczerze zapomniałem. Wbudowana aplikacja Tidala na Astellu naprawdę robi robotę. 
 

@Roberto73no ja dość szybko sprzedałem Dx300. Największą bolączką był jego dzwiek na drugim działanie tego pokrętła głośności, wygląd to już rzecz subiektywna i gusta będą decydowac.

Co do Hiby RS6 to jest to najlepszy player na rynku do 10k zł. Składa się na ta opinie mnóstwo małych czynników, ale trzeba mieć na uwadze ze ma swoją manierę dźwięku R2R i synergia będzie kluczowa. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno pokrętło głośności jest zrobione z plastiku (wg całkiem ciekawej recenzjo-opini na Moon Audio ),

czy ktoś  jest w stanie to potwierdzić/zaprzeczyć?

Edytowane przez Nokout
Moon Audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał:

Jeśli odpowiada Ci funkcjonalność i mniejsza mobilność CA1000 to jego bym polecał. Technicznie jest ciut lepszy od 2000T i ma znacznie więcej mocy.

To jestem zaskoczony..myslalem ze technicznie jednak lepsza będzie Ultima.. poki co słucham na Alphie, ale budżet już jest , ten SP2000T ma wyglad, wyświetlacz i taką fajną aurę że aż chce sie miec go przy sobie jako przedmiot intymny:) ACRO tez super w salonie musi się prezentować , z tym że mniejszy i słabszy ekran za to extra przemyślane  wyjścia i sterowanie guzikami, ehh dylematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wypożyczyć oba urządzenia i przetestować na własnych słuchawkach. Kilka osób z forum już jest po takich bezpośrednich porównaniach. Ultima ma swój niezaprzeczalny urok jeśli chodzi o barwę, natomiast w mojej opinii jeśli chodzi o czystość sygnału i ogólne sq to CA1000 prezentuje się lepiej.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności