Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Otwarte (używane lub nowe) w okolicach 10 tyś


konrad_a

Pytanie

Od kilku lat używałem na codzień Ether C Flow z Hugo2 a ostatnio z DX220 Max.

Otwartych potrzebowałem do biura, ale ostatnio ciągle pracuję z domu i w sumie otwarte byłyby tu akceptowalne, więc się za jakimiś rozglądam.

Na razie słucham sobie właśnie Ether Flow 1.0 od @krzyhoo29, Arya od @walekkk i HE1000SE od @Glue.

Myślę jeszcze o Meze Empyrean, Flow 1., może D8000?

W graniu ważna jest dla mnie bogata średnica - dociążona, z mięskiem, zróżnicowaniem tonalnym. Wokale, akustyczny jazz. Lubię głęboką scenę, duże źródła i detale (lampy mi już przeszły). Nie lubię grania zbyt jasnego.

Na razie słucham z DX220 Max, ale kiedyś pewnie dokupię do tego stacjonarkę - może Qutest + Burson Soloist, albo któryś Burson Conductor.

Budżet na otwarte w okolicach 10 tyś.

Co radzicie?

---

Hugo2 + Ether Flow 1.0:

plusy: wygodne, fajna tonalność, szersza scena od Ether C Flow 1.1

minusy: bez moda 1.1 - lekki korzuszek w sosunku do ECF 1.1, scena i powietrze dużo poniżej HEkSE

 

Hugo2 + Arya:

plusy: granie nie tak jasne jak HEkSE, więcej powietrza niż Flow 1.0, detale

minusy: mniejsze zróżnicowanie tonalne niż Flow 1.0 i HEkSE.

 

Hugo2 + HEkSE:

plusy: detale, powietrze, scena, zróżnicowanie tonalne

minusy: ogólna tonalność ciut za jasna dla mnie, momentami za dużo powietrza a za mało wypełnienia, może dałoby się to skorygować jakimś ciepłym kablem? przekroczony budżet...

Przykład: Florence and the Machines: No light, no light - robi się tu trochę krzykliwy jazgot; tak, ten kawałek trochę taki jest, ale nie każde słuchawki grają go tak ostro. Na moich starych Ether C Flow 1.1 ten ostry kawałek brzmi dużo strawniej.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

D8000 na fabrycznym kabelku mają trochę za dużo basu i ograniczoną scenę, na srebrze mocno się otwierają i robią bardziej zbalansowane, do tego wygoda się poprawia na padach z PRO. Meze są bardziej wybredne jeżeli chodzi o wzmacniacz potrafią zagrać zmulonym basem itd. na niedopasowanym.

Porównując pisałem już gdzieś o tym Meze są bardzo łagodne do długich całodniowych odsłuchów (pomaga też obłędna wygoda), ale zaangażowanie/koncert to Finale tu jest bliski pierwszy plan mocno angażują w muzykę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, MichalZZZ napisał:

Cieplutkie kluseczki ze znakomitą sceną na boki :)

https://hifiphilosophy.com/recenzja-erzetich-phobos/?caly-artykul=1

"Styl brzmienia narzucający podobieństwo do takich asów, jak AKG K1000, Audio-Technica ATH-L5000, Stax SR-009."

Hmm....

Te wymienione słuchawki nie kojarzą mi się z cieplutkimi kluseczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, konrad_a napisał:

Serio? Nie tak je zapamiętałem. Wygrzanych słuchałeś? Z jakim źródłem?

D8000 słuchałem z tranzystorem, ale już nie pamiętam jakim. Na pewno dam im drugą szansę z jakąś lampą przy najbliższej okazji. Tak czy siak, okrągłe nausznice to nie dla mnie.

 

 

8 minut temu, vonBaron napisał:

LCD-3 raczej nie mają startu do D8000 ani Meze, to poziom EF. Twierdzę nawet że są gorsze od EF.

Można je w ogóle gdzieś wypożyczyć? Bo mam wrażenie że 2F/3 to słuchawki widmo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, saudio napisał:

D8000 na fabrycznym kabelku mają trochę za dużo basu i ograniczoną scenę,

No właśnie tak je zapamiętałem z szybkiego odsłuchu.

 

1 minutę temu, saudio napisał:

na srebrze mocno się otwierają i robią bardziej zbalansowane, do tego wygoda się poprawia na padach z PRO.

Takiego zestawienie chętnie bym posłuchał.

 

1 minutę temu, saudio napisał:

Meze są bardziej wybredne jeżeli chodzi o wzmacniacz potrafią zagrać zmulonym basem itd. na niedopasowanym.

Ja je słuchałem na szybko z Hugo2 i Bursonem C3 - z obydwoma grały mi fajnie, z Bursonem chyba nawet lepiej.

 

1 minutę temu, saudio napisał:

Porównując pisałem już gdzieś o tym Meze są bardzo łagodne do długich całodniowych odsłuchów (pomaga też obłędna wygoda), ale zaangażowanie/koncert to Finale tu jest bliski pierwszy plan mocno angażują w muzykę.

No i weź tu. wybierz. Chyba jednak zaangażowanie wolę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, vonBaron napisał:

Każdy słyszy inaczej, dla mnie absolutnie nie były za ostre a Hugo dodawał im energii i dynamiki.

 

No tak, tylko powiedziałbym, że one tych rzeczy akurat nie potrzebują. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Rafacio napisał:

Bo to bardzo cienkie słuchawki.

Dobre, dobre...nie najgorsze 🙂

 

Raczej najzwyczajniej brakowało synergii lub nie grały z lampą. To dość specyficzne w napędzeniu słuchawki. Najlepiej brzmiące D8000 słyszałem z DAP'a. Mocne tory im nie służą - moim zdaniem.  

Edytowane przez Name44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Name44 napisał:

Najlepiej brzmiące D8000 słyszałem z DAP'a. Mocne tory im nie służą - moim zdaniem.  

A z jakim DAPem grały dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Name44 napisał:

No kruca fuks nie grały! 🙂 

Bo nie miały prawa zagrać, to już nawet nie jest Hi-Fi, zresztą.. zaraz @Rafacio przyjdzie i Ci wszystko wyłuszczy z najdrobniejszymi szczegółami. 😆👍

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Bursona 3xp na fabrycznym kablu D8000 są bardzo basowe, góra jest schowana, (względem nawet Hifiman Edition X v2), na srebrze jest jej więcej, u mnie tonalnie grają świetnie po balansie na miedzi, tylko ten bliski bardzo ofensywny pierwszy plan powoduje, że po pół godziny jestem zmęczony słuchaniem, czarne tło i czystość dźwięku powodują u mnie opad szczęki zawsze jak do nich wracam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchane z DX220 Max / Hugo2 / Hugo2+Burson Soloist Mk2:

HE1000SE: niesamowita przestrzeń i powietrze, ale tonacja przesunięta ku górze i momentami za mało wypełnienia/dociążenia (np. takiego z D8000 czy Empyrean)

D8000: na standardowym kablu za mało szczegółu/góry; na srebrnym więcej szczegółu ale kosztem uboższej barwy; basu ciut za dużo; małe problemy z jego kontrolą (jakby lekki rezonans/pogłos)

D8000 Pro na srebrnym kablu: mniej basu niż nie-pro, ale nadal sporo, lepsza kontrolna, nie ma rezonansu; scena precyzyjna ale powietrza dużo mniej niż na HEkSE; niektóre faktury są zbyt wygładzone - np. na kawałku 2 Cellos - Whole Loota Love słychać to bardzo; HEkSE i Meze dużo lepiej pokazują faktury wiolonczeli

Empyrean: scena i powietrze pomiędzy HEkSE a D8000 Pro; fajne tonalnie; mają dziwne wokale - brak im dociążenia, są chude, eteryczne, wypchnięte do przodu zanikają, są szarawe, momentami syczące (np. Adele - Someone like you - wersja koncertowa Royal Albert Hall)

 

Szybkie podsumowanie: na razie chyba D8000 Pro stoi dla mnie najlepiej, ale chyba trzeba szukać dalej.

 

Synergie:

Z DX220 MAX najlepiej grają D8000 i D8000 Pro

HEkSE najlepiej grają z Hugo + Burson

D8000 i Pro grają lepiej z samym Hugo, dodanie Bursona coś psuje w synergii

Empyreany grają podobnie z Bursonem i bez

 

Edytowane przez konrad_a
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności