Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oświetlenie


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przeglądam internety w celu zakupienia jakiegoś światełka. Chciałbym jakieś oświetlenie szafki gdzie leży cały system które nie rzuca się w oczy i może być schowane za szafką lub pod półką. Nie chce, żeby biło po oczach i świeciło na cały pokój, tylko bardzo delikatne lekkie podświetlenie w kolorze zielonym bądź niebieskim. Żeby był klimacik podczas odsłuchów wieczorową porą :) Widze, że pełno wszędzie tych pasków/taśm ledowych, warte to zachodu? Jeżeli tak, to czy jakiś konkretny egzemplarz możecie mi polecić, albo podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przed zakupem? Ewentualnie jakieś inne rozwiązanie możecie mi zaproponować?

 

Coś w ten deseń jak na zdjęciu poniżej, na pewno nic co będzie świeciło mocniej/jaśniej. Może być jeszcze bardziej dyskretnie.

 

 

 

 

34594_a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytać dziewczyn na kamerkach. Sporo ich jest, wiele z nich ma, więc będzie to fachowa opinia.

 

Kiedyś kupiłem metr takiej taśmy z LEDami. Kolor biały, najmocniejszy jaki był w ofercie. Przykleiłem pod górny blat biurka, aby nieco doświetlić klawiaturę (wtedy jeszcze nie miałem wbudowanego podświetlenia). Po kilku miesiącach część ledów przestała świecić, ale pozostałe nadal działają. W końcu kupiłem podświetlaną klawiaturę i dałem sobie spokój.

 

Generalnie fajny bajer. Ciekawe czy są już listwy z jakimiś łącznikami, aby można było kupić kilka i wypróbować bez lutowania zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacmiszcz92 napisał:

Najlepiej zapytać dziewczyn na kamerkach. Sporo ich jest, wiele z nich ma, więc będzie to fachowa opinia.

 

Przez chwile sie zastanawialem o czym Ty piszesz, ale już chyba skumałem 😂

 

Poczekam mimo wszystko na tutejszą pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym, żeby to oświetlenie było bardzo dyskretne. Uwielbiam siedzieć po ciemku, tylko jasność od monitora i diody od klocków audio, ale czasami byłoby dobrze jakby jakiś ledzik podświetlał system - klimacik taki :) Zresztą cały system audio mam po mojej lewej, więc nie będzie mnie to światło męczyć. Na wprost mam tylko kompa.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jaworrr napisał:

A taśmy ledowe nie będą miały "ściemniacza"? Tam chyba można regulować moc świecenia. U dziecka w pokoju mam żarówkę led z różnymi kolorami i pilotem i taka opcja jest. A kosztowała całe 25zł.

O to to, a taśmy RGB też można kupić, i sobie zrobić barwę, jaka się podoba. Jak się znudzi, to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tą i jest ok, masz do wyboru różne długości taśmy. Pilotem ustawiasz jaki kolor chcesz i jak jasno ma świecić
US $1.83 63%OFF | Taśma ze światełkami LED USB sterowanie na podczerwień RGB SMD2835 DC5V 1M 2M 3M 4M 5M elastyczna lampa taśma dioda oświetlenie tła do TV luces LED
https://a.aliexpress.com/_uybRLn

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampkę z kolorową żarówką wifi w miejscu odsłuchu. Zmieniam se kolory, jasność, ustawiam harmonogramy, odliczanie itp. Możesz kupić małą lampkę/reflektorek, który będzie rzucał światło na sprzęt.

 

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/zarowki/inteligentne-zarowk

 

7EE1E4BF-99D9-4791-AB20-0B59A845BE7B.jpeg

877C4114-153E-4334-BAA7-A22DC75DCE03.jpeg

EBFA59F9-455A-4EBC-BD50-D491804BCD25.jpeg

6587C194-7DBF-4F1F-A86A-F1C260BF0E76.jpeg

9CB806E4-7899-4CEC-B97E-6359F3F58EF2.png

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu jest milion możliwości. Od zwykłych taśm poprzez moduły, żarówki z pilotem po takie sterowane z telefonu. Chyba wszystkie taśmy mogą być regulowane jeśli o natężenie oświetlenia idzie w przeciwieństwie do żarówek. Regulatory najprostsze z pokrętłem to 15 zł dotykowe od 30 gdzieś a potem już sterowniki z pilotem i takie sterowane BT. Kup taśmę RGB jeśli ci na kolorze zależy i będziesz wybierał kolor sam (wymaga sterownika). Ja najbardziej lubię te zwykłe bardzo ciepłe niemal pomarańczowe. Taśmy i moduły dobrze się sprawują w takim zadaniu jak twoje jak masz półki przezroczyste (szkło, pleksa, akryl itp.) w sumie banalne do wykonania.

W dniu 28.07.2021 o 23:37, jacmiszcz92 napisał:

Ciekawe czy są już listwy z jakimiś łącznikami, aby można było kupić kilka i wypróbować bez lutowania zasilania.

kurde zawsze były bo zawsze można sobie było jakieś gniazdo dolutować. Ale są w sprzedaży powszechnie z żeńską wtyczką do zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Birken napisał:

Przecież tu jest milion możliwości.

No właśnie w tym był problem - za duży wybór :) W kazdym razie juz kupione.

30 minut temu, Name44 napisał:

Ze swojej strony proponowałbym przyjrzeć się ofercie Philips Hue, jest w czym wybierać 🙂

Bardzo fajne rzeczy. Przemyśle. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności