Skocz do zawartości
  • 0

Otwarte (używane lub nowe) w okolicach 10 tyś


konrad_a

Pytanie

Od kilku lat używałem na codzień Ether C Flow z Hugo2 a ostatnio z DX220 Max.

Otwartych potrzebowałem do biura, ale ostatnio ciągle pracuję z domu i w sumie otwarte byłyby tu akceptowalne, więc się za jakimiś rozglądam.

Na razie słucham sobie właśnie Ether Flow 1.0 od @krzyhoo29, Arya od @walekkk i HE1000SE od @Glue.

Myślę jeszcze o Meze Empyrean, Flow 1., może D8000?

W graniu ważna jest dla mnie bogata średnica - dociążona, z mięskiem, zróżnicowaniem tonalnym. Wokale, akustyczny jazz. Lubię głęboką scenę, duże źródła i detale (lampy mi już przeszły). Nie lubię grania zbyt jasnego.

Na razie słucham z DX220 Max, ale kiedyś pewnie dokupię do tego stacjonarkę - może Qutest + Burson Soloist, albo któryś Burson Conductor.

Budżet na otwarte w okolicach 10 tyś.

Co radzicie?

---

Hugo2 + Ether Flow 1.0:

plusy: wygodne, fajna tonalność, szersza scena od Ether C Flow 1.1

minusy: bez moda 1.1 - lekki korzuszek w sosunku do ECF 1.1, scena i powietrze dużo poniżej HEkSE

 

Hugo2 + Arya:

plusy: granie nie tak jasne jak HEkSE, więcej powietrza niż Flow 1.0, detale

minusy: mniejsze zróżnicowanie tonalne niż Flow 1.0 i HEkSE.

 

Hugo2 + HEkSE:

plusy: detale, powietrze, scena, zróżnicowanie tonalne

minusy: ogólna tonalność ciut za jasna dla mnie, momentami za dużo powietrza a za mało wypełnienia, może dałoby się to skorygować jakimś ciepłym kablem? przekroczony budżet...

Przykład: Florence and the Machines: No light, no light - robi się tu trochę krzykliwy jazgot; tak, ten kawałek trochę taki jest, ale nie każde słuchawki grają go tak ostro. Na moich starych Ether C Flow 1.1 ten ostry kawałek brzmi dużo strawniej.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@konrad_a dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami odsłuchowymi!👍Tak jak wspominałem, radziłbym posłuchać AWAS, na których są bardzo dobrze, zrównoważony sposób względem strun (na D8k słychać głównie je) oddawane harmoniczne powstające w pudłach rezonansowych. Jeszcze lepiej powinny sobie radzić w tym względzie lepsze technicznie AWKT, które z chęcią w przyszłości wypróbuję, jeśli będzie ku temu okazja :)W tym przedziale cenowym warto też zwrócić uwagę na wspomniane Phobosy oraz HEDDphone, które recenzował @Spawn. Jednak do wydobycia ich potencjału będzie zapewne potrzebny odpowiednio mocny wzmacniacz. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

@konrad_a dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami odsłuchowymi!👍Tak jak wspominałem, radziłbym posłuchać AWAS, na których są bardzo dobrze, zrównoważony sposób względem strun (na D8k słychać głównie je) oddawane harmoniczne powstające w pudłach rezonansowych. Jeszcze lepiej powinny sobie radzić w tym względzie lepsze technicznie AWKT, które z chęcią w przyszłości wypróbuję, jeśli będzie ku temu okazja :)W tym przedziale cenowym warto też zwrócić uwagę na wspomniane Phobosy oraz HEDDphone, które recenzował @Spawn. Jednak do wydobycia ich potencjału będzie zapewne potrzebny odpowiednio mocny wzmacniacz.

 

Jeśli chodzi o HEDD to @Spawn napisał:

 

"Charakter jest jak najbardziej otwarty jednak nie ma tutaj trójwymiarowej sceny, z poszczególnymi źródłami rozstawionymi na niej warstwami."

 

i to je z mojej strony raczej dyskwalifikuje. Oczywiście chętnie bym posłuchał jeśli nadarzyła by się odpowiednia okazja, ale nie wiąże z nimi większych nadziei.

 

Ciekawy jestem jak wyglądają wokale na AWAS, AWKT i Phobosach...

W dniu 31.07.2021 o 16:50, neonlight napisał:

D8k i D8k Pro słuchałem, tych pierwszych częściej u @Karmazynowy'ego. Wolę Meze ze względu na to, że D8k potrafią być nieprzyjemne na górze, reszta jest jak najbardziej ok, no i Meze'iaków nie czuć na głowie oraz lepiej się prezentują, imo. 😉 

Dla mnie D8k nie są nieprzyjemne na górze, nawet na srebrze.

Faktycznie Meze są dużo wygodniejsze.

Co do wyglądu to kwestia gustu - D8k nie są dla mnie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, vonBaron napisał:

Te D8k (Pro) to wygrzane były?

Nie-pro na pewno tak. Te Pro to testówki od mp3store, więc zakładam że już je trochę wygrzaliście....

One mają masę pozytywnych cech, ale np. wiolonczeli to grać nie potrafią. Chropowatość pogubiona i zbyt gładko to brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Qaz12 napisał:

Do tej klasy słuchawek pasowałby wzmacniacz na odpowiednim poziomie

Tak, jest coś w planach. Ale nie wszystko na raz.

Zakładałem że wzmacniacz czy jakieś kombo "lekko poprawi coś co już lubię".

Może masz rację że trzebaby słuchać od razu całego docelowego zestawu?

Tylko logistykę to jeszcze bardziej komplikuje.

 

Z jakim kombem / wzmakiem najlepiej grają D8000?

A Empyreany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, radzik55 napisał:

Dorzucił bym jeszcze Zmf Verite do przesłuchania, gwarancja dożywotnia na przetwornik i opcja zmiany padów, fajnie gra z ss(hugo2), na lampie jeszcze więcej magi.

Trzeba sie liczyć z zamówieniem trwającym od 2 do 3 miesięcy. Ja już tyle czekam na swoje Verite.

 

No chyba, że są na stanie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawda, nie tylko na Verite tyle czekam. Są rzeczy związane z moim innym hobby na które czekam jeszcze dłużej :(Kiedyś by to trwało max. 3-4 tygodnie. Niestety takie nastały czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Qaz12 napisał:

Mi D8000 po balansie z Bursonem 3xp zniknęły problemy z basem i wąska sceną

A wiolonczela na D8000 z Bursonem 3XP jest chropowata jak na Empyrean / HEkSE / Ether C Flow czy nadal gładka?

 

2 godziny temu, radzik55 napisał:

Dorzucił bym jeszcze Zmf Verite do przesłuchania, gwarancja dożywotnia na przetwornik i opcja zmiany padów, fajnie gra z ss(hugo2), na lampie jeszcze więcej magi.

Dobry pomysł. Rozglądne się za nimi.

W dniu 31.07.2021 o 21:08, vonBaron napisał:

Każdy słyszy inaczej, dla mnie absolutnie nie były za ostre a Hugo dodawał im energii i dynamiki.

Dla mnie też D8000 z Hugo2 nie są za ostre.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@konrad_a ten aspekt brzmienia też mnie trochę niepokoi w HEDDach, ale może przy dłuższym użytkowaniu, mocniejszym wzmacniaczu ulega to poprawie. Chętnie sprawdzę te słuchawki w przyszłym roku :)

 

Średnica na AWASach była podana w odległości zbliżonej do tej z Focali Utopia, gdy odsłuchiwałem je w konfiguracji PC-> DAC215 -> Twin Head. Jednak na tle słuchawek focala przestrzeń była trochę większa, a całe pasmo bardziej organiczne. Wokaliza miała względem nich więcej ciała, barw, chociaż nie była ukazana tak plastycznie, jak robiły to francuskie słuchawki. Było to pójście w kierunku Denonów D7000, MDR-CD1700 oraz Sonorousów X. Jednak średnica wspomnianych finali była jeszcze bardziej zagęszczona, przyciemniona, soczystsza, czystsza oraz słodsza. Jednak AWASy rekompensowały to większą przestrzenności, ogólną ilością powietrza, nośnoscią, oraz lekkością. Wokaliza na nich była barwniejsza, cieplejsza, bardziej esencjonalna w stosunku do dużo neutralniejszych w tym względzie Z1R oraz gładsza, z odczuwalną naturalną, organiczną miękkością. Jednym słowem bardzo wpasowała się w moje upodobania. 

 

W przypadku AWKT więcej na ich temat będzie mógł powiedzieć @euter. Nie ukrywam, że jestem tymi słuchawkami zainteresowany, chociaż trochę się obawiam, że wypożyczenie zakończyłoby się uszczupleniem mojego rachunku bankowego. Szczególnie, że znajomy z head-fi dokonał pomiarów MDR-R10 (bass light, czerwona linia) oraz AWKT (żółta) i w dużej mierze się one pokrywały (szczególnie na średnicy). Jest to podobno też słyszalne, chociaż słabszą strony Sony R10 są niższe rejestry (szczególnie tyczy się to subbasu), natomiast posiadają dużo wyższą rozdzielczość w całym paśmie, a także detaliczność na poziomie podobno jeszcze wyższym od 009 STAXa.

20210807_124601.jpg

 

Mnie osobiście ciężko to sobie wyobrazić, bo Omegi były dla mnie najlepszymi technicznie słuchawkami z jakimi miałem do czynienia obok Abyssów 1266TC oraz ATH-L5000, które fantastycznie łączyły w sobie świetne, wręcz elektrostatyczne technikalia (chociaż 009 bardziej koronkowo traktowały delikatne dźwięki, mocniej je różnicowały, wydobywały więcej muzycznego planktonu z nagrań, a L5k oferowały większą potęgę, bezpośredniość, intensywność, a szczególnie nasycenie i soczyste, intensywne barwy, fantastycznie różnicując charakter źródeł pozornych). Jeśli dźwięk AWKT chociaż w części przypomina L5k warto zwrócić na nie uwagę. Tak dobrze odtworzonej Violi, jak na ATH-L5000 bez odchudzania, pogrubiania brzmienia instrumentu ze wzorową akustyką, charakterem instrumentu do tej pory nie usłyszałem na żadnych słuchawkach w poniższym albumie. Jako drugie najlepsze mógłbym wskazać neutralniejsze, chłodniejsze, szczuplejsze na średnicy, ale bardzo rozdzielcze Abyssy 1266TC. Jednak na nich nie odczuwało się tak mocno drewnianego charakteru wspomnianego instrumentu. Na Phobosach nie sprawdzałem Fantasias for the Viols, chociaż przypuszczam, że powinien wypaść bardzo dobrze. 

 

20210807_131255.jpg

 

Miałem okazję sprawdzić D8k w kilku konfiguracjach. Dla mnie bardzo dobrze brzmiały na Combo od @majkel, na symetrycznym Entrequ Apollo z Bursonem 3XP oraz w moim torze stacjonarnym, szczególnie w torze gramofonowym z Nottinghamem Horizon, pre Regą Aria oraz wspomnianym wzmacniaczem lampowym 2A3.

 

Polecane przez @radzik55Verite warto sprawdzić. Ich strojenie jest delikatnie ocieplone, neutralniejsze, bardziej stonowane barwowo, pastelowe od jaśniejszych, soczystszych, z mocniej podkreśloną górą pasma ATH-AWAS. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, konrad_a napisał:

Tylko logistykę to jeszcze bardziej komplikuje.

Logistyka jest prosta - zanosisz elektronikę ze słuchawkami do budowniczego i mu mówisz, jak ma być. Jeszcze jak to jest w Twoim mieście, to już w ogóle banalne, bo bez pakowania, przesyłania i tracenia kasy na żonglowaniu urządzeniami. 

 

Co do samych słuchawek, to z wprawnym uchem można wyłapać klasę słuchawek wpinając je nawet do przyzwoitego DAPa. Warto mieć ten element zafiksowany najpierw, IMHO, a wyboru dokonać na czymś uniwersalnym, ale niekoniecznie wyczynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i koniec końców na razie kupiłem HE1000SE.

Dziękuję wszystkim za rady.

Teraz pewnie będzie mnie korciła jakaś fajna stacjonarka i kable do nich, ale świnka-skarbonka po ostatnim zakupie mi zdechła i muszę wyhodować jakąś nową.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@konrad_a gratuluję dokonania zakupu HEKów SE! 🙂👍 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności