Skocz do zawartości

Sony czy FiiO do "starej muzyki"


Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post/zapytanie i zanim zabrałem się za pisanie sporo czasu spędziłem szukając sugestii przeglądając internet. Jednak nie znalazłem satysfakcji...

 

Poszukuję sprzęciku, który:

- będzie obsługiwać USB DAC, zachowa się jak zewnętrzna karta dźwiękowa PeCeta

- będzie używany w warunkach "cieplarnianych", nie musi być pancerny

- dobrze będzie dekodować MP3 zremasterowanych (w większości) tang przedwojennych i nieco późniejszych. Muzyka dość specyficzna, a jakość nagrań niekiedy wiele pozostawia do życzenia. Oryginalne nagrania zostały zapisane na vinylach, obecny remastering oczywiście na CD. W większości przypadków mojej biblioteki ktoś już wcześniej dokonał konwersji do MP3 albo FLAC i nie mam możliwości zapisu źródeł w lepszych, bezstratnych formatach. Chciałbym jednak z tego co mam wycisnąć maksymalnie dużo, zwłaszcza na profesjonalnych systemach nagłośnieniowych używając USB DAC.

- biorąc pod uwagę ograniczenia jakości mojej biblioteki uważam (czy słusznie?), że nie ma sensu napalać się na sprzęt z wyższej półki

- polubi się z MDR - EX650, bo akurat takie mam ;) a chciałbym też odtwarzacza używać do odsłuchania muzyki (niekoniecznie tylko tanga)

 

Kierując się innymi różnymi aspektami, mniej istotnymi więc je wcześniej pominąłem, uwagę ograniczyłem do:

- Sony NW-A45

- Sony NW-A55

- Fiio M3K

- Fiio M3Pro

A może zwrócić uwagę na coś innego?

 

Z góry dziękuję za Wasz czas i mam nadzieję owocne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecił bym Sony zx2.
Wspaniałe analogowe granie. Do iem mocy wystarczy a mało który graje grał mi tak przyjemnie.

Chyba że te nowe Sony z Custom firmware rzeczywiście są tak dobre bo z oryginalnym softem to jednak dwie klasy niżej od zx2 było.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3K gra bardzo dobrze, ale pod względem obsługi to sprzęt z poprzedniej epoki. Wybierałbym między Sony a Fiio M6. Niestety żaden się nie sprawdza jako karta dźwiękowa - jest za duże opóźnienie. Jako kartę, to kup sobie Ibasso DC03. Zresztą ten Ibasso podpiety pod telefon spokojnie zastąpi Ci też DAPa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kuba_622 napisał:

Niestety żaden się nie sprawdza jako karta dźwiękowa - jest za duże opóźnienie. Jako kartę, to kup sobie Ibasso DC03. Zresztą ten Ibasso podpiety pod telefon spokojnie zastąpi Ci też DAPa.

Kuba - fakt dotarłem do informacji, że soniacze mają lagi dochodzące do 1 sek. Jednak w moich dziwnych potrzebach akurat jest to do akceptacji. Kusi mnie Sony obietnicami technologii DSEE HX: "optymalizuje odtwarzanie poddanych kompresji plików audio (MP3, ACC, ATRAC i WMA), nadając im jakość bliską dźwięku w wysokiej rozdzielczości. " Nie wiem jak się to ma do możliwości Ibasso i ile w tym reklamowej paplaniny. Obecnie używam "zabytku" Express Card Echo Indigo DJx. No ale przez lata złącze ExpressCard wypadło, technologie obróbki sprzętowej MP3 poszły do przodu i naszła mnie ochota na nabycie przyzwoitego DAPa. Łącząc to do kupy pomyślałem, że uda się rozwiązać zagadnienie jednym urządzeniem ;) Grzebiąc zaskoczył mnie fakt, że wyższy Sony A105 nie ma funkcji USB-DAC :)

Przykłady muzy, z którą mam do czynienia, dwa różne przykłady w barwie i dynamice:

https://www.youtube.com/watch?v=3Z5qEKxfmm8

https://www.youtube.com/watch?v=pyyw6FN4dtk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krzychowski napisał:

Kuba - fakt dotarłem do informacji, że soniacze mają lagi dochodzące do 1 sek. Jednak w moich dziwnych potrzebach akurat jest to do akceptacji. Kusi mnie Sony obietnicami technologii DSEE HX: "optymalizuje odtwarzanie poddanych kompresji plików audio (MP3, ACC, ATRAC i WMA), nadając im jakość bliską dźwięku w wysokiej rozdzielczości. " Nie wiem jak się to ma do możliwości Ibasso i ile w tym reklamowej paplaniny. Obecnie używam "zabytku" Express Card Echo Indigo DJx. No ale przez lata złącze ExpressCard wypadło, technologie obróbki sprzętowej MP3 poszły do przodu i naszła mnie ochota na nabycie przyzwoitego DAPa. Łącząc to do kupy pomyślałem, że uda się rozwiązać zagadnienie jednym urządzeniem ;) Grzebiąc zaskoczył mnie fakt, że wyższy Sony A105 nie ma funkcji USB-DAC :)

Przykłady muzy, z którą mam do czynienia, dwa różne przykłady w barwie i dynamice:

https://www.youtube.com/watch?v=3Z5qEKxfmm8

https://www.youtube.com/watch?v=pyyw6FN4dtk

 

Polecę Ci bardzo Sony A55 albo A45. Ja akurat mam A55 z wgranym oprogramowaniem od wyższego modelu, ale w A45 też można ten trik zastosować, w razie czego pomogę :) Moim zdaniem A45 i A55 mają najlepszy stosunek ceny do jakości, jeżeli chodzi o DAPy. Moje wrażenia z użytkowania A55 znajdziesz poniżej. Wydaje mi się, że dobrze zgra się z takimi starszymi, nie najlepiej nagranymi płytami, w dodatku ma kilka fajnych "ulepszaczy" dźwięku oraz niezły EQ. Bateria trzyma długo, wykonany świetnie, gra z karty SD, jako USB DAC, jako DAC z telefonu z Androidem po USB albo jako odbiornik bluetooth. Generalnie taki mały kombajn ;) Jeżeli nie zdecydujesz się na Sonkę, to możesz też poczytać o Hiby R3 albo R3 Pro, też bardzo dobre urządzenia. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzychowski napisał:

Kuba - fakt dotarłem do informacji, że soniacze mają lagi dochodzące do 1 sek. Jednak w moich dziwnych potrzebach akurat jest to do akceptacji. Kusi mnie Sony obietnicami technologii DSEE HX: "optymalizuje odtwarzanie poddanych kompresji plików audio (MP3, ACC, ATRAC i WMA), nadając im jakość bliską dźwięku w wysokiej rozdzielczości. " Nie wiem jak się to ma do możliwości Ibasso i ile w tym reklamowej paplaniny. Obecnie używam "zabytku" Express Card Echo Indigo DJx. No ale przez lata złącze ExpressCard wypadło, technologie obróbki sprzętowej MP3 poszły do przodu i naszła mnie ochota na nabycie przyzwoitego DAPa. Łącząc to do kupy pomyślałem, że uda się rozwiązać zagadnienie jednym urządzeniem ;) Grzebiąc zaskoczył mnie fakt, że wyższy Sony A105 nie ma funkcji USB-DAC :)

Przykłady muzy, z którą mam do czynienia, dwa różne przykłady w barwie i dynamice:

https://www.youtube.com/watch?v=3Z5qEKxfmm8

https://www.youtube.com/watch?v=pyyw6FN4dtk

 

 

Ibasso to lepszy DAC niż te DAPy - niższe szumy, zniekształcenia, więcej mocy. Ale nie każdy lubi taki dzyndzel przy telefonie, ja nie lubię. Za to do komputera to lepszy wybór, bo to pełnoprawny DAC, a z Sony czy Fiio, to nawet teledysku na YouTube nie obejrzysz, bo będzie opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu.

Sony ma fajne cyfrowe ulepszacze dźwięku, ale niestety dopiero w wyższych modelach. Możesz bez problemu wgrać soft z wyższych modeli, ale raczej wiąże się to z utratą gwarancji.

Dlatego ja na Twoim miejscy brałbym DC03 do komputera plus używanego A45 jako DAP :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

Ibasso to lepszy DAC niż te DAPy

[...]

Dlatego ja na Twoim miejscy brałbym DC03 do komputera plus używanego A45 jako DAP :)

Zacznę zapewne od A45 i poproszę @Najner o pomoc w upgrade. I tak zamierzałem sprawić sobie DAPa i dość szybko "nawróciliście" mnie na Sony. Wyposażenie A55 jakoś nie przekonuje mnie do wyłożenia większej gotówki. Zauważyłem lepszy bluetooth (którego nie zamierzam póki co w ogóle używać), emulację vinyli i lepszy system DSEE HX. Do tego według Sony A55 pożera szybciej prąd. Może coś Najner dorzuciłby skoro sam wybrał A55, czegoś nie doczytałem... Dopiero przy A105 zauważyłem istotne różnice, w tym dyskwalifikujący brak USB DAC.

Mając DAP A45 z ulepszonym softem i ulepszaczami dźwięku Sony zobaczę co potrafi jako DAC :) Swoją drogą czy tak przygotowany DAP mimo wszystko zaoferuje mniej niż Ibasso? Pomijam oczywiście lagi! Ewentualnie w kolejnym kroku "wypożyczę" sobie na Allegro Ibasso do porównania. Chciałbym osiągnąć sprzętowy efekt "odrestaurowania" dźwięku tych starych nagrań :)

 

Wielkie dzięki za Wasze dotychczasowe rady. :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzychowski napisał:

Zacznę zapewne od A45 i poproszę @Najner o pomoc w upgrade

Luzik, chętnie pomogę :) Odnośnie dongla Ibasso się nie wypowiem - nie słuchałem ;) Wydaje mi się, że jeżeli masz fajną okazję na A45, to kup, wgramy lepszy soft i wtedy dasz znać czy Ci pasuje, czy nie. Sam nie słuchałem, ale o ile się orientuję, to A45 ze zmienionym softem zagra tak, jak A55 (aczkolwiek mogę się mylić, trzeba doczytać). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 23:16, Krzychowski napisał:

Zacznę zapewne od A45 i poproszę @Najner o pomoc w upgrade. I tak zamierzałem sprawić sobie DAPa i dość szybko "nawróciliście" mnie na Sony. Wyposażenie A55 jakoś nie przekonuje mnie do wyłożenia większej gotówki. Zauważyłem lepszy bluetooth (którego nie zamierzam póki co w ogóle używać), emulację vinyli i lepszy system DSEE HX. Do tego według Sony A55 pożera szybciej prąd. Może coś Najner dorzuciłby skoro sam wybrał A55, czegoś nie doczytałem... Dopiero przy A105 zauważyłem istotne różnice, w tym dyskwalifikujący brak USB DAC.

Mając DAP A45 z ulepszonym softem i ulepszaczami dźwięku Sony zobaczę co potrafi jako DAC :) Swoją drogą czy tak przygotowany DAP mimo wszystko zaoferuje mniej niż Ibasso? Pomijam oczywiście lagi! Ewentualnie w kolejnym kroku "wypożyczę" sobie na Allegro Ibasso do porównania. Chciałbym osiągnąć sprzętowy efekt "odrestaurowania" dźwięku tych starych nagrań :)

 

Wielkie dzięki za Wasze dotychczasowe rady. :):):)

 

Ja miałem A45 z softem od MrWalkman (https://www.mrwalkman.ml/p/nw-a40series.html) Podobało mi się jak grał, ale ostatecznie zamieniłem na telefon plus DC03 i USB Audio Player Pro. Mam wrażenie, że ten DC03 to jest naprawdę rewelacja, jeżeli chodzi o stosunek cena - jakość. Jako DAC uważam, że gra na poziomie mojego SMSL kosztującego 10 razy tyle :)

Ale czy dla Ciebie będą jakieś wyraźne różnice między Sony a iBasso, to tego nie wiem. Zależy od wyczulenia na "audiofilskie detale" oraz od jakości słuchawek. Obawiam się, że Twoje Sony EX650 to za słabe słuchawki i pomyślałbym nad zainwestowaniem w coś lepszego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności