Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do filmów


lukaszek19831

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

To brzmi bardzo fajnie na Hawkach:

 

@neonlight Sorry ale zachowujesz się nieracjonalnie, być może charakterystyczne cechy słuchawek można pamiętać, ale dla danego egzemplarza, z określonym sprzętem i z naszym bagażem doświadczeń, problem w tym że wraz z doświadczeniem dana cecha słuchawek może nie być już charakterystyczna, wybitna itd, możemy nie zwrócić na nią uwagi, bo staje się normą albo przeciętna, a my skupiamy się na czymś innym, bo jesteśmy oswojeni ze znacznie lepszymi słuchawkami, ja np myślałem że bas w HD330 jest mega i gdybym ich nie miał do porównania z Hawkami to twierdziłbym że no podobny :D robił wrażenie :D, nie mówiąc już że egzemplarze sprzed kilku lat mogą się różnić, wspomnienia się zniekształcają, a te dźwiękowe tym bardziej itd dlatego nie da się porównać jakości dźwięku na bazie wspomnień sprzed miesiąca a co dopiero kilu lat:D, w dodatku atakujesz ad persona. :P 

 

Jedyna możliwość rozstrzygnięcia tego sporu to porównanie tych słuchawek w bezpośrednim starciu :D , jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć tak racjonalnego podejścia to sorki ale nie wiem co robiłeś przez te lata. :P

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

Jednak moim zdaniem Hawki, poza odpowiednim sprzętem, potrzebują również dobre jakości nagrania.

To prawda. Przede wszystkim Hawki potrzebują solidnego wygrzania i nawet 200h może być mało. Ostatnio porównywałem moje kilkumiesięczne Carbony do starych Drewniaków i dalej jest wyraźna różnica na korzyść tych drugich (a to rzekomo Carbony, miały być te „trochę” lepsze). Głównie chodzi o zadymienie tła, którego na Drewniakach nie ma, a które zmienia wyraźnie odbiór słuchawek. Właściwie to jest też najczęstszy zarzut tych, którym słuchawki nie podeszły. Oczywiście nie tylko w tym jest różnica na korzyść tych drugich. Dlatego słuchawki zbierają tak skrajne opinie. Za to właściwie lubię P. Rykę, że zanim zabrał się za recenzowanie, to pograły mu z 300h w szafie. Oczywiście zgadzam się co do jakości nagrania. Wymiana okablowania wbrew powszechnej opinii też jest wskazana. Bez powodu AQ nie wypuścił NightBirda. Dużo jest czynników, które tutaj decydują, chociaż oczywiście preferencje słuchacza to bardzo istotna kwestia. Nie każdy lubi takie gęste, analogowe granie z mocarnym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

..problem w tym że wraz z doświadczeniem dana cecha słuchawek może nie być już charakterystyczna, wybitna itd, możemy nie zwrócić na nią uwagi, bo staje się normą albo przeciętna, a my skupiamy się na czymś innym, bo jesteśmy oswojeni ze znacznie lepszymi słuchawkami.. 

Widzisz, problem u Ciebie wynika z tego, że uważasz, że posiadałem HD380Pro na początku zdobywania doświadczenia, i tu się Kolego mylisz, bo już znacznie wcześniej byłem w posiadaniu wyższej klasy słuchawek, chociażby dzisiaj poszukiwanych Technics RP-F30 (pewnie nic Ci to nie mówi), które sprzedałem w 2001r. bodajże, za 300zł, czego dzisiaj żałuję, widząc, jakie jest zapotrzebowanie na ten model. :D 

38 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

.. dlatego nie da się porównać jakości dźwięku na bazie wspomnień sprzed miesiąca a co dopiero kilu lat:D

Serio, to bardzo słabą masz pamięć, skoro nie potrafisz zapamiętać cech danego modelu słuchawek, sprzed miesiąca. ;) 

 

40 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

 

jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć tak racjonalnego podejścia to sorki ale nie wiem co robiłeś przez te lata. :P

W przeciwieństwie do Ciebie nie teoretyzowałem, tylko przewalałem sprzęt wzdłuż i wszerz. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

@neonlightMnie interesowałoby po prostu porównanie tych słuchawek, to byłby jakiś krok do przodu w tej dyskusji. :P

 

Proszę uprzejmie, coś na pewno da się wybrać sensownego, działasz! :P

https://www.olx.pl/elektronika/mp3-sprzet-audio/q-hd380/?search[order]=filter_float_price%3Adesc

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakbym miał iść na całości z słuchawkami do filmów to Sony Z1R. Ale, że op ma budżet do 1500zł to można by spróbować zapolować na Sony MDR-Z7, piszo, że to bejbi Z1R, używane można kupić w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, neonlight napisał:

Widzisz, problem u Ciebie wynika z tego, że uważasz, że posiadałem HD380Pro na początku zdobywania doświadczenia, i tu się Kolego mylisz, bo już znacznie wcześniej byłem w posiadaniu wyższej klasy słuchawek, chociażby dzisiaj poszukiwanych Technics RP-F30 (pewnie nic Ci to nie mówi), które sprzedałem w 2001r. bodajże, za 300zł, czego dzisiaj żałuję, widząc, jakie jest zapotrzebowanie na ten model. :D 

Taki z Ciebie wymiatacz, że miałeś te Technicsy? Nie wiedziałem :)

Po okresie w którym je miałeś wnioskuję, że były w dobrym stanie i z zachowanymi oryginalnymi padami? 

Jak je odbierałeś? 

Wiadomo, że już nic nie pamiętasz i bzdury napiszesz ale mimo wszystko ciekaw jestem Twojej opinii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Undertaker napisał:

Taki z Ciebie wymiatacz, że miałeś te Technicsy? Nie wiedziałem :)

Po okresie w którym je miałeś wnioskuję, że były w dobrym stanie i z zachowanymi oryginalnymi padami? 

Jak je odbierałeś? 

Haha.. "wymiatacz", dobre. 😁 Nie tylko były w dobrym stanie, były zupełnie nowe w kartonie, przywiezione z dojczlandii. 😉

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Wiadomo, że już nic nie pamiętasz i bzdury napiszesz ale mimo wszystko ciekaw jestem Twojej opinii :D

To i jeszcze okres młodzieńczy, kiedy używałem korektora, a w nim ustawiona v-ka +10dB(12?!), aż muszle odskakiwały od glowy, oj tak.. miały potężną moc, jakieś 1500mW o ile dobrze pamiętam. 😁 Także.. sorry, ale sam widzisz, że nie będę tutaj zbytnio wiarygodny, poddaję się.  

 

A.. zapamiętałem je z okropnego komfortu użytkowania, miały dosyć płaskie, skórkowe pady, a w komorze pomiędzy uchem, a przetwornikiem umieszczona twarda gąbka (z nacięciami w kształcie gwiazdy, jak u Mercedesa 😆), o którą opierały się małżowiny. To i ich niemała waga powodowało, że po dłuższym odsłuchu uszy drętwiały i ból był nie do zniesienia. Między innymi dlatego zapadła decyzja o ich sprzedaży. ;)

 

O.. dokładnie widać tą ku..wską gąbkę na zdjęciu poniżej. 😆

HTB1.MU_KpXXXXbAXXXXq6xXFXXXn.jpg

 

Edit.2

O.. i przy okazji znalazłem Twoje stare wpisy o nich na Audio-Hobby, reanimowałeś je z @Perulem, więc wiesz, o czym piszę. 😁

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nieźle im dałeś do pieca, tak w stylu @bakus1233a widzę, który zdaje się Fostexom TH-900 dodawał +17dB na basie, o ile dobrze pamiętam :D

 

Pozazdrościć w takim razie możliwości posiadania tego jakby nie patrzeć klasyka od nowości, choć pewnie trochę szkoda że zbiegło się to z okresem dopiero poznawania tego hobby. 

Co do mocy znamionowej, to do dziś pamiętam jak negocjowałem kupno F30 z pewnym allegrowiczem, który je sprzedawał. Albo może to było po fakcie jak zadzwoniłem z "pewnymi" zastrzeżeniami co do stanu słuchawek, bo okazało się, że miały nierówne kanały i grały deczko dziwnie (okazało się że padł któryś gwizdek wysokotonowy a i z kablem było coś nie tak). 


Mianowicie, sprzedający chwalił słuchawki mniej więcej tak: "Panie, te Technicsy są takie mocne że wszystkie inne słuchawki się paliły na wzmacniaczu a one dalej grały" :D

Do tego jak się okazało to był jakiś wzmak kolumnowy mogący pewnie z powodzeniem pędzić stare ortodynamiki Yamahy, bo na pytanie o wzmacniacz słuchawkowy usłyszałem jedynie "a co to takiego?!". 

 

Stare dzieje. Najlepsze w tym wszystkim jest to że ten sam użytkownik w ramach reklamacji załatwił mi później drugą parę. Skąd - nie mam pojęcia. Ogólnie to miałem ze dwa czy trzy razy ten model, który to Perul przywracał do świetności. 

 

Ciekawe jakbym dzisiaj odebrał te słuchawki. Wygoda faktycznie była kiepska, sama konstrukcja zaś skrzypiąca i trzeszcząca, choć to też pewnie zależy od stanu. Tutaj lepszy był poprzednik, czyli model RP-F1 który wyglądał tak jakoś bardziej nowocześnie. W każdym razie, F30 to potencjalnie problemy z poprzedzieranymi bass-ductami, no i pady były dość duże i problematyczne do zastąpienia (można było się ratować jedynie zamiennikami często mniejszymi, a wiadomo że dźwięk nie będzie wtedy taki sam). 

 

Będąc przy nausznikach to we wspomnianym modelu RP-F1 był jeszcze większy problem z nimi, wystarczy popatrzeć na zdjęcie: 

Też je miałem ze dwa razy, raz nawet z zachowanymi gąbkami otulającymi wysokotonowe gwizdki. Konstrukcja jakby bardziej futurystyczna niż w F30, nie skrzypiały tak. Wygoda - też raczej średnia. 

 

 

P.S. Technicsy RP-F10 bazujące na modelu F30 (miały ponoć drivery 50 mm z tych słuchawek) uważam na jedne z najgorszych słuchawek jakie kiedykolwiek miałem :D

f1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, no więc dorwałem te hd380pro(pożyczone) i zgodnie z moimi oczekiwaniami to nie ma porównania z Hawkami, po prostu senki zostały rozgromione przez Hawki, czy to w basie czy pod jakimkolwiek innym względem. Hawki mają dźwięk Monumentalny w porównaniu do senków. Głuchy wskazałby które lepsze, co więcej głuchy wskazałby które lepsze do filmów, zaręczam, że różnica nie jest na poziomie gustu. :D Także sparowanie hd380pro z Hawkami to nieporozumienie. Testowałem na Zen Dacu V1.

 

Dodam, że również właściciel hd380pro wyraził opinię, że różnica jest ewidentna na korzyść Hawków. 

 

Tak właśnie kończą się wspomnienia sprzed lat i porównywanie tych wrażeń z tym co mamy na uszach w tej chwili, to czysta Fantastyka. :P 

Zaznaczę, że to nie oznacza, że bas w HD380pro jest zły, jest okej, to najmocniejsza strona tych słuchawek moim zdaniem, ale Hawki to inna liga. (grają jak kolumny :D)

 

Żeby była jasność, gdyby okazało się coś przeciwnego, też bym o tym napisał i przyznał rację. :P 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności