Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pierwsze 'świadome' słuchawki nauszne: neutralne, szczegółowe, rozwojowe do 200pln


kamusial

Pytanie

Cześć, może w skrócie:

Budżet: do 200zł

Typ: nauszne/wokółuszne (najlepiej otwarte/półotwarte)

Źródło dźwięku:
-pewnie Fosi Q4, lub inny DAC do 200pln z SPDIF i USB (pod PS4 i kompa)

Preferowana tonalność: naturalne, szczegółowe, dynamiczne, z dużą i bogatą sceną

Gatunki muzyczne: wszystko (najwięcej - rock, symfoniczne; w ogóle nie słucham - rap, disco polo)

 

Inne wymagania: 

-dobre pozycjonowanie przeciwnika w grach typu FPS

-pozwalające na eksperymenty z tonalnością (łatwe modyfikacje/rekabling)

Wymagania nieistotne: wygoda (nie przewiduję sesji odsłuchu dłuższych niż 1h), rozmiar, wygląd

Dotychczas posiadany sprzęt: SHP 1900

Własne propozycje:

-Superlux 668B

-używka AKG M220/K240 + mod z Audiofanatyk (+100 pln za pady z DT990 Pro)

 

 

Cześć, ostatnio korzystając z lepszego sprzętu u znajomego odkryłem jak wiele detali w muzyce traciłem - szukam czegoś co pozwoli mi bardziej 'dokładnie/świadomie' wsłuchiwać się w muzykę i eksperymentować też z własnymi preferencjami, aby w przyszłości przesiąść się na sprzęt docelowy. Przy okazji chciałbym też kupić słuchawki które poprawią pozycjonowanie przeciwnika w FPS (wydaje mi się, że te potrzeby idą w parze).

Zawęziłem wybór do słuchawek jak wyżej. Poniżej zestawiłem plusy i minusy:

 

668B (~130pln):

+nowe -> możliwość zwrotu + gwarancja

+najlepszy soundstage + imagining i dynamika

-sybilizacja

-wybijający się mid bas

 

AKG M220/K240 (~150 pln)

+możliwe że stockowe mi podejdą

+najwyższa jakość z powyższych 

+najbardziej naturalne brzmienie

-używka -> brak gwarancji i zwrotu

-pady do moda w cenie słuchawek...

-kabel XLR

-prawdopodobny imbalance między lewym i prawym kanałem

 

Pytania do Was:

-czy jakieś słuchawek warto dodać do powyższej listy? (świadomie pominąłem: 681 (za duży bas), 681B/Samson 850/HF2010 (brak możliwości łatwego recablingu i modów), UR40 (ponoć dobra scena, ale reszta słaba) )

-co wybralibyście na moim miejscu?

 

z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minut temu, kamusial napisał:

Dzięki!

 

Jeszcze zacząłem rozważać rezygnację z DAC i zakup Fidelio X2 (ponoć pociągną na zwykłym wyjściu słuchawkowym) - są na Amazonie za 100 EUR. Ale pewnie i tak prędzej czy później poprawa toru DACiem będzie niezbędna.

taką opcję miałem zaproponować i jeśli masz taką możliwość to się to się nie zastanawiaj. jak koniecznie będziesz potrzebował źródła to nawet dongiel za 5 dych starczy. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG K240, M220- mają naprawdę fajną cenę i scenę ale szansa, że ci nie podejdą są bardzo duże. Mają mało basu i ich styl grania jest po prostu nudny. Do rocka, rapu to zdecydowanie nie jest dobry wybór.

 

Odpuściłbym zakup DAC i całość przeznaczył na słuchawki.

X2 niestety mi akurat nie podeszły, wolałem L2 i L1 ale prawdopodobnie będzie to dobry wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ogóle modele studyjne, to kiepski pomysł, jeżeli ktoś szuka słuchawek w tak niskim budżecie, to samo się tyczy Beyerdynamic'a. To są słuchawki tanie, ale wymagające od toru dużej mocy i jakości, żeby zagrały na 100%. 

 

@MrBrainwash dobrze radzi, Fidelio X2 będą tutaj lepszym rozwiązaniem, aczkolwiek neutralne słuchawki to nie są i basu mają sporo. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, kamusial napisał:

UR40 (dobra scena, ale reszta słaba) )

Dlaczego reszta słaba? Tobie się nie podoba to ok, gorzej jak nasłuchałeś się opowieści. Dalej w temacie to nie zastanawiałbym się nad niczym tylko kupił K240 czy 220. Tylko po co w nich grzebać nawet jeśli audiofanatyk to poleca? To dobre słuchawki same z siebie. Do tego fiio Q1 dostępny za 150 zł i masz dobry sprzęt. Nie rozumiem też trochę kolegów. Pytający chce słuchawki w miarę neutralne, a wy z uporem maniaka wszystkim wciskacie wszelakie Philipsy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Rafacio napisał:

Nie rozumiem też trochę kolegów. Pytający chce słuchawki w miarę neutralne, a wy z uporem maniaka wszystkim wciskacie wszelakie Philipsy.

Nie chcę być złośliwy, ale jak brylowały u ciebie K701 i polecałeś je wszem i wobec z "uporem maniaka", to było ok, tak?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak. Bo to dobry sprzęt i obecnie tani. Jeśli ktoś ma do wydania do tysiaka to nic lepszego nie znajdzie, do dwóch zresztą też nie. A tu mówimy o200 zł. Kolega napisał, że chce słuchawki neutralne, a wy polecacie jakieś philipsy pisząc, że są fajne, ale nie neutralne. To ma sens? To tak jakbym napisał byście polecili mi dobre whisky, a wy żebym kupił wino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Rafacio napisał:

Pytający chce słuchawki w miarę neutralne, a wy z uporem maniaka wszystkim wciskacie wszelakie Philipsy.

Akurat Philips ma takie w ofercie i to w dobrej cenie, a mowa o SHP9500, które mają strojenie referencyjne i grają głównie średnicą, jak Senki. Do tego dochodzi dobra scena i niezła detaliczność, dzięki czemu całkiem dobrze nadają się do gier. Komfort to oczywiście najwyższa liga, bo czerpią budową z HD800. Moje po tunningu u Perula grają teraz w o wiele wyższej lidze, jak chodzi o brzmienie, bijąc się ze znacznie droższymi słuchawkami. Z nimi niestety jest inaczej, niż w przypadku Fidelio, bo wyraźnie podrożały względem ceny premierowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X2 są neutralne w kwestii Harmanowego Targetu ;)

 

 

Nie może być lepszej rekomendacji. :D

 

...a jak za dużo basu czy wysokich to zawsze jest EQ... :ph34r:

 

alternatywa dla HD650 z rozciągniętymi skrajami pasma i trochę słabszą średnicą do 500zł - czego tu nie polecać? :woot: 

 

Ja je lubię bo grają czysto i z bardzo fajną przestrzenią, masą powietrza. Jakości do 1000zł lepszej ze świecą szukać. Szczególnie dla normalnego słuchacza będą fajne dzieki temu dołowi który jest dobry jakościowo i daje wrażenia kinowe o co nie tak łatwo w otwartych słuchawkach. 

Jasne jak zestawisz je ze słychawkami z wyższej półki, wyższej klasy to wyjdą pewne niedociągnięcia, podbarwienia itp. ale za te rzeczy można nie tylko je nie skreślać, ale i lubić. Po prostu ludzie mocno się sugerują innymi i mają nie realistyczne oczekiwania dlatego X2 zostały zdewaluowane zaskarbiając mniej chwały niż na to zasługują. Z tym, że narzekać na nie w cenie do 500zł to jakieś nieporozumienie... 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Rafacio napisał:

Tak. Bo to dobry sprzęt i obecnie tani. Jeśli ktoś ma do wydania do tysiaka to nic lepszego nie znajdzie, do dwóch zresztą też nie. 

To jest twoje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim liczyć.

9 minut temu, Rafacio napisał:

Kolega napisał, że chce słuchawki neutralne, a wy polecacie jakieś philipsy pisząc, że są fajne, ale nie neutralne. To ma sens? To tak jakbym napisał byście polecili mi dobre whisky, a wy żebym kupił wino.

Polecanie słuchawek neutralnych (K701), do każdego rodzaju muzyki, a w szczególności muzyki rozrywkowej, bez względu na preferencje zainteresowanego, też są kompletnie pozbawione sensu, imo. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, neonlight napisał:

Polecanie słuchawek neutralnych (K701), do każdego rodzaju muzyki, a w szczególności muzyki rozrywkowej, bez względu na preferencje zainteresowanego, też są kompletnie pozbawione sensu, imo. ;)

Dlaczego? Ja na nich słuchałem z przyjemnością muzyki od Death

po Peer Gynt w takim wykonaniu choćby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rafacio
słuchaj sobie nawet i dubstepu i breakcore! Tylko weź pod uwagę, że twój gust =\= gust wszystkich i każdy ma inne preferencje co do dźwięku (matko, żeby trzeba było dorosłemu chłopu na forum tematycznym tłumaczyć takie trywializmy...)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Rafacio napisał:

Dlaczego? Ja na nich słuchałem z przyjemnością muzyki od Death

po Peer Gynt w takim wykonaniu choćby.

 

Czy ty słyszysz różnicę pomiędzy nagłośnieniem na koncercie, a twoimi K701, nie zadajesz sobie pytania, skąd wynikają różnice w sposobie prezentacji dźwięku? Przecież, gdyby na koncercie muzyki rozrywkowej, ustawili taki płaski i chudy dźwięk, to zamiast rozrywki byłaby stypa - osobiście wyszedłbym z takiego "koncertu".😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po co mam sobie zadawać takie pytania? Nie chodzę na koncerty, bo nie lubię tłumów. Po drugie jak jeszcze jeździłem czy chodziłem na koncerty to nawet koncerty topowych kapel były takie, że i byle Superluxy lepiej grają. Zwłaszcza do****ny bas, że aż trzeba było uszy zatykać, a i tak po koncercie dzwoniło w nich przez naście godzin. To druga przyczyna tego, że nie chodzę na koncerty. Szkoda słuchu. Jeśli masz zaś na myśli koncerty akustyczne to różnie to bywało z tą chudościa lub jej brakiem. Poza tym po prostu kolega zapytał o słuchawki neutralne, a wy mu polecacie jakieś fajne zaznaczając, że nie są neutralne? Ma to sens?

6 godzin temu, Play napisał:

słuchaj sobie nawet i dubstepu i breakcore! Tylko weź pod uwagę, że twój gust =\= gust wszystkich i każdy ma inne preferencje co do dźwięku (matko, żeby trzeba było dorosłemu chłopu na forum tematycznym tłumaczyć takie trywializmy...)

Zgoda. dlatego się dziwię, że polecacie koledze coś co nijak ma się do tego co on chce. Ja nie mogę, a wy możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i dyskusję!

 

W dniu 28.07.2021 o 17:41, Play napisał:

Szukaj na allegro Philips shp5401 albo 5500. Do 50 zł do dostania. Piękne granie w takiej cenie

Niestety nie znalazłem.

 

W dniu 28.07.2021 o 19:54, Rafacio napisał:

Dlaczego reszta słaba? Tobie się nie podoba to ok, gorzej jak nasłuchałeś się opowieści. Dalej w temacie to nie zastanawiałbym się nad niczym tylko kupił K240 czy 220. Tylko po co w nich grzebać nawet jeśli audiofanatyk to poleca? To dobre słuchawki same z siebie. Do tego fiio Q1 dostępny za 150 zł i masz dobry sprzęt. Nie rozumiem też trochę kolegów. Pytający chce słuchawki w miarę neutralne, a wy z uporem maniaka wszystkim wciskacie wszelakie Philipsy.

Zamiast Fiio Q1 wziąłem Fosi Q4 za 200 pln - potrzebuję wejście SPDIF (PS4) i USB (PC). Gdyby Sound Blaster G6 był dostępny za 330, to zdecydowałbym się niego. 


Co do SHP 9500 i 9600, to z tego porównania wynika, że jednak się różnią na korzyść 9500 w aspekcie neutralnego odzwierciedlenia dźwięku i sceny: https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/philips-shp9500-vs-philips-shp9600/371/16250?usage=20&threshold=0.10

O 9500 naczytałem się również wielu pozytywnych opinii, niestety nie są one dostępne. Porównując 9600 z X2, to X2 są bliższe krzywej Harmana. 

 

Ostatecznie zdecydowałem się na M220 (na allegro znalazłem używkę z końca 2016 za 150pln) oraz zamówiłem Fidelio X2. Porównam które mi bardziej odpowiadają i czy wyłapię różnicę usprawiedliwiającą dopłatę 350pln do Fidelio. Jeżeli żadne mi nie podejdą, to następne w kolejności do testów wezmę Koss i Superlux.

 

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za pomoc!

Edytowane przez kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka refleksji po zakupach porównując M220 i Fidelio X2:

1. Sztuka X2 którą kupiłem ma channel imbalance. Testowałem najpierw całość zakresu tutaj a potem na tej samej stronie wygenerowałem sobie pliki audio dla konkretnych częstotliwości. Wydaje mi się, że mam sztukę która gra zbliżenie do jednego modelu z DIYspacer.png

M220 (sztuka z końca 2016) jeżeli mają imbalance, to mniej zauważalny i akceptowalny.

 

2. X2 na pewno w obszarach basu są bardziej szczegółowe, dynamiczne i mają większą scenę. W innych zakresach słuchawki grają podobnie, choć miałem wrażenie że szczegółowość w X2 była lepsza niż w M220.

 

3. X2 są bardziej wygodne (choć cięższe), lepiej pasują mi do głowy, a uszy się mniej pocą.

 

Teraz zastanawiam się czy wymienić X2 na inną sztukę, czy też je zwrócić i zostać przy M220 i modowaniem poszukać większej szczegółowości, jak i lepszego dopasowania do głowy. Tylko koszt padów EDT T1G2 to 180 pln, co przekracza cenę M220...

Edytowane przez kamusial
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności