Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do filmów


lukaszek19831

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To wina sprzętu, do którego je wpinasz. Mi tak głośno i ultraniskim basem grały, jak w car-audio, aż ciśnienie się wytwarzało. :) Wyjścia słuchawkowe w dzisiejszych sprzętach, są słabej jakości, dlatego najlepiej kupić dedykowany Dac-Amp, jak chcesz dobrze napędzić słuchawki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja się tam nie dziwie że senheizer mu charczy. :D Fajny bas jest w Nighthawkach, przy takim wzmacniaczu jak ifi nano bl, nic Ci nie zacharczy na dowolnym poziomie głośności, prędzej uszkodzisz słuch :D wrażenia jak z kolumny  :P 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, kamil_jarmusik napisał:

Ja się tam nie dziwie że senheizer mu charczy. :D Fajny bas jest w Nighthawkach, przy takim wzmacniaczu jak ifi nano bl, czy zen dac, nic Ci nie zacharczy na dowolnym poziomie głośności, prędzej uszkodzisz słuch :D wrażenia jak z kolumny  :P 

Hawkowy bas może się schować, przy tym z HD380 i nie chodzi tutaj o jego podbicie w wyższym rejonie, a w niskim, który robi super robotę w filmach. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

Jeśli masz 380pro to możemy zrobić taki pojedynek :P Po plastikowym senheizerze nie będzie czego zbierać :D 

Nie mam, miałem wtedy, kiedy był na nie hajp, czyli pewnie z 10lat temu, a hajp był głównie z powodu niespotykanego, ultraniskiego, wręcz pneumatycznego basu, jak dotąd żadne słuchawki mi tak nie zagrały, z wszystkimi Ałdiokłestami włącznie. 😁 

 

@kamil_jarmusik edytowałem post. 

 

Problem był jedynie z ich ergonomią, miały mocny ścisk i ciężko było złapać dobrego seal'a, ale jak już złapałeś, to.. 😆

59ec11795742a3526e49d95850883dcf.gif

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz co ja też pamiętam wiele rzeczy z dzieciństwa i do niektórych rzeczy wole nie wracać, żeby się nie rozczarować :D 

Moim zdaniem Hawki są wrażliwe na wzmacniacz/dac, mogą zagrać potężnym basem rozłupującym czachę:D ale i słabym, nieciekawym, płytkim albo rozlazłym :P, zależnie od wzmacniacza i daca, to wynika z moich doświadczeń.

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, jak wyżej napisałem, pod względem niskiego, nie wyższego basu, HD380 nie mają sobie równych, a już na pewno nie Hawki. Dla zobrazowania tego, o czym piszę, załączam dwa poniższe wykresy. 😉 

 

Nighthawk

pobrane.png

 

HD380Pro

9693577_thumb.png

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To teraz pojechałeś dowodem absolutnym :D Po prostu wymiękłem razem z Hawkami :D szczena nam opadła :D 

Trzeba by je bezpośrednio porównać na dobrym sprzęcie, żeby ocenić które lepsze pod tym względem, nie ma co gdybać i teoretyzować. :P  

Swoją drogą szkoda że golden ears umarło :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nie masz słuchawek na uszach to mozesz sobie bajdurzyć i kompletnie nic to nie wnosi do tej dyskusji :P Tak wygląda polityka realna w sprzęcie audio :D 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chciałeś iść torem wspomnień sprzed 10 lat to jak najbardziej dobra decyzja ustąpić. :P 

Ja chętnie bym je porównał, żeby się dowiedzieć czy faktycznie są takie dobre w basie.

Choć nie mam dobrych doświadczeń z droższym HD599, nie wiem czy tańsze są w stanie pokazać coś więcej :P 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

Choć nie mam dobrych doświadczeń z droższym HD599, nie wiem czy tańsze są w stanie pokazać coś więcej :P 

Jak Ty opierasz swoją teorię na podstawie ceny i jednego modelu (HD599), który na dodatek jest biedny w niskie tony, przy czym nawet nie słuchałeś HD380, to ja tym bardziej uciekam do wyra, bo ta rozmowa faktycznie, nie ma absolutnie żadnego sensu. Karaluchy pod poduchy. Naraaa..💨 😴.. 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakładam że producent wie co robi wyceniając swoje produkty, jasne że nie ma sensu za bardzo porównywać tak słuchawek różnych producentów, chyba że różnica jest kilka rzędów :D 😜 

Niemniej nie wiem czy ta 380 nie jest przeznaczona bardziej na rynek profesjonalny (w nazwie pro :D ) a tutaj można taniej wyhaczyć ciekawszy sprzęt, więc kto wie :P może się okazać że to kiler HD650 :D (choć jak to przystało na senhezera poniżej HD600, wygląda jak szmelc :D )

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, kamil_jarmusik napisał:

Ja się tam nie dziwie że senheizer mu charczy. :D Fajny bas jest w Nighthawkach, przy takim wzmacniaczu jak ifi nano bl, nic Ci nie zacharczy na dowolnym poziomie głośności, prędzej uszkodzisz słuch :D wrażenia jak z kolumny  :P 

Nightkawki to fajne słuchawki, ale basu jak z kolumn to one nie mają :) Bas w nich akurat był dość kartonowy. Chyba, że to rzeczywiście to kwestia źródła, ale u mnie tak grały. Z tym, że wychodziło to dopiero przy porównaniach do innych słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Andrewek To podrzućcie materiał z basem z którym Nighawki sobie rzekomo nie poradzą? :P

Co do tego charczenia to sprawdź na innych słuchawkach, jeśli też występuje to coś nie tak z Twoim wzmacniaczem(możliwe), jeśli nie to słuchawki(co bardzo możliwe, mogą być uszkodzone skoro koledzy tak zarzekają się o ich jakości :P )

Ja np żeby uzyskać solidny bas używam ifi nano bl + Nighhawk i są to kolumnowe basy, o czym przekonuje się używając innych dość basowych słuchawek jak A550z :P 

 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tym kontekście nie istnieje różnica między czy sobie poradzą a jak sobie poradzą, po prostu nie zrozumiałeś o czym piszę. Jeśli Hawki są takie cienkie i mają problemy z bardzo niskim basem, na co nie wygląda, to jednak usłyszę że coś jest z nim nie tak. Co prawda nie mam też bardzo dobrego sprzętu żeby to zweryfikować, ale ciekaw jestem co pokażą na tym co mam i przy utworze jaki waszym zdaniem jest pod tym względem wymagający. Ta historia z tym subem to już jakaś kpina i żart, nie komentuję nawet. 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doskonale Ciebie zrozumiałem, jednak bez posiadania punktu porównawczego w postaci słuchawek lub subwoofer'a, nie będziesz wiedział, nie usłyszysz, jaki charakter basu mam na myśli. I cały czas przeinaczasz moje wypowiedzi, nigdzie nie napisałem, że NH są "cienkie" i mają "problem z niskim basem", po prostu obie pary, różnią się w jego prezentacji, to wszystko.

 

Dla Ciebie żart, dla mnie nie, z braku doświadczenia wykazujesz się ignorancją i brakiem szacunku, dlatego nie będę kontynuował tej bezsensownej dysputy. ✌

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności