Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie combo DAC/AMP do HD660s (cena do ok. 1000 zł)?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

jakiś czas nie zaglądałem na forum, ale muszę wymienić wysłużonego Audinsta HUD-mx1 i HD555 i tu zaczynają się schody, bo trochę wypadłem z obiegu. Słuchawki już dorwałem i są to (jak ująłem w temacie) HD660s (zatęskniłem za serią 600 Sennheisera) i teraz muszę wybrać do nich jakiś DAC/AMP, ale nawet nie wiem co teraz mieści się w zakładanym budżecie (ok. 1000 zł). Możecie podrzucić jakieś typy?

 

Sądzę że będę szukać czegoś neutralnego, bo sam charakter słuchawek mi się podoba. Głównym wymaganiem jest obsługa USB. Dodatkowo nie mam nic przeciwko zakupom używek. Z rzeczy, niekoniecznie istotnych: fajnie gdyby DAC miał wyjście symetryczne (ostatnio jak kupowałem DAC Magic Plus to w tej kwocie coś takiego się trafiało).

 

Będę wdzięczny jeśli podrzucicie jakieś typy, wtedy będę mógł poszukać testów i zgłębić temat.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kopec23 napisał:

Cześć!

 

jakiś czas nie zaglądałem na forum, ale muszę wymienić wysłużonego Audinsta HUD-mx1 i HD555 i tu zaczynają się schody, bo trochę wypadłem z obiegu. Słuchawki już dorwałem i są to (jak ująłem w temacie) HD660s (zatęskniłem za serią 600 Sennheisera) i teraz muszę wybrać do nich jakiś DAC/AMP, ale nawet nie wiem co teraz mieści się w zakładanym budżecie (ok. 1000 zł). Możecie podrzucić jakieś typy?

 

Sądzę że będę szukać czegoś neutralnego, bo sam charakter słuchawek mi się podoba. Głównym wymaganiem jest obsługa USB. Dodatkowo nie mam nic przeciwko zakupom używek. Z rzeczy, niekoniecznie istotnych: fajnie gdyby DAC miał wyjście symetryczne (ostatnio jak kupowałem DAC Magic Plus to w tej kwocie coś takiego się trafiało).

 

Będę wdzięczny jeśli podrzucicie jakieś typy, wtedy będę mógł poszukać testów i zgłębić temat.

Z góry dzięki!


Ja polece ze swojej strony Xduoo XD05 plus sprzedawanego przez naszego forumowego kolege @Esjotmam go jeszcze u siebie na testach. Szczerze mowiac ja nie jestem smakoszem zrodel, bo roznice sa dla mnie na granicy placebo, albo w zasadzie lepiej powiedziec, ze sprowadzaja sie do placebo. Ciezko znalezc cos co gra zle, szczegolnie jesli nie chcesz koloracji, a jedynie czysty sygnal.

Moglbym jeszcze polecic TR-amp, ktorego mam na sprzedaz, ale moge rownie dobrze polecic zakup od @pilotKA bo tez sprzedaje, a mi sie nie spieszy. 

Oba modele sa fajne bo dobrze wygladaja, duzo miejsca nie zajmuja i mozesz sobie z nimi wylozyc sie na kanapie i sluchac chocby z telefonu jesli mialbys taka ochote. XDuoo ma wieksza funkcjonalnosc i gra bardziej neutralnie. Tzn. TR-amp z dynamicznymi przetwornikami moze troche wplywac na brzmienie (co moze sie podobac albo nie, nie jest to duza roznica w kazdym razie). Oba graja z zadowalajaca jakoscia i maja sporo mocy. Xduoo nawet wiecej. W kwestii Twoich wymagan to nie ma wyjscia symetrycznego - lepiej jest miec niz nie miec, ale dla mnie to bayer i sprawa bardziej przydatna w sprzetach takich jak Qudelix (adapter BT), gdzie bal nadrabia braki mocowe.  

Do 1000zl masz tez na rynku kilka propozycji transparentnych wzmacniaczy (SMSL, Topping) z bardzo dobrymi parametrami, niektore maja nawet balans. Dac bys sobie musial jednak dokupic. Taka opcja by byla dobra jesli wazne byly by dla Ciebie parametry i moc. Choc mowie obecnie to czym nalezy sie przejmowac to bardziej funkcjonalnosci i forma. Bo roznice jakosciowe to czesto dzielenie wlosa na 4. 

 

Masz jeszcze takie integry ktore do 1000zl robia robote. Jak Fiio K5 pro i wasnie Zen DAC. Choc ten ostatni nie koniecnie bedzie neutralny bo parametry nie wypadaja u niego za specjalnie, ale nie kazdy bedzie to w stanie wychwycic, w dodatku ma troche malo mocy. Podobnie jest z FiiO, ktore ma slabego DACa niz obecnie mozna miec, choc nie koniecznie to sie uslyszy (DAC ma dla mnie jeszcze mniejsze znaczenie niz AMP, ostatnio kupilem dongla za 50zl i nawet on jako DAC dziala calkiem spoko).

Moim zdaniem warto rozwazyc tez w wyzszej cenie integre Topping EX5. Nie chodzi o kwestie dzwiekowe  ( ma super parametry, ale dzielone rozwiazanie ma jeszcze lepszem no i gra neutralnie, czyli tak samo jak wszystkie inne neutralne sprzety), ale oto, ze dostajesz duza funkcjonalnosc w jednym pakiecie. I to jest wlasciwie end game jesli chcesz transparentny dzwiek i dopoki nie zechcesz napedzac jakis potworow pradozernych.   

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine @blueme @MrBrainwash

Dzięki za polecenia, poszukam i poczytam testy tych sprzętów.

 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Do 1000zl masz tez na rynku kilka propozycji transparentnych wzmacniaczy (SMSL, Topping) z bardzo dobrymi parametrami, niektore maja nawet balans. Dac bys sobie musial jednak dokupic. Taka opcja by byla dobra jesli wazne byly by dla Ciebie parametry i moc. Choc mowie obecnie to czym nalezy sie przejmowac to bardziej funkcjonalnosci i forma. Bo roznice jakosciowe to czesto dzielenie wlosa na 4. 

 

Osobne DAC i AMP sobie odpuszczę, podobnie jak Toppinga EX5, bo generalnie szukam czegoś co podłączę do komputera i o tym zapomnę na dłużej, nie jest to sprzęt który zamierzam wymieniać na coś lepszego (ma grać na dobrym poziomie i tyle). Generalnie gdyby nie fakt, że stary sprzęt już ledwo żyje to nawet bym go nie wymieniał.

 

EDIT: @MrBrainwash - jeszcze pytanie odnośnie TR-amp i XD05 Plus - widzę że oba mają wbudowane baterie: czy trzeba je podłączać: kabel do danych + ładowarka, czy da się je używać tylko mając je podłączone do PC? 

Edytowane przez kopec23
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, kopec23 napisał:

EDIT: @MrBrainwash - jeszcze pytanie odnośnie TR-amp i XD05 Plus - widzę że oba mają wbudowane baterie: czy trzeba je podłączać: kabel do danych + ładowarka, czy da się je używać tylko mając je podłączone do PC? 

W przypadku Xduoo to nie wiem czy może on jednocześnie ładować i grać po jednym kablu, sam musiałbyś się dowiedzieć, ale stawiam na to, że jest tak jak w TR-amp czyli sygnał i ładowanie baterii/zasilanie idą oddzielnie.

 

Wniosek z tego taki, że mogą byc podłączone wyłącznie do komputera, ale potrzebujesz użyć 2 kabli i dwóch portów USB. Jeśli nie chcesz ładować z komputera np. mało wyjść USB to możesz użyć ładowarki przy ładowaniu baterii.

 

Korzystając ze sposobu możesz używać jednego kabla na takiej zasadzie, że w czasie korzystania byś nie ładował, a po skończonej sesji podłączałbyś ładowanie (przepiął kabel na drugie wejście w urządzeniu). Dla mnie bateria to nawet zaleta mieszkam w starym budownictwie gdzie sieć nie jest najlepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla, ale sprawa się rozwiązała: poczytałem dodatkowe testy i biorąc pod uwagę ilość opinii, że Zen Dac świetnie pasuje do HD660s wziąłem właśnie jego. Synergia faktycznie jest ok, chociaż dla niektórych w tym połączeniu może być trochę zbyt basowo.

 

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności