Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaka listwa zasilająca


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy znanych malkontentów tzw. opozycję we wszystkich wątkach. Zawsze dzielnie na NIE :) . Nie miałem, nic nie wiem, trochę czytałem na forach, nie znam się, ale powiem- do bani. :)  

 

48 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Podpięcie kolejnego bezpiecznika obok już istniejących i pociągnięcie osobnego przewodu będzie nie tylko tańsze ale i lepsze. Sam się nad tym zastanawiam, a wcale nie planuję kapitalnego remontu, ani remontu połowy mieszkania.

Dzięki za tip- wystarczy tylko wykuć w ścianie kanał na kabel prowadzący od bezpieczników do audio, zalepić, odmalować….albo walić to i puścić natynkowy. Tylko co na to żona? :P Mały szczegół- nie widzę sensu tego rozwiązania- odseparuję się od swojej pralki ale od sąsiadów z całego bloku już nie za bardzo.

 

 

48 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

 

A w ogóle to z jakiego przewodnika masz wykonane kable w ścianie oraz żył z niej wychodzi? Od tego powinniśmy zacząć

 

 

Taki solid core, podobny do tego od Perula tylko biały, płaski i grubszy. Musi jeszcze bardziej dociążać:).  Nie wiesz ile jest żył w gniazdku z uziemieniem, serio?

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Listwa w środku- Tomanek z filtracją: 2xdac, otl, 2x tranzystor, wzmacniacz stereo, gramofon nr 2, cd (wyłączona jak nieużywane)

 

Taka moja sugestia i najlepszy efekt u mnie daje, wzmacniacz stereo  prosto z gniazdka. Filtrować tylko źródła; DAC, CD itp.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz stereo nie jest podłączony pod gnaizdo z filtrowaniem. Jest podłączony pod dc blocker tak jak otl. 

13 minut temu, jd1210 napisał:

2. Listwa w środku- Tomanek z filtracją: 2xdac, otl, 2x tranzystor, wzmacniacz stereo, gramofon nr 2, cd (wyłączona jak nieużywane)

 

Taka moja sugestia i najlepszy efekt u mnie daje, wzmacniacz stereo  prosto z gniazdka. Filtrować tylko źródła; DAC, CD itp.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lobuz1 napisał:

Wzmacniacz stereo nie jest podłączony pod gnaizdo z filtrowaniem. Jest podłączony pod dc blocker tak jak otl. 

 

Przetestowałem u siebie różne warianty, z DC Blockerem na wzmacniaczu też. I jednak wzmacniacz prosto z gniazdka to najlepsze rozwiązanie, przynajmniej u mnie. Polecam za to bardzo filtrować źródła, tu jest potencjał. Daje to naprawdę dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj stereo na zwykłym i na dc b*******e gdzie nie zauważyłem degradacji dźwięku, ale jeszcze będę sprawdzał różne konfiguracje. Warto zwrócić uwagę na polaryzację (o czym wspominałem wcześniej) i jeśli efekt jest niezadawalający sprobować z obróconą wtyczką o 180 stopni. Słuchałem dzisiaj kolka godzin na dc blocker(stereo) i filtrowanym (dac) i jestem bardzo zadowolony z sq. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lobuz1 napisał:

Lampkę potrzebuję podczas słuchania winyli (pomocna przy czyszczenia płyty i igły podczas odsłuchu).

U mnie też jest lampka podłączona - ale po prostu podczas słuchania muzyki lubię czytać książki albo literaturę naukową (z mojej dziedziny). Wygląda to tak: bezpośrednio do gniazdka podłączona listwa komputerowa Lestar (Made in Poland), do listwy lampka nocna i Tomanek DCB-1. Do Tomanka warsztatowy rozgałęźnik na dwa gniazdka i tam podłaczone źródło - minisystem Marantz M-CR503 oraz wzmacniacz słuchawkowy SMSL SAP-2. O podłaczaniu wzmacniacza bezpośrednio, bez filtracji słyszalem - ale to się tyczy głównie mocnej integry albo końcówek mocy - czyli urządzeń o dużym poborze mocy. U mnie pod tą kategorię ewentualnie podchodzi tylko integra Rotel RA-840BX2 (pobór mocy 320 W), ale teraz gra tylko przy kompie jako tło podczas pracy, bo buczy mu trafo (staruszek ma już ponad 30 lat).

@Rafacio Ta opinia z innego forum o Tomanku to taka opinia - nie-opinia  ;) "Porównaj z dobrą listwą i sam sobie odpowiedz na to pytanie". Zero argumentów. Koleś nie potrafił napisać konkretów, więc próbował jakoś wybrnąć. A co, jak ktoś nie ma dostępu do "dobrej listwy" (Gigawatt, Enerr, Isol8, Isotek - wg sugestii z cytatu)? Jedyny konkret dotyczy jakości wykonania - ale z tym się nie zgadzam, choć tutaj bazuję tylko na posiadanym przez siebie DCB-1: moim zdaniem wykonany jest bardzo dobre i nie ma się do niczego przyczepić. Nie wiem, jak jest w przypadku bardziej rozbudowanych listw (np. tej, którą ma @lobuz1 ).

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykonany jest bardzo dobrze. Prosta stylistyka nie przyciągnie przypadkowego kupującego, który może wybrać produkt przygotowany marketingowo i przyciągający uwagę. Taka prosta skrzyneczka, ktora ma spełniać swoja funkcję i spe¡nia.

 

@Bednaar próbowałeś podłączyć tego buczącego Rotela pod Tomanek DCB-1, który ma dc blocker, właśnie na taka przypadłość? Ciekawe czy w jakimś stopniu poprawi sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał:

 próbowałeś podłączyć tego buczącego Rotela pod 

Tomanek DCB-1, który ma dc blocker, właśnie na taka przypadłość? Ciekawe czy w jakimś stopniu poprawi sytuację.

No właśnie po to go kupiłem. Już pisałem o tym w tym wątku: nie pomogło na buczenie, ale dlatego, że przyczyna buczenia tkwi w samym wzmacniaczu, a nie w mojej domowej instalacji elektrycznej. DC Blocker jak sama nazwa wskazuje blokuje prąd stały generowany czasem w instalacji - i to jest też czasem przyczyną buczenia. Reasumując: DCB działa, gdy przyczyna buczenia jest w instalacji a nie działa, gdy jest w samym wzmacniaczu. DCB-1 został jednak u mnie, bo poprawia trochę dźwięk mojego systemu słuchawkowego.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Na wzmacniaczu słuchawkowym jest ciche buczenie na słuchawkach IEM. Niezależnie w sumie jakie zasilanie się podepnie (sprawdzane kilka zas. impulsowych, jeden liniowy). Obstawiam, że to pochodzi z sieci zasilającej bo słychać nawet na wyłączonym zasilaniu (zanika jak się dotknie met.obudowy wzmacniacza). Stąd pytanie jaką listwę zasilająca polecacie ( z dobrym filtrowaniem). Nie potrzebuję dużo gniazd 230V, USB by się mogło przydać.

1/ Listwa zasilająca TAGA Harmony PF-400USB

https://allegro.pl/oferta/taga-pf-400usb-listwa-filtrujaca-zasilajaca-13684742046

 

2/ Monster EXP 600A

https://allegro.pl/oferta/listwa-zasilajaca-monster-exp-600a-6-gniazd-1-8-m-13707641447

 

3/ Listwa zasilająca Alu-Office-Line Brennenstuhl

https://www.brennenstuhl.com/pl-PL/produkty/listwy-zasilajace/listwa-zasilajaca-alu-office-line-z-usb-4-gniazd-1-8m-h05vv-f-3g1-5-fr-be

 

 Najbardziej przemawia do mnie Taga Harmony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Miałem to samo na Hugo2 i IEM. Pomógł Ifi Groundhog.

Jak też słychać na ładowarce impulsowej to pomoże ?Ładowarka nie ma wtyczki z bolcem. Co ciekawe najbardziej słuchać na zasilaczu liniowym.Chińczyk, Brzhifi 12V/25W, podejrzewam, że jest on na zwykłym tranforatorze, nie Talema.Kosztowal 320zl na polskim Amazon.

4 godziny temu, x86 napisał(a):

Na jakim wzmacniaczu ?

Xduoo xd05 pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności