Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Ikko OH1 i OH10


ForeseenQuasar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zapraszam na tekst-porównanie dotyczący tytułowych bliźniaków od Ikko. Mimo podobnego kształtu i konstrukcji, brzmieniowo prezentują się trochę inaczej, więc mają sporą szansę trafić w gusta ;) 

https://kropka.audio/test/sluchawki/ikko-oh1-vs-oh10-porownanie/

miniaturka.thumb.jpg.1de311e59d94d6f24f4fb5debeed416d.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie pary na własność. Wyżej stawiam Ikko OH1 ponad OH10. Czasem nawet żałuje, że je sprzedałem, ale to była decyzja chwili. Świetnie grały wprost z Iphona a fatalnie z Radsone ES100 który zabił wręcz ich świetne zejścia na subbasie i tak mocno ocieplił że straciły swój charakter grania. OH10 to bardzo mocna Vka i dla osób, którzy lubią bas choć trzeba powiedzieć, że nie jest on jakoś wyszukany. Ot po prostu duża górka na midbasie, mocno cofnięta średnica i ostra cyfrowa góra. 

Na plus rewelacyjna jakość wykonania w tej półce cenowej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OH10 to zgadzam się z tym co napisał @Palpatine, te słuchawki uświadomiły mi, że agresywna V-ka to jednak zupełnie nie moje brzmienie. Niemniej w niektórych kawałkach fajnie się spisywały i czasami żałuję, że je sprzedałem. No i były takie ładne... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie pary na własność. Wyżej stawiam Ikko OH1 ponad OH10. Czasem nawet żałuje, że je sprzedałem, ale to była decyzja chwili. Świetnie grały wprost z Iphona a fatalnie z Radsone ES100 który zabił wręcz ich świetne zejścia na subbasie i tak mocno ocieplił że straciły swój charakter grania. OH10 to bardzo mocna Vka i dla osób, którzy lubią bas choć trzeba powiedzieć, że nie jest on jakoś wyszukany. Ot po prostu duża górka na midbasie, mocno cofnięta średnica i ostra cyfrowa góra. 
Na plus rewelacyjna jakość wykonania w tej półce cenowej.
Ja się nadal zastanawiam co ludzie widzą w IKKO - to jest mój kolejny choć nie tak spektakularny jak TIA - audio klops.
Tzn. ok, ale gdzie im do ceny jaką za nie wołają...
Audiohobby już jakiś czas to wystawianie tyłu ciała i portfela, żeby ktoś nas ostro... 3e3ec5033b5aa11d4a642c6cbf8269b6.jpg4930e02bda34f7f377d99e26ee82ecf4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ikko Oh10 w cenie używek ok 400 zł to fajne daily słuchawki, lub mogą pelnic role przejściówek gdy przerzucamy jakieś droższe modele. Niestety parowanie ich z ciepłym zrodlem jak Radsone czy Mojo zabija ich charakter i stają się nijakie.
Jako używki to zupełnie inna oferta
Poza tym zdjęcie jest tylko przykładowe - parowałem z różnymi źródłami - cena nadal nieadekwatna IMO (jako nowe).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiedzieć o OH10?
To i tak wierzchołek IMO, jak wchodziły pierwsze produkty od FIR i 64 audio - to dopiero było "too much"
I ogólnie patrząc na to jak szybko po zakupie pojawiają się w komisie Kinery itp. to "zadowolenie i chęć utrzymania w kolekcji" nie jest w ogóle proporcjonalne do wydanej kasy.
fdb963343b5fba6134e393074fc09d07.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności