Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośnik bluetooth do 5000zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

 

Szukam głośnika bluetooth. Istotne jest to, żeby nie był zbyt duży, to znaczy mniejszy, niż klasyczne systemy audio (często podrózuję), natomiast nie jest konieczne, żeby posiadał baterię.

 

Słucham muzyki w pokoju, niska/średnia głośność - nie jest to sprzęt przeznaczony na imprezy.

Jedyna rzecz, na której realnie mi zależy, to po prostu jakość dzwięku.

 

Mój research wskazał dwa typy: Beoplay M5 oraz DYNAUDIO MUSIC 5.

 

Który z nich wybrać? Czy może polecicie coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Huawei całkiem przyzwoicie gra warto dołożyć 19 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na tytuł potem posty i znowu wracam do tytułu i znowu na dyskusję ... wpadłem chyba w pętlę czasu bo coś mi się tu nie zgadza :D

 

Autor szuka do 5000 zł a spływają propozycje za 1/10 ceny (poza @espe0 ) ? :)

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cpu1 napisał:

Tak patrzę na tytuł potem posty i znowu wracam do tytułu i znowu na dyskusję ... wpadłem chyba w pętlę czasu bo coś mi się tu nie zgadza :D

 

Autor szuka do 5000 zł a spływają propozycje za 1/10 ceny (poza @espe0 ) ? :)

Haha.. a co za różnica, ile wyda, ma być dobra jakość dźwięku, a skoro można tanio i dobrze, to czemu nie?! Chyba, że wydatek okrągłych pięciu kafli, ma mu dodać kilka punktów do prestiżu, to ok. 😁

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 Gdyby wybrał opcję z dwoma Ikea Eneby 30, za.. uwaga.. 900zł, to żaden pojedynczy głośnik, nie da mu takiej stereofonii, choćby i kosztował 50kzł, a podejrzewam, że pod względem SQ niewiele ustępuje wymienionym przez autora wątku i kolegi @espe0. 😉 

 

Dodatkowo, idealnie się sprawdzą podczas oglądania filmów, bo bas mają głęboki, jak z subwoofera. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Pełna zgoda ale autor napisał, że sporo podróżuje i potrzebuje kompaktowych rozmiarów, a Twoja propozycja to dwa kloce po 30x30cm. Nie wiem jak on się na taką opcję zaopatruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 dwa głośniki Eneby 30 ważą 8.8kg, wymiary 30x30cm, natomiast w/w Dynaudio ma aż 66cm długości i waży 6.5 kg, co według mnie jest mniej poręczne, niż dwa oddzielne kwadraty po 4.4kg, ale fakt, nie wiadomo, jak autor się na to zapatruje, więc możemy sobie podywagować, co najwyżej. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei waży 2 kg, ma wymiary 19 cm wysokości i 15 cm średnicy, więc do podróży lepiej nadaje się. I ma sporo mocy - 55 wat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Te BOXy mogą być ciekawą i niedrogą opcją dla ludzi którzy są za ukrywaniem sprzętu jak np. mój wujas co skonstruował skrzynkę z obrazem i schował w niej telewizor LED. Jak chce oglądać to otwiera obraz :lol: Po prostu nie znosi tych metalowych pudeł na widoku. Słuchałeś ich, kupiłeś czy czytałeś opinie ? Ale w bas jak z subwoofera nie uwierzę sorry :P 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha.. może zbytnio urodziwe nie są, jednak w prostocie tkwi siła. 😁 I nie, nie teoretyzuję, miałem oba modele tj. Eneby 20 i Eneby 30 - mniejszego nie polecam. Kolega @Karmazynowy może potwierdzić, czy warty jest zakupu, bo kupił 30'kę po odsłuchu mojej sztuki. A jeśli chodzi o jego moc i głębię basu, to nie potrzebny jest subwoofer - przy jednym!  Przy dwóch tym bardziej. Oczywiście mam na myśli subwoofer z 8" głośnikiem, nie jakieś 12" czy 15" bydle, co chyba jest oczywiste, zważywszy na rozmiary Ikea Eneby. Powiem tylko tyle - scenkę by Pan zbierał z podłogi.😁 

 

O.. teraz widzę chyba jakaś promka jest, bo wersja v.2 o pięć dych tańsza od v.1, ciekawe, czy nie spie.rzyli dźwięku. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Logotype napisał:

Hej. 

 

Szukam głośnika bluetooth. Istotne jest to, żeby nie był zbyt duży, to znaczy mniejszy, niż klasyczne systemy audio (często podrózuję), natomiast nie jest konieczne, żeby posiadał baterię.

 

Słucham muzyki w pokoju, niska/średnia głośność - nie jest to sprzęt przeznaczony na imprezy.

Jedyna rzecz, na której realnie mi zależy, to po prostu jakość dzwięku.

 

Mój research wskazał dwa typy: Beoplay M5 oraz DYNAUDIO MUSIC 5.

 

Który z nich wybrać? Czy może polecicie coś jeszcze innego?

Jak max budżetu to devialet Phantom II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jaro54 napisał:

Huawei waży 2 kg, ma wymiary 19 cm wysokości i 15 cm średnicy, więc do podróży lepiej nadaje się. I ma sporo mocy - 55 wat 

Heh.. właśnie zastanawia mnie ta moc, przy tych wymiarach, chętnie bym go sprawdził, ale nie chce mi się bawić w odsyłanie, gdyby mi nie podszedł. 😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma własną na głośniku lub pilocie. Oczywiście na smartfonie też możesz jak zechcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko chodzi  to, że w niektórych głośniczkach też masz niby guziki na głośniku, ale zmieniając za ich pomocą głośność, zmieniasz jedynie głośność w telefonie - takie trochę leniwe i kiepskie rozwiązanie moim zdaniem, bo przy dużej mocy głośnika masz bardzo ograniczone możliwości regulacji, z racji że androidowa skala ma tylko 15 stopni. Miałem np. kiedyś JBL Charge 2+ i tam właśnie pomyśleli o tym, dzięki czemu głośnik posiadał skalę niezależną od źródła, co dawało możliwość bardzo dokładnego ustawienia głośności. Mógłbyś potwierdzić w czy w tym Huawei jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wyłączysz w telefonie "Synchronizacji głośności mediów" to będzie jak piszesz. Jeśli wyłączysz to głośność w telefonie na max a regulacja w głośniku lub słuchawkach

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, patrz nawet nie miałem pojęcia o takim ustawieniu :). Dzięki! Faktycznie teraz działa to tak jak powinno, btw. w poprzednich wersjach andka ta opcja była dostępna bezpośrednio w ustawieniach połączenia BT, ale w 10 dziady z google'a postanowiły ją stamtąd wywalić. Na szczęście nadal jest w opcjach programisty 😎

 

@Logotype sorki za offtop w Twoim temacie, już się nie odzywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności