Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Otwarte (używane lub nowe) w okolicach 10 tyś


konrad_a

Pytanie

Od kilku lat używałem na codzień Ether C Flow z Hugo2 a ostatnio z DX220 Max.

Otwartych potrzebowałem do biura, ale ostatnio ciągle pracuję z domu i w sumie otwarte byłyby tu akceptowalne, więc się za jakimiś rozglądam.

Na razie słucham sobie właśnie Ether Flow 1.0 od @krzyhoo29, Arya od @walekkk i HE1000SE od @Glue.

Myślę jeszcze o Meze Empyrean, Flow 1., może D8000?

W graniu ważna jest dla mnie bogata średnica - dociążona, z mięskiem, zróżnicowaniem tonalnym. Wokale, akustyczny jazz. Lubię głęboką scenę, duże źródła i detale (lampy mi już przeszły). Nie lubię grania zbyt jasnego.

Na razie słucham z DX220 Max, ale kiedyś pewnie dokupię do tego stacjonarkę - może Qutest + Burson Soloist, albo któryś Burson Conductor.

Budżet na otwarte w okolicach 10 tyś.

Co radzicie?

---

Hugo2 + Ether Flow 1.0:

plusy: wygodne, fajna tonalność, szersza scena od Ether C Flow 1.1

minusy: bez moda 1.1 - lekki korzuszek w sosunku do ECF 1.1, scena i powietrze dużo poniżej HEkSE

 

Hugo2 + Arya:

plusy: granie nie tak jasne jak HEkSE, więcej powietrza niż Flow 1.0, detale

minusy: mniejsze zróżnicowanie tonalne niż Flow 1.0 i HEkSE.

 

Hugo2 + HEkSE:

plusy: detale, powietrze, scena, zróżnicowanie tonalne

minusy: ogólna tonalność ciut za jasna dla mnie, momentami za dużo powietrza a za mało wypełnienia, może dałoby się to skorygować jakimś ciepłym kablem? przekroczony budżet...

Przykład: Florence and the Machines: No light, no light - robi się tu trochę krzykliwy jazgot; tak, ten kawałek trochę taki jest, ale nie każde słuchawki grają go tak ostro. Na moich starych Ether C Flow 1.1 ten ostry kawałek brzmi dużo strawniej.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

@konrad_a Pod koniec sierpnia będę wolniejszy, z Krakowa blisko do Warszawy. Ostatnio nawet na urlopie nie mam jak oddzwonić do @Tytus1988 lub wysłać głupią kopertę do @vonBaron. Wszystkim Wam obiecuję poprawę 🙂

 

A same słuchawki Phobos faktycznie grają po cieplejszej stronie ale ciepłymi kluskami nigdy bym ich nie nazwał 😉

Co ciekawsze, nie nasłuchałem się ich jeszcze! Są warte poważnego zainteresowania. 

W moim torze D8000 brzmiały dość cienko i chudo w porównaniu do Erzetichów. Zdecydowanie zachęcam do ich posłuchania.

Edytowane przez Name44
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Dorzucił bym jeszcze Zmf Verite do przesłuchania, gwarancja dożywotnia na przetwornik i opcja zmiany padów, fajnie gra z ss(hugo2), na lampie jeszcze więcej magi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, neonlight napisał:

Głos na Empyrean'y, lepsze od D8000 imo. 😎👍

Słuchałem ich kiedyś na AVS i były fajnie ciemne. Podobno mają mniej detali niż HEkSE. Są w kolejce do posłuchania.....

Mówisz że są lepsze od D8000? Pod jakim względem? Każdym? Od D8000 Pro też, czy tylko od nie-pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe w czym? @konrad_a Jak chcesz mięsa na średnicy i czegoś lepszego od EF (ale toalnie dość podobnego) to tylko D8000, kapitalnie grają z Hugo 2. Akurat są u nas na giełdzie do kupna 

3 minuty temu, neonlight napisał:

Głos na Empyrean'y, lepsze od D8000 imo. 😎👍

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, konrad_a napisał:

Słuchałem ich kiedyś na AVS i były fajnie ciemne. Podobno mają mniej detali niż HEkSE. Są w kolejce do posłuchania.....

Mówisz że są lepsze od D8000? Pod jakim względem? Każdym? Od D8000 Pro też, czy tylko od nie-pro?

D8k i D8k Pro słuchałem, tych pierwszych częściej u @Karmazynowy'ego. Wolę Meze ze względu na to, że D8k potrafią być nieprzyjemne na górze, reszta jest jak najbardziej ok, no i Meze'iaków nie czuć na głowie oraz lepiej się prezentują, imo. 😉 

 

Edit.

Aha.. i tam jakieś jazdy z przetwornikami są, a przynajmniej u @Karmazynowy'ego były.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, neonlight napisał:

D8k i D8k Pro słuchałem, tych pierwszych częściej u @Karmazynowy'ego. Wolę Meze ze względu na to, że D8k potrafią być nieprzyjemne na górze, reszta jest jak najbardziej ok, no i Meze'iaków nie czuć na głowie oraz lepiej się prezentują, imo. 😉

To jak sie prezentują jest na końcu mojej listy priorytetów.

Ja w notatkach z AVS sobie o Empyrean zapisałem "połączenie mięska D8000 i sceny z HEk". Nie wiem które to HEk-i wtedy były.

D8000 nie-pro miały dla mnie chyba za dużo basu, albo za mało kontroli na basie. D8000 Pro były pod tym względem lepsze. Tylko cena...

No i D8000 to bardziej intymne granie, a Meze zapamiętałem z lepszą sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, vonBaron napisał:

Fakt Meze są wygodniejsze. Jak dasz srebrny kabel dobrej jakości to góra w D8000 robi się dużo lepsza.

Tak, D8000 nie do końca wygodnie mi leżały mi wokół uszu. To kółko to nie jest szczyt ergonomii. Nie wiem jak przy dłuższych odsłuchach.

Arya, Flow i HEk-i są wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, konrad_a napisał:

Tak, D8000 nie do końca wygodnie mi leżały mi wokół uszu. To kółko to nie jest szczyt ergonomii. Nie wiem jak przy dłuższych odsłuchach.

Arya, Flow i HEk-i są wygodne.

Akurat te które są w komisie są wygodne, już "wyrobione", nowe faktycznie dość mocno cisną w uszy. I ten egzemplarz jest wyjątkowo udany, gra imo lepiej niż D8000 Pro.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, vonBaron napisał:

Akurat te które są w komisie są wygodne, już "wyrobione", nowe faktycznie dość mocno cisną w uszy. I ten egzemplarz jest wyjątkowo udany, gra imo lepiej niż D8000 Pro.

A to mnie zaciekawiłeś. Trzebaby tego posłuchać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, vonBaron napisał:

Nie sprzedawałby ich gdybym mógł sobie pozwolić na trzymanie tylu par słuchawek wysokiej klasy.

 

Mówisz o tych które sprzedaje @Qaz12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, konrad_a napisał:

Tak, D8000 nie do końca wygodnie mi leżały mi wokół uszu. To kółko to nie jest szczyt ergonomii. Nie wiem jak przy dłuższych odsłuchach.

Arya, Flow i HEk-i są wygodne.

W hekach to nawet moje słoniowate uszy mieszczą się całe ze sporym zapasem. Zaryzykuję stwierdzenie że uszy Urbana też by się zmieściły.

Spokojnie pracuję na codzień w hekach opartych o czaszkę i policzki przez ~6h bez jakiś dłuższych przerw. Dopiero gdzieś po 8-10 bez przerwy zaczynają być odczuwalne. Naprawdę musiałbyś nic innego danego dnia nie robić żeby czachę ugniatały.

Jak dla mnie to lepiej kupić jaśniejsze słuchawki i dobrać wzmak pod swoje upodobania. Ciemniejsze słuchawki trudniej rozjaśnić.

D8000 były dla mnie niesłuchalne, kliniczne, sterylne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

D8000 były dla mnie niesłuchalne, kliniczne, sterylne

Serio? Nie tak je zapamiętałem. Wygrzanych słuchałeś? Z jakim źródłem?

 

 

30 minut temu, neonlight napisał:

Aha.. i tam jakieś jazdy z przetwornikami są, przynajmniej u @Karmazynowy'ego były, sam Fang Fang był u niego, czy jak mu tam. 😉

 

???

Mówisz o dr Fang Brian - założycielu HiFiMan-a? https://en.wikipedia.org/wiki/HiFiMan

Był u @Karmazynowy-ego w sprawie D8000 czy Meze?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, MichalZZZ napisał:

Poczytaj o Erzetich Phobos, sam je biore pod uwagę. 

Ciekawe. Poczytam. One nie są mocno jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cieplutkie kluseczki ze znakomitą sceną na boki :)

 

Nie wiem czy sluchales Audeze LCD3 z fazorkiem, ale sa dokladnie takie jak opisales swoje wymagania w swoim pierwszym tutaj poscie. Kapitalne sluchawki. Polecam z calego serca. Na dobrym sprzęcie potrafią dac duzo radosci. Srednica, bas i głębia, to coś wspaniałego. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, MichalZZZ napisał:

Nie wiem czy sluchales Audeze LCD3 z fazorkiem, ale sa dokladnie takie jak opisales swoje wymagania w swoim pierwszym tutaj poscie. Kapitalne sluchawki. Polecam z calego serca. Na dobrym sprzęcie potrafią dac duzo radosci. Srednica, bas i głębia, to coś wspaniałego. 

Słuchałem kiedyś dawno wersji 2F i faktycznie zapamiętałem że fajne były. LCD3 nie słuchałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności