Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaka listwa zasilająca


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, lobuz1 napisał:

Dzięki Panowie. Co podłączacie pod dc blockery? Rozumiem, ze wzmacniacze z tradycyjnymi transformatorami? Otl? Stereo?

O Tomanku słów kilka ode mnie. Mam od kilku lat DC Blocker DCB1, z jednym gniazdem - kupiłem, bo buczał mi wzmacniacz. Nie pomogło, wzmacniacz buczy, jak buczał, ale teraz i tak gra tylko jako tło do pracy w gabinecie - po prostu stary, 30-letni Rotel RA-840BX2, buczy mu trafo, a DCB-1 ma likwidować zakłócenia z sieci, nie pomoże na buczące trafo. Obecnie pod DCB1 mam podłączony system sypialniany, czyli główny słuchawkowy: amplituner-CD Marantz M-CR503 i wzmacniacz słuchawkowy SMSL SAP-2 - czyli niestandardowo. Oczywiście potrzebna była "złodziejka", kupiłem taką solidną warsztatową - dla dobrego samopoczucia. Chyba trochę poprawia dźwięk, na pewno nie degraduje - więc tak mi to gra już 3 lata. Dodatkowo całość podłączam do listwy komputerowej Lestar, starej, ok. 20-letniej (pewnie część z Was się załamała ;) ). Jak nie używam sprzętu, wyciągam wtyczkę DCB1 z gniazdka listwy - jedyne pewne zabezpieczenie przed piorunami.

Sam kontakt z Panem Tomankiem sympatyczny, rzeczowy - nie mogę złego słowa napisać. Jakość wykonania DC Blockera - wysoka, gruby kabel, solidna wtyczka.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 17:49, lobuz1 napisał:

Chciałbym kupić listwę zasilającą. Mam kable Taga Harmony i pomyślałem o takiej listwie:

https://allegro.pl/oferta/taga-harmony-pf-1000-v-2-czarna-10852347022
 

Warto, a może coś innego? Dzięki za pomoc.

 

Widziałem też Tomanek TAP6, ale chciałbym raczej coś z pstryczkiem/wyłącznikiem zasilania. No chyba, że ten Tomanek jest taki dobry to mogę wyjmować kabel z listwy jak będę wyjeżdżał na dłużej.

 

W tym budżecie nie lepiej UPS? Np. https://www.cyberpower.com/eu/pl/product/sku/cp900epfclcd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skończyła się ta historia. Ten ochoczo sterczący siusiaczek do wł/wył. jest świetny :) .

 

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Tomanek

 

4A287598-2C1C-4566-B3D6-6CA0E23683CF.jpeg

EC8799A8-D6C4-47E9-BEF2-F30519D8448E.jpeg

28FBD7E8-1922-4BF2-9363-967D30C69D53.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

A jak wrażenia z brzemieniem?, jest różnica in plus, czy bez zmian?

Chwilę posłuchałem stereo nie miałem czasu i nie zauważyłem znaczących zmian na plus (efektu wow) czy minus. Nie będę wymyślał, nie słuchałem tego sprzętu ze 3 tygodnie i nie robiłem jeszcze porównań- może jest lepiej, zobaczymy.. Dokupiłem jeszcze dzisiaj 2 kable Isotek.

 

Edit:


Panowie @dj1978 @MichalZZZ

popędziłem do domu i posłuchałem Daytona Chrisa Rea- określone fragmenty, wychwytując znane smaczki, cofając i przełączając się kilka razy na zasilanie Tomanek <=> Zwykła listwa. Znam ten kawałek jak moja żona drogę do przymierzalni we wszystkich galeriach w Stolicy i JEST LEPIEJ :). Czyściej, z lepszą dynamiką i detalem (np. pojawiająca się gitarka w lewym kanale przy 3:29 jest bardziej czytelna i widoczna itp. Itd.). Będę jeszcze tak testował. Czyli w sumie warto było wydać 1.5kPLN na listwę i kable. Nie zaszalałem też zbytnio jak co niektórzy w tym wątku i osiągnąłem swój cel- listwę audio z filtrowaniem, dobrą organizację kabli i poprawę sq. Dziękuję za pomoc i szczerze polecam Tomanka- profesjonalne podejście do klienta i super produkt. Pozdrowienia.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z ciekawości wypożycz sobie kiedyś te kable zasilające Wireworlda co Ci polecałem (Silver Electra) - ciekaw jestem czy też byś je tak odebrał jak ja, w sensie bardzo pozytywnie :) Można się zdziwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichalZZZ napisał:

To jeszcze z ciekawości wypożycz sobie kiedyś te kable zasilające Wireworlda co Ci polecałem (Silver Electra) - ciekaw jestem czy też byś je tak odebrał jak ja, w sensie bardzo pozytywnie :) Można się zdziwić :)

Wierzę że tak jest. Wypożyczyłbym i sprawdził czy warto przeznaczyć na nie ponad 2k za sztukę (mam teraz 8 kabli: 4x Isotek i 3x Taga Harmony no i Melodika w szufladzie. Wireworld są w moim zasięgu, ale ja nie mam jakiegoś hi end i ten kabel jest droższy od mojego jednego dac su9 i 10x droższy od Isotek :) .

Musiałbym spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

popędziłem do domu i posłuchałem Daytona Chrisa Rea- określone fragmenty, wychwytując znane smaczki, cofając i przełączając się kilka razy na zasilanie Tomanek <=> Zwykła listwa. Znam ten kawałek jak moja żona drogę do przymierzalni we wszystkich galeriach w Stolicy i JEST LEPIEJ :). Czyściej, z lepszą dynamiką i detalem (np. pojawiająca się gitarka w lewym kanale przy 3:29 jest bardziej czytelna i widoczna itp. Itd.).

OK, czyli nie ulegam autosugestii. Jak pisałem, mam Tomanka w wersji najprostszej (DCB-1), ale podobne spostrzeżenia, jak Kolega @lobuz1 powyżej :) Tyle, że testowałem na innej muzyce - jazz. Chris Rea to nie moje klimaty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z listwami mogę polecić Merlin Audio Black Widow ( starszą wersję z na stałe zaistalowanym kablem, bo taką mam) i nie polecam Wireworld Matrix 2 ( produkt Wireworda na którym się do tej pory zawiodłem oraz na  kablu Aurora, którego też nie polecam, jak widać nawed im zdażają się słabe produkty.)

Po za tym lepsze kable za listwą, bo przed traci się na jakości oraz im dłuższe kable tym dźwięk jest spokojniejszy i bardziej wygładzony, więc czasami lepiej mieć dłuższy kabel niższej klasy niż krótki wyższej.

Dla mnie informacją jak dany kabel gra jest jego długość, przekrój żył i użyte materiały w przewodniku i do izolacji, bo mogę sobie porównać do tego co już mam i takie myślenie się już sprawdziło w praktyce.

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bednaar napisał:

OK, czyli nie ulegam autosugestii. Jak pisałem, mam Tomanka w wersji najprostszej (DCB-1), ale podobne spostrzeżenia, jak Kolega @lobuz1 powyżej :) Tyle, że testowałem na innej muzyce - jazz. Chris Rea to nie moje klimaty ;)

Będzie też i jazz :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Gratuluje zakupu! Mam identyczny włącznik/wyłącznik w listwie. Sądziłem, że po latach opracowali nieco mniej anatomiczny sposób na włączanie i wyłączanie listwy.

 

   Jeśli już jesteś przy kwestii zasilania sprzętu audio, to zadbaj lub postaraj się aby wszystkie elementy toru ( łącznie z listwą ) były podłączone zgodnie z fazą w gniazdku. Czynność lekka, łatwa i przyjemna a potrafiąca wnieść w brzmienie wiele dobrego. 

Pomocny będzie próbnik fazy i ten artykuł: Sieciówki 230V. Co, jak, z czym i dlaczego ? – eardrum|mer.pl (eardrummer.pl) naszego Kolegi.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Pan od Tomaneka mnie uprzedził, że jak chce uzyskać jak najlepszy efekt, to żeby nie podłączać zbędnych rzeczy do listwy. Tylko klamoty audio, żadnych ładowarek. Nawet kabel zasilający od kompa osobno. Takie niby nic, ale dla laika, to ważne informacje, bo pewnie gdyby nie ta przestroga, to bym miał podlączoną do listwy jakąś ładowarke czy coś :)

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Name44 napisał:

@lobuz1 Gratuluje zakupu! Mam identyczny włącznik/wyłącznik w listwie. Sądziłem, że po latach opracowali nieco mniej anatomiczny sposób na włączanie i wyłączanie listwy.

 

   Jeśli już jesteś przy kwestii zasilania sprzętu audio, to zadbaj lub postaraj się aby wszystkie elementy toru ( łącznie z listwą ) były podłączone zgodnie z fazą w gniazdku. Czynność lekka, łatwa i przyjemna a potrafiąca wnieść w brzmienie wiele dobrego. 

Pomocny będzie próbnik fazy i ten artykuł: Sieciówki 230V. Co, jak, z czym i dlaczego ? – eardrum|mer.pl (eardrummer.pl) naszego Kolegi.  

Dziękuję za gratulacje i podzielenie się linkiem. Byłem świadomy, że polaryzacja/faza ma znaczenie. Czytałem na jakimś forum o tej listwie, że ktoś zakupił, zasiadł z żoną, podłączył i grało gorzej. Włożył odwrotnie wtyczkę i nastąpiła poprawa. Posprawdzałem wszystkie kable multimetrem i dokonałem korekt. Sprawdzałem na innej, zwykłej listwie, gdzie w gniazdach są bolce uziemiające wymuszające włożenie wtyczki tylko w jeden sposób i faza jest właśnie w tym miejscu jak na zdjęciu. 
W przypadku Tomateka gniazda nie posiadają bolca uziemiającego tylko 2 blaszki umiejscowione na obwodzie gniazda Schuko- takie rozwiązaniu umożliwia wpięcie wtyczki w 2 możliwych położeniach co ma przełożenie na umiejscowienie fazy. Ważne jaka polaryzacja jest w gniazdku ściennym.

 

Tutaj jest ciekawy artykuł:

http://wpszoniak.pl/portfolio/fazowosc-i-polaryzacja/

 

Cytat

przekręcić o 1800 wtyczkę kabla w gnieździe  schuko, słuchając swoją ulubioną płytę, a najlepiej gdyby była w wersji monofonicznej. Jeśli zajmiemy prawidłową pozycję do odsłuchu, a wokal i instrumenty basowe są dziwnie rozmyte w przestrzeni i nie potrafimy zlokalizować muzyków w konkretnych miejscach sceny pomiędzy głośnikami to niemal na pewno psuje efekt dźwiękowy źle dobrana polaryzacja. 

00DAC444-34A1-4DA3-BB12-9C515BC4E59A.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Ale listwa by się spaliła czy co?

Listwa jak listwa, ale pozostawiona na dłużej podłączona ładowarka parę razy już przyczyniła się do pożaru domu.

A tak w temacie: pewnie chodzi o jakieś możliwości degradacji dźwięku. Audiofilski purytanizm: do listwy audio podłączamy tylko sprzęt audio. A u mnie DCB-1 - jak pisałem - podłączony jest do listwy komputerowej, do której też podłączona jest lampka nocna. Pewnie z tego powodu mam zbyt jasne brzmienie - ale tylko wtedy, gdy lampka świeci ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Ale listwa by się spaliła czy co?

Niee :) Jeżeli dąże do tego, żeby mieć jak najlepszy dzwięk w moim systemie, to najlepiej nie podpinać do listwy zbędnych rzeczy, które mogą powodować jakieś drobne zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MichalZZZ napisał:

Niee :) Jeżeli dąże do tego, żeby mieć jak najlepszy dzwięk w moim systemie, to najlepiej nie podpinać do listwy zbędnych rzeczy, które mogą powodować jakieś drobne zniekształcenia.

Wychodzi na to, że słabe filtry masz w tej listwie skoro mała ładowarka powoduje zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy faktycznie powoduje, tak mi doradził miły Pan z Tomanek i ja się do tego dostosowałem. Filtry są Schaffnera i każde gniazdo w listwie oddziela zasilanie - filtruje. Niemniej wole iść za radą bardziej doświadczonego w tej kwestii człowieka ode mnie i nie podpinać zbędnych rzeczy do listwy :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MichalZZZ napisał:

Ja nie wiem, czy faktycznie powoduje, tak mi doradził miły Pan z Tomanek i ja się do tego dostosowałem. Filtry są Schaffnera i każde gniazdo w listwie oddziela zasilanie - filtruje. Niemniej wole iść za radą bardziej doświadczonego w tej kwestii człowieka ode mnie i nie podpinać zbędnych rzeczy do listwy :)

Sorry, ale moim zdaniem to typowe audiofilskie voodoo ;)

Skoro listwa ma eliminować zakłócenia, to byle ładowarka nie zaszkodzi dźwiękowi. Pan z Tomanka może i miły, ale w tej kwestii się z nim nie zgadzam. Trochę znam prawa fizyki. Ale z drugiej strony nie musisz tam podłączać ładowarki, jak nie chcesz, zwłaszcza gdy wszystkie gniazdka masz zajęte przez elementy systemu audio ;)

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze warto oddzielić ładowarki i lampki tak właśnie dla puryzmu i „piece of mind”. Tak wygląda mój bałagan:

1. Listwa Profigold od ściany na audio: mniej słuchane audio xduoo , gramofon Project + przedwzmacniacz, komputer Nuc z gniazdkiem wifi (wyłączona jak nieużywane)

Też coś tam filtruje:

http://blueaudio.pl/profigold-pgs1001f-p-1203.html

2. Listwa w środku- Tomanek z filtracją: 2xdac, otl, 2x tranzystor, wzmacniacz stereo, gramofon nr 2, cd (wyłączona jak nieużywane)

3. Listwa z marketu na dole: Nas, router, tv, ps4, dekoder kablówki (pracuje non stop, podłączam tam co chcę czasami chromecast dongle, ładuję tablet podłączony pod telewizor przez hdmi itp). Lampkę potrzebuję podczas słuchania winyli (pomocna przy czyszczenia płyty i igły podczas odsłuchu).

 

Dobrze, że jak projektowałem mieszkanie i rozkład gniazdek to zdecydowałem się na 2 podwójne w dwóch rogach ławy RTV :) . Ławę i szafkę też zrobiłem pod audio, aby wszedł tam sprzęt, winyle i cd. W sumie to mam sprzęt na jakimś tam poziomie i teraz jakieś drobiazgi dokupuję, ale kto wie... Wymienię jeszcze kiedyś wzmacniacz stereo. Na Deck Akai i kasety mc nie ma miejsca- spakowane w pudłach w szafie. Myzyczka dostępna w każdej chwili z Roon zainstalowanym na Nas (2 dyski po 4TB + Tidal). Rozstaw kolumn 3m, odsłuch też z tej odległości (trójkąt równoboczny). Akustyka jest oki.

 

B07D704C-C15B-4C78-93C8-D579009CFB7E.jpeg

0758D873-CDF5-4C1B-B3D9-7025851F540F.jpeg

F0509B42-6D7D-4C09-9053-C9F7A529F799.jpeg

7C834D2E-D775-4B6E-9996-DA1ED9ABD813.jpeg

4064C6B6-2FE1-4328-8321-1472F89D8490.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne opinie o Tomanku bywają. Tu z innego forum.

 

W dniu 30.07.2020 o 09:01, artur 1984 waw napisał:
Jak to jest z tym Tomankiem?

Porównaj z inna, DOBRĄ listwą. Sam sobie odpowiesz na to pytanie. Gigawatt, Enerr, Isol8, Isotek. Do wyboru. Jakość i wykonanie produktów typowa dla wyrobów klepanych na kowadle. A z uwagi na nieuczciwość właściciela firmy, jestem przeciwny robieniu mu reklamy na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie kolejnego bezpiecznika obok już istniejących i pociągnięcie osobnego przewodu będzie nie tylko tańsze ale i lepsze. Sam się nad tym zastanawiam, a wcale nie planuję kapitalnego remontu, ani remontu połowy mieszkania.

 

A w ogóle to z jakiego przewodnika masz wykonane kable w ścianie oraz żył z niej wychodzi? Od tego powinniśmy zacząć

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności