Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hiby RS6


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

  • Palpatine zmienił(a) tytuł na Hiby RS6
  • 3 tygodnie później...

Pokrętła głośności, przyjemności z jego obsługi to od AK może się uczyć każdy producent. Oby było lepiej niż w Dx300 bo ciężko o gorszy przykład.

Wygląda na to, że będą dwie wersje: złota i miedziana. Wciąż nie znamy ceny, ale są podejrzenia że to będzie sprzęt za 1500-2000$ więc na "bogato".

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, stefanbat napisał:

Ciekawe na jakiej zasadzie będzie działać to "earphone specific tuning", wydaje się że nie będzie to realizowane poprzez EQ. 

Zapewne jakieś presety DSP lub EQ.

 

Cena podobno to RMB 8498

240746426_10159918265906416_2865452879179117231_n.jpg

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stefanbat napisał:

Ciekawe na jakiej zasadzie będzie działać to "earphone specific tuning", wydaje się że nie będzie to realizowane poprzez EQ. 

Pewnie tak jak w SoundID, tylko tam jest sporo słuchawek do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stefanbat napisał:

Ciekawe na jakiej zasadzie będzie działać to "earphone specific tuning", wydaje się że nie będzie to realizowane poprzez EQ. 

 

53 minuty temu, Jaro54 napisał:

Pewnie tak jak w SoundID, tylko tam jest sporo słuchawek do wyboru

 

Z pewnością nie tak jak w SoundID ;) Jest opisane, że chodzi o sprzętowe dopasowanie parametrów Darwina pod różne modele IEM-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

@Methuselahwiesz może kiedy pojawi się ten dap w sprzedaży? 

Czy wiesz może czemu DAP był reklamowany w wersji Gold z zielonym etuii i Copper z etuii brązowym, a na dzisiejszej prezentacji pokazywano tylko wersję Copper? 

 

Nie mam pojęcia. Patrząc na globalną prezentację, to wychodzi, że sami nie wiedzą kiedy się pojawi na rynku międzynarodowym :D Stawiam, że w ciągu kilku tygodni będzie wiadomo coś więcej. Trzeba pytać @Mayster. Generalnie, to dobrze, że tak będzie - po wejściu do sprzedaży w Chinach i zebraniu feedbacku jest szansa, że ewentualne niedoróbki zostaną poprawione.

 

Także się zastanawiałem, gdzie podział się drugi wariant. Może być tak, że "gold" będzie limitowany na Chiny, jak kiedyś wersja 4G R8.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

As you said, the gold-plated glossy shell version has been canceled due to a disruption in the production process.

So, the green leather case included in the package is only given out to those who have purchased the RS6 who post a photo review. (Currently)

I heard that leather cases will be sold individually later.

 

Brak słów…nie pojmuje jak najpierw można zapowiedzieć produkt, reklamować go, ustalić cenę a dopiero później uznać ze nie są w stanie jego wykonać. Czy ten proces nie powinien być odwrócony? 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Brak słów…nie pojmuje jak najoierw można zapowiedzieć produkt, reklamować go, ustalić cenę a dopiero później uznać ze nie są w stanie jego wykonać. Czy ten proces nie powinien być odwrócony? 

Chiny mają swój indywidualnych marketing jak widać 🤫 ale fakt iż taki lekki strzał w kolano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Palpatine napisał:

As you said, the gold-plated glossy shell version has been canceled due to a disruption in the production process.

So, the green leather case included in the package is only given out to those who have purchased the RS6 who post a photo review. (Currently)

I heard that leather cases will be sold individually later.

 

Brak słów…nie pojmuje jak najpierw można zapowiedzieć produkt, reklamować go, ustalić cenę a dopiero później uznać ze nie są w stanie jego wykonać. Czy ten proces nie powinien być odwrócony? 

A byłbyś w stanie przewidzieć, że podwykonawca mający zlecenie na wykonanie danego elementu wyposażenia, kiedy masz już wszystko dograne i ustalone, wykłada Ci się w ostatniej chwili? Bo myślę, że o ile nie doszło do jakiegoś nieporozumienia między Hiby a dostawcą, to pewnie do tego właśnie doszło. Albo produkt końcowy nie spełniał wymagań, albo faktycznie był problem z wykonaniem go wedle ustalonej specyfikacji. Wiem, takie to trudne do wyobrażenia sobie, że coś mogło po drodze pójść nie tak. W końcu złe chińczyki chcą naciągać na hajs biednych europejczyków :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt najpierw się projektuje, buduje prototyp, testuje, planuje produkcje, marketing i dopiero sprzedaje. Klient powinien dostać produkt przetestowany i w pełni sprawny. Takie akcje jak ta powyżej lub jak ta z M8 nie maja prawa sie wydarzyć. Rozumiem chęć zysku, rozumiem naciski na wydawanie wciąż nowych produktów, ale nie może być takich sytuacji ze robi się konferencje prasowe, zapowiada się produkty, podaje ceny, rozpędza się marketing produktów (to wszystko to są koszty) a miesiąc później podaje się informacje o tym ze połowa zapowiedzianych produktów nie wejdzie do sprzedaży. To znaczy ze wszystko jest robione na wariackich papierach, proces produkcyjny nie został uzgodniony , produkt nie został przetestowany. Ot klienci mieli być beta testerami jak przy M8/M30 ale widocznie w ostatniej chwili wady produkcyjne były tak duże ze odwołali złota wersje całkowicie.


Podajac przykład znany mi bliżej. Mercedes przed wprowadzeniem nowego modelu wycieraczek do ich modeli aut ma zaplanowana produkcje, materiały, testuje się w każdych możliwych warunkach. Silniczki musza przepracować 20tys godzin bez awarii. Testuje się je w zmiennych temperaturach. Pióra się poddaje testom materiałowym, a wady produkcyjne poprawia się tak długo aż produkt nie będzie spełniał norm. A to tylko składowa auta za 300 zł. Robi się to w porozumieniu z podwykonawca. Jeśli produkt nie spełnia założeń nie reklamuje się go i nie oferuje do sprzedaży…simple as that 😉

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Palpatine napisał:

Produkt najpierw się projektuje, buduje prototyp, testuje, planuje produkcje, marketing i dopiero sprzedaje. Klient powinien dostać produkt przetestowany i w pełni sprawny. Takie akcje jak ta powyżej lub jak ta z M8 nie maja prawa sie wydarzyć. Rozumiem chęć zysku, rozumiem naciski na wydawanie wciąż nowych produktów, ale nie może być takich sytuacji ze robi się konferencje prasowe, zapowiada się produkty, podaje ceny, rozpędza się marketing produktów (to wszystko to są koszty) a miesiąc później podaje się informacje o tym ze połowa zapowiedzianych produktów nie wejdzie do sprzedaży. To znaczy ze wszystko jest robione na wariackich papierach, proces produkcyjny nie został uzgodniony , produkt nie został przetestowany. Ot klienci mieli być beta testerami jak przy M8/M30 ale widocznie w ostatniej chwili wady produkcyjne były tak duże ze odwołali złota wersje całkowicie.


Podajac przykład znany mi bliżej. Mercedes przed wprowadzeniem nowego modelu wycieraczek do ich modeli aut ma zaplanowana produkcje, materiały, testuje się w każdych możliwych warunkach. Silniczki musza przepracować 20tys godzin bez awarii. Testuje się je w zmiennych temperaturach. Pióra się poddaje testom materiałowym, a wady produkcyjne poprawia się tak długo aż produkt nie będzie spełniał norm. A to tylko składowa auta za 300 zł. Robi się to w porozumieniu z podwykonawca. Jeśli produkt nie spełnia założeń nie reklamuje się go i nie oferuje do sprzedaży…simple as that 😉

Zaskakuje mnie Twój talent do wytykania problemów i błędów wszystkim markom wokół, przy jednoczesnej mizernej znajomości realiów rynkowych, a zwłaszcza w dziedzinie elektroniki użytkowej. Argumenty jakie przytoczyłeś nadają się na paraolimpiadę dyskusji opartych na logicznych argumentach, ale zrobię ten wyjątek i chociaż wiem, że i tak nie dotrze, to zadam sobie trud poświęcając te kilka minut, których nikt mi już nie wróci. |

Obecnie wszyscy - Tak, WSZYSCY - klienci segmentu smartfonów są beta-testerami z Apple włącznie. Nie będę nawet rozwijał tego tematu, bo chcąc wymienić każdy jeden argument z ostatniego pół roku mógłbym się nie wyrobić do północy. 

Mercedes? Proszę Cię. Ich fotele z eko-skóry w GLC wytrzymują pół roku użytkowania przy średnich dystansach na poziomie 20-25kkm rocznie. Do tego w tamtym miesiącu MB wycofał CAŁĄ paletę swoich V*-ek z powodu problemów jakościowych. Sławetne zbieranie się nagaru w 4.2FSI od Audi? Rozpadające się układy rozrządku w małolitrażowych turbo-benzynach mimo zastosowania układu na łańcuchu? Mogę tak naprawdę długo, ale wolę naprawdę długo z moją żoną, niż z Tobą. Sorry kolego :<

Ogarnij przy okazji realia covidowego rynku - KAŻDA JEDNA BRANŻA w tym momencie zmaga się problemami z dostępnością mikroukładów i bazowych podzespołów. Po pożarze AKM i ubiciu produkcji wszystkich układów, mimo wcześniejszych zapewnień o outsorcingu produkcji najbardziej istotnych chipów, CS i ESS obcinają dostawy, bo nie wyrabiają z produkcją... Bo nie mają z czego produkować swoich układów. Branża automoto właśnie obwieszcza, że z powodu braku procków będzie kicha i poczeka się dłużej na nówkę salonówkę. W branży komórkowej chodzą plotki, że budżetowce poniżej ~300$ mogą w przyszłym roku wychodzić tylko z chipami 4-rdzeniowymi, bo brakuje układów. Między innymi dzięki temu Mi11 Ultra jest niedostępny w Polsce od trzech miesięcy, bo cała podaż idzie na rynek chiński, żeby zaspokoić CZĘŚĆ popytu na ten telefon. Dlatego nie dziwi mnie decyzja Shanlinga o tym, żeby ubić linię M8 i wpakować pozostałe chipy AKM w krótką serię M9. Zapominasz przy tym, że nie są to firmy o takich obrotach i możliwościach jak np. Samsung czy Apple, które to mogą pozwolić sobie na zatrudnienie kilkuset osób TYLKO do samego działu zajmującego się rozwojem softu do aparatu. W głównej mierze outsource'ują dział tech odpowiedzialny za soft, więc nic dziwnego, że odbiorca docelowy staje się nota bene beta-testerem. Nawet wielki A&K miał wpady z padającymi przyciskami w serii 3XX, ze zdychającymi kółkami, z puchnącymi bateriami i umierającymi nagle ekranami w SE100 i SP1000, że nie wspomnę o bugach w sofcie, które potem naprędce łatali, gdy Head-Fi aż wrzało od rozwścieczonych ludzi.

Wiele sytuacji i rzeczy jest niedopuszczalnych, ale obecne warunki rynkowe zwyczajnie nie dopuszczają możliwości dopracowania produktów. Jest pogoń za innowacjami, oczekiwania na coraz doskonalsze, lepsze, bardziej wypasione produkty, a potem finał jest jaki jest. Sam się o tym przekonałem wielokrotnie, a mimo to z jakiegoś powodu (ciekawe dlaczego), nie siedziałem jak ta smutna...... na forum, pisząc w każdym wątku każdej marki której sprzętu nawet nie miałem w dłoniach, jaki to on beznadziejny, bezsensowny, jaka to chała i ****o. I mam cichą nadzieję, że ze zrozumieniem choćby i częściowym przeczyta ten post szersze grono ludzi i wyciągnie swoje własne wnioski, bo w gruncie rzeczy nie napisałem tu nic odkrywczego, a jedynie (moim zdaniem) dość trafnie podsumowałem sytuację z jaką my jako konsumenci musimy się mierzyć już od pewnego czasu i mamy jedno wyjście - pogodzić się z tymi realiami, albo nie kupować elektroniki.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładami możemy się przerzucać w nieskończoność, ale zeszliśmy na mocny offtop. Jedni tolerują bylejakość inni nie. Każdy ma prawo do własnej oceny i głosowania portfelem. Tyle i aż tyle. Przeglądając inne fora widzę ogólne niezadowolenie z sytuacji.

Zapowiedziano produkt, bardzo interesujący z wielu powodów w różnych wersjach i podano jego cenę po czym się z tego wycofano. I to nie po miesiącu czy dwóch jak Ibasso z AMP11/MK2 tylko jeszcze przed samą premiera. I nie z powodu braku części tylko z powodu chęci wypuszczenia na rynek nieprzemyślanego produktu.

Co więcej kupuje dużo i za niemałe pieniądze, ale wydając swoje pieniądze oczekuje ze producent sprzedaje mi przemyślany, przetestowany, pozbawiony wad produkt. Niestety ostatnio coraz rzadziej mi się to zdarza.

Ciesze się ze potrafisz tak trafnie jednym zdaniem ocenić innych i co więcej pochwalić samego siebie. Gratki 🤣

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine

Jak czesto się z Tobą nie zgadzam tak tu popieram w 100% ! Jak można zrobić marketing aby po chwili okazało się iż jednak produkt nie wyjdzie na rynek bo coś tam ... Mam gdzieś bo coś tam kiedy zobaczyłem już reklamę i pojawiła się myśl "chcę go mieć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności