Skocz do zawartości

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli rzeczywiście "to wina zbyt słabego łącza" czyli ewidentnie sprawa typowo sprzętowa i żaden update softu nie poprawi sytuacji  - to w "rzetelnym inaczej" Astellu powinni:

 

1. Wypuścić szybko V2 sprzętu z porządnie poprawionym łączem z całkowicie wyeliminowaną wadą sprzętową oraz

 

2. zaoferować bezpłatną naprawę wszystkich już sprzedanych egzemplarzy dla w/w zgłaszających się Użytkowników (- także na forum headhifi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, all999 napisał:

 


A nie chodziło o domowe łącze internetowe klienta?

 

Oczywiście.

Ale to tylko wytrych...jeśli ktoś miał interferencje od wifi, która jeszcze była potęgowana lampą to AK zaleca używanie łącza min 300 mb/s. Wtedy czas pobierania utworów jest krótszy i użytkownik mniej będzie słyszał interferencje od wifi. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli takie jest oficjalne stanowisko AK "użytkownik mniej będzie słyszał interferencje od wifi" "to wina zbyt słabego łącza" to jest to niepoważne traktowanie wieloletnich Stałych Klientów. Czy tak samo z AK odpowiadają na międzynarodowych forach.

 

Użytkownik nie powinien w ogóle słyszeć zakłóceń na słuchawkach zgodnych ze znamionowymi danymi Producenta - a podstawowym zadaniem AK jest to po prostu naprawić - szczególnie przy drogim flagowym modelu (1. Wypuścić szybko V2 sprzętu z porządnie poprawionym łączem z całkowicie wyeliminowaną wadą sprzętową oraz 2. zaoferować bezpłatną naprawę wszystkich już sprzedanych egzemplarzy dla w/w zgłaszających się Użytkowników (- także na forum headhifi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Palpatine napisał:

Oczywiście.

Ale to tylko wytrych...jeśli ktoś miał interferencje od wifi, która jeszcze była potęgowana lampą to AK zaleca używanie łącza min 300 mb/s. Wtedy czas pobierania utworów jest krótszy i użytkownik mniej będzie słyszał interferencje od wifi. 

300mbit/s do audio? Równie dobrze producent traktorów mógłby zalecać jazdę wyłącznie po torach formuły pierwszej, Jak programiści A&K nie potrafią z wolniejszego łącza pobierać i buforować plików audio, to niech wezmą (płatne) korepetycje u deweloperów YouTube Music lub nie Music. Nie chcę myśleć, jak by grały A&K, gdyby im dodano funkcjonalność telefonu. :D 

 

NuTube nie ma nic wspólnego z klasyczną technologią lampową. Bardziej z optoelektroniką. Na siłę można by szukać powiązań z kineskopem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się niedobrego dzieje ze współczesnymi biznesami. Bezczelnie idą w paździerz i ulepy, rżnąc głupa, że tak właśnie ma być, a to tylko klajent jest wybitnie awanturujący się.

 

Podobne przeboje miałem z Szanlingiem za różne fakapy związane z M8; w korespondencji zwrotnej dowiadywałem się, że oni mi bardzo dziękują za informację, że nad tym pracują, że jest to ich priorytet, po czym mija rok, a oni z problemami nie robią absolutnie nic. Bezczelnie odsyłają do używania na urządzeniu innych aplikacji, skoro aplikacja szlanligowa jest niepełnosprawna.

 

To jest coś nieprawdopodobnego...

 

Potem na "zaprzyjaźnionych" forach dowiadywałem się, że prawdopodobnie coś wymyślam i że mam wąty, a wszyscy pszeeesz są zadowoleni. A najbardziej to chyba ci opłaceni za bicie piany w necie.

 

Tacy płatni laudatorzy pisali mi m.in., że problem z brakiem gapless dotyczy tylko mnie jednego na całej kuli ziemskiej. Przestałem wchodzić w interakcje, bo zacząłem odnosić wrażenie, że kłócę się z botami.

 

A teraz czytam, że dotychczas profesjonalny Astell zaczyna odstawiać podobną manianę.

 

Nie wiem co się dzieje. Klawiatur i Mobzilla byli na targach CES i pokazywali puste stoisko LG z wirtualnymi wystawami, które były do góry nogami, albo na boku. 

 

Sory, kiedyś za coś takiego twórca zakończyłby pracę w 15 minut, a dziś jest to akceptowalny standard. Jako dziaders nie rozumiem tego i strasznie mnie to wkurza.

 

Wydając kilka okrągłych tysięcy złotych na sprzęt można chyba oczekiwać, że będzie działał prawidłowo i miał podstawowe funkcjonalności? Czy nie można? 

Edytowane przez westberg
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym od lat. Teraz ludzie na PW do mnie piszą ze miałem racje, mimo ze moderator sugerował aby o takich sprawach na forum nie pisać. 
Shanling M8 nie dotrzymał zapowiedzi premierowych do dzisiaj, a już wydał następcę na tym samym czipie.

Hiby zapowiedziało na materiałach reklamowych RS6 w dwóch wersjach kolorystycznych, dopiero w trakcie produkcji jednej z nich okazało się ze nie są w stanie jej wyprodukować.

Astell na szybko z braku kości AKM wydaje SP2000T który z czułymi słuchawkami: szumi, brumi i strzela. 
O Bursonie to nawet nie wspominam bo to co tam się dzieje to jest niewytłumaczalne. Jesteśmy betatesterami sprzętów za 10k i więcej i nawet producent ich nie naprawia tylko wydaje kolejną rewizje albo nastepny model. 
Zgadzam się, kiedyś za takie błędy leciałyby głowy, dzisiaj się z nas śmieją i wypuszczają kolejne modele.

Akurat w dapach i integrach wszystkie błędy są wyłapywane z duża większa łatwością, ale podobnie dzieje się na rynku słuchawek. I nawet jak ktoś wykona pomiary to nagle się okazuje, ze sa one przekłamane a uzytkownicy, którzy mieli dany model słuchawek nie zadbali o odpowiednia ilość prądu, synergie, kable, wygrzewanie 200h itp. 
Osobiscie zyczylbym sobie aby sprzęty wychodziły znacznie bardziej dopracowane niż dzisiaj, w mniejszym odstępie czasu. My pasjonaci z chcecia zapłacimy z jeden czy drugi produkt, ale niech on będzie dopracowany i skończony. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Palpatine napisał:

Mówię o tym od lat. Teraz ludzie na PW do mnie piszą ze miałem racje, mimo ze moderator sugerował aby o takich sprawach na forum nie pisać. 
Shanling M8 nie dotrzymał zapowiedzi premierowych do dzisiaj, a już wydał następcę na tym samym czipie.

Hiby zapowiedziało na materiałach reklamowych RS6 w dwóch wersjach kolorystycznych, dopiero w trakcie produkcji jednej z nich okazało się ze nie są w stanie jej wyprodukować.

Astell na szybko z braku kości AKM wydaje SP2000T który z czułymi słuchawkami: szumi, brumi i strzela. 
O Bursonie to nawet nie wspominam bo to co tam się dzieje to jest niewytłumaczalne. Jesteśmy betatesterami sprzętów za 10k i więcej i nawet producent ich nie naprawia tylko wydaje kolejną rewizje albo nastepny model. 
Zgadzam się, kiedyś za takie błędy leciałyby głowy, dzisiaj się z nas śmieją i wypuszczają kolejne modele.

Akurat w dapach i integrach wszystkie błędy są wyłapywane z duża większa łatwością, ale podobnie dzieje się na rynku słuchawek. I nawet jak ktoś wykona pomiary to nagle się okazuje, ze sa one przekłamane a uzytkownicy, którzy mieli dany model słuchawek nie zadbali o odpowiednia ilość prądu, synergie, kable, wygrzewanie 200h itp. 
Osobiscie zyczylbym sobie aby sprzęty wychodziły znacznie bardziej dopracowane niż dzisiaj, w mniejszym odstępie czasu. My pasjonaci z chcecia zapłacimy z jeden czy drugi produkt, ale niech on będzie dopracowany i skończony. 

Małe sprostowanie: w M8 poprawili (w zasadzie: naprawili) działanie biblioteki i to trzeba im oddać. Ale wprowadzenie gapless to już był ten krok w kosmos na który się nie zdobyli, choć oczywiście był to ich priorytet, absolutnie, bezapelacyjnie i nieodwołalnie.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obiecanki producentów (wszystkich) trzeba traktować jako dodatkowe bonusy i mieć świadomość ze to co jest w dniu zakupu to juz moze byc wszystko.

 

Doskonalym przykładem w duzej skali jest Sony które jak wychodziło ps5 to sprzedawało tez telewizor x900h który miał posiadać VRR (variable refresh rate) w updejcie. Po prawie roku odwołali update ze jednak telewizor tego nie dostanie wiec zrobiła się wrzawa ze co jak to i wogóle. No to jednak dodali niedawno ale działa do bani :D Swoją drogą ps5 tez nadal obsługi obiecanego VRR nie dostało ponad rok po premierze tak ze tego.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Palpatine napisał:

Mówię o tym od lat. Teraz ludzie na PW do mnie piszą ze miałem racje, mimo ze moderator sugerował aby o takich sprawach na forum nie pisać. 
Shanling M8 nie dotrzymał zapowiedzi premierowych do dzisiaj, a już wydał następcę na tym samym czipie.

Hiby zapowiedziało na materiałach reklamowych RS6 w dwóch wersjach kolorystycznych, dopiero w trakcie produkcji jednej z nich okazało się ze nie są w stanie jej wyprodukować.

Astell na szybko z braku kości AKM wydaje SP2000T który z czułymi słuchawkami: szumi, brumi i strzela. 
O Bursonie to nawet nie wspominam bo to co tam się dzieje to jest niewytłumaczalne. Jesteśmy betatesterami sprzętów za 10k i więcej i nawet producent ich nie naprawia tylko wydaje kolejną rewizje albo nastepny model. 
Zgadzam się, kiedyś za takie błędy leciałyby głowy, dzisiaj się z nas śmieją i wypuszczają kolejne modele.

Akurat w dapach i integrach wszystkie błędy są wyłapywane z duża większa łatwością, ale podobnie dzieje się na rynku słuchawek. I nawet jak ktoś wykona pomiary to nagle się okazuje, ze sa one przekłamane a uzytkownicy, którzy mieli dany model słuchawek nie zadbali o odpowiednia ilość prądu, synergie, kable, wygrzewanie 200h itp. 
Osobiscie zyczylbym sobie aby sprzęty wychodziły znacznie bardziej dopracowane niż dzisiaj, w mniejszym odstępie czasu. My pasjonaci z chcecia zapłacimy z jeden czy drugi produkt, ale niech on będzie dopracowany i skończony. 

Zgadzam się z Tobą, więc tylko dodam na usprawiedliwienie (?) producentów, czemu co chwilę wypuszczają nowy sprzęt robiący de facto to samo? A popatrz do naszego komisu. Tu są osoby na forum, u których średni czas posiadania sprzętu nawet za grube tysie liczony jest w tygodniach. Producenci się zawsze zasłonią, że to rynek prze na nich presje ciągłych nowości. Czytaj - dział sprzedaży i marketingu prze na inżynierów - więcej, szybciej, głośniej, kolorowiej... żeby znowu, i żeby drożej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, majkel napisał:

Zgadzam się z Tobą, więc tylko dodam na usprawiedliwienie (?) producentów, czemu co chwilę wypuszczają nowy sprzęt robiący de facto to samo? A popatrz do naszego komisu. Tu są osoby na forum, u których średni czas posiadania sprzętu nawet za grube tysie liczony jest w tygodniach. Producenci się zawsze zasłonią, że to rynek prze na nich presje ciągłych nowości. Czytaj - dział sprzedaży i marketingu prze na inżynierów - więcej, szybciej, głośniej, kolorowiej... żeby znowu, i żeby drożej.

 

FOMO jest silne wśród audiofilów ;)

 

@majkel zobacz że nawet wśród "pomiarowców" tak jest. Twierdzą że parametry dac/amp'ów już dawno wykraczają poza zakres ludzkiego słuchu ale jak wychodzi nowa wersja jeszcze bardziej wykraczająca poza ten zakres to się na nią przesiadają. Niby obiektywiści a sami zaprzeczają własnej logice ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak wszystko można streścić zdaniem "Psy szczekają, karawana jedzie dalej".
Będą nowe grajki, nowe buble, a sprzedaż się nakręci :) Jakby oberwali po kieszeni, bo nikt nie chce kupować, toby trzy razy przemyśleli projekt.

Niby lampy brumiły, brumią i będą brumieć, ale tłumaczenie się internetem to jest największe xD w branży audio chyba jakie znam. Zaraz zaczną się zasłaniać nieoryginalną ładowarką albo że za zimno w salonie, bo na 21 stopni projektowali, a ktoś ma 19.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubachim napisał:

Zaraz zaczną się zasłaniać nieoryginalną ładowarką

Tym nie zaczną bo już dawno nie dają do sprzętu ich 🤭

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 12:06, Spawn napisał:

Piano forte mogą nie szumiać bo są oparte o pojedynczy dynamik. Szum wyciagają bardziej hybrydy i multiarmatury ze zwrotnicami.

 

To prawda, jednak Finale PF-X szumiały mi wyraźnie nawet na najniższym gainie na Lotoo 6000 i Cayinie E01. Na SP2kT jest natomiast głucha cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wegiel21 napisał:

Tym nie zaczną bo już dawno nie dają do sprzętu ich 🤭

A to jest jakiś problem, że nie dają? Nie dają i dlatego klajent używa ładowarek niefirmowych. I dlatego to, albo tamto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, westberg napisał:

A to jest jakiś problem, że nie dają? Nie dają i dlatego klajent używa ładowarek niefirmowych. I dlatego to, albo tamto.

Rozumiem iż to sarkazm z tym czy jest to jakiś problem, bo oczywiście że jest to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wegiel21 napisał:

Rozumiem iż to sarkazm z tym czy jest to jakiś problem, bo oczywiście że jest to problem.

 

Owszem sarkazm, ale w odniesieniu do tych magików, którzy nam makaron na uszy nawijają, traktując jakbyśmy byli niepełnosprawni umysłowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

Nie da się naprawić brumienia lampy softem. Chyba ze wydadzą nową rewizje tego dapa.

No a są tu osoby co im nic nie brumi, nic nie szumi i są happy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wegiel21 napisał:

No a są tu osoby co im nic nie brumi, nic nie szumi i są happy :)

Bardzo im zazdroszczę bo podoba mi się jego barwa. Natomiast mnie interesuje jak on u mnie się spisał…dwa razy. Jeśli ktoś ma czule słuchawki, lub hybrydy to ma duża szanse ze zwrotnice będą szumiec. Wklejałem pomiary, ciężko z tym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja abstrahując od meritum bardzo pozytywnie odbieram rezerwę z jaką coraz więcej osób podchodzi do produktów klasy średniej i wyższej w audio.
Kiedyś jak wychodziliśmy z komunizmu i się puszki ustawiało na szafce na znak dobrobytu to pewna doza zachłyśnięcia się była zapewne zupełnie zasadna.
Teraz nie znajduję racjonalnego wytłumaczenia dla wciskania ludziom chłamu i zasłaniania się opinią "jak kogoś stać to nie marudzi".
Nie akceptuje ****ianej jakości desek rozdzielczych w nowych Mercedesach i BMW, nią akceptuje slabej jakości skóry w nowych butach znanych marek, nie akceptuje poliestru w koszulach uznanych producentów itp.
I mogą mnie cmokać w zad z tekstami, że "jak kogoś stać na, to nie będzie wybrzydzał" bo IMO właśnie Ci, których na to wszystko stać powinni najbardziej cenić swoje zasoby i znać swoją wartość.
A, że ktoś kupuje złotą deskę klozetową za kilka milionów - cóż.
W temacie - pierwsza Ultima to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy DAP jeśli chodzi o SQ ale funkcjonalnie i biorąc pod uwagę UI nie był nawet planowany na future proof, więc cena jaką się za niego płaciło to IMHO leasing na jakieś 18 miesięcy.
Obecna zdaje się podążać ta samą drogą a ludzie znów głosują portfelem!ba6794334a5cef34e1c39eee8de9ac7a.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności