Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Palpatine napisał:

Wygląda jakby był zrobiony z bardzo dobrych materiałów, stylistycznie bardzo mi się podoba. Lubię jak wejścia na słuchawki są u góry, a ładowanie usb c są na dole.

Najbardziej mnie ciekawi, jak duże są różnice między trzeba trybami i jak tryb lampowy radzi sobie z czułymi iemami. Kolor etui troszkę dyskusyjny, ale i tak nie używam ;)

System wygląda jak we wszystkich AK więc nikt raczej nie będzie zaskoczony.

 

 

Miałem okazję posłuchać na ostatnim micie w Krk. Tryby pracy wzmacniacza bardzo mocno się od siebie różnią, usłyszysz róźnice od razu. Słuchałem SP2000T min z Kinera Nanna 2 i Solarisami. Obydwie pary zrobiły na mnie duże wrażenie (Kinera lepsze).

Masz rację - system jest zrobiony po staremu, nawigacja jak dla mnie czysto intuicyjna. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Palpatine napisał:

@ZebLongjak szumy z Solaris? SE180 na SEM2 (AKM) mi szumiał z Andro i Mest II i tylko dlatego go nie kupiłem. Solarisy chyba są jeszcze bardziej czułem niż w/w.

Słuchałem na Sem1 i lekkie szumy były. Ale mam wrażenie, że nie jestem na to tak wyczulony i ich poziom był dla mnie ledwie zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wypadły bardzo angażujące, detalicznie i przestrzennie. Tak czy inaczej ciepłej brzmiące Nanny 2 bardziej mi się spodobały. Sem1 był dla mnie ciekawszy niż 2. Pamiętaj, że na micie skaczesz od sprzętu do sprzętu próbując ogarnąć cały ten dobrostan bez nadziei posłuchania wszystkiego co cię ciekawi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20211022_103613_HDR.jpg

Oczywiście da się odczuć że to nie jest R2R, dźwięk jest wyraźnie bardziej nachalny, ostrzejszy (w końcu Sabre) ale też bardzo muzykalny, dynamiczny, energiczny, po prostu chce się słuchać bo ten dźwięk wciąga. Technicznie nie mogę nic dźwiękowi SP2000T zarzucić, to naprawdę hi-endowy DAP. Ja osobiście wolę Utopie z SP2000T niż z takiego V590.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 19:58, saudio napisał:

Gra super, zresztą @wulkanpotwierdzi;)

Niestety nie potwierdzę.

Sprzedałem cały mój przenośny sprzęt audio, przerzuciłem się na jazdę samochodem do pracy, więc nie miałbym nawet kiedy słuchać. A w domu słucham wyłącznie na kolumnach głośnikowych.

 

Pozdrawiam🙂

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP2000T sprawia świetne pierwsze wrażenie. Wykonanie jest fantastyczne, jakość metalu, szkła, obróbka i spasowanie znacznie przewyższa to znane mi z SR25, SA700, Alpha, SE180 czy DX300. Oczywiście wciąż występują ostre krawędzie, ale taką już mają stylistykę nowe AK, jednak tutaj w porównaniu do np. SA700 czy SE180 nastąpiła znaczna utrata wagi.

Gra neutralnie z lekkim ociepleniem na basie i midzie. Wysokie mocno pociągnięte zawierające masę detalu. Jednak największe wrażenie robi scena: jej szerokość oraz ilość powietrza. Takiej jakości dźwięku nie słyszałem dotąd w żadnym DAPie. Jakość średnicy i kobiecych wokali wręcz referencja. Różnice między trybami op, hybrid czy tube są słyszalne aczkolwiek nie jest różnica dzień i noc. System działa całkiem sprawnie, aczkolwiek nie jest to poziom nowych ibasso.

Żeby nie było tak kolorowo to DAP szumi na plikach lokalnych w trybie hybrydowym oraz w trybie lampowym. Zresztą na Tidal online również. Czarne tło na czułych iem mam tylko w trypie OP. Także póki co mam bardzo mieszane uczucia...wykonanie i dźwięk fantastyczny ale te zakłócenia psują bardzo pozytywne pierwsze wrażenia.

Dziękuję @kurop za możliwość posłuchania na tej klasy sprzęcie - to prawdziwa przyjemność. Mam nadzieję, że uda się za pomocą softu usunąć te zakłócenia. Z tego co wiem ekipa od hardware’u is softu w AK znajda problem i maja pomysł na jego rozwiazanie Co ciekawe w obu trybach bawiąc się głośnością słyszę dzwonienie takich chudych dzwoneczków. Update softu jest konieczny tak szybko jak to możliwe bo sprzęt ma ogromy potencjał. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel A&K na headfi pisał ze team od hardware’u i team od softu mają pomysł na rozwiązanie tego problemu. Nie wiem w ogóle czy to jest mozliwe, wiec pozostaje nam jedynie czekać. Na mniej czułych słuchawkach nie ma tych problemów.
Ale mają ten sam pomysł, czy dwa różne?
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności