Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaka listwa zasilająca


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić listwę zasilającą. Mam kable Taga Harmony i pomyślałem o takiej listwie:

https://allegro.pl/oferta/taga-harmony-pf-1000-v-2-czarna-10852347022
 

Warto, a może coś innego? Dzięki za pomoc.

 

Widziałem też Tomanek TAP6, ale chciałbym raczej coś z pstryczkiem/wyłącznikiem zasilania. No chyba, że ten Tomanek jest taki dobry to mogę wyjmować kabel z listwy jak będę wyjeżdżał na dłużej.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Name44 napisał:

Swego czasu była to kwestia prośby wysłanej mejlowo do Pana Tomasza. W ten sposób poprosiłem o montaż takiego wyłącznika w TAP8. 

Czyli może zamontować pstryczek, super. Jest szansa wynegocjowania jakiegoś rabatu? Jak coś to daj znać na priv. Dzięki.

 

Właśnie chcę Tap8 tylko nie wiem czy brać z dwoma dc blockerami czy bez- 8 gniazd filtrowanych?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zamówię Tomanka. Tylko dajcie znać czy z dwoma dc blockerami czy bez -8 gniazd filtrowanych? Mam do podłączenia 2x dac, otl, 2x tranzystor słuchawkowy, 1x stereo.

Czasami przedwzmacniacz gramofonowy i gramofon na zasilaczach impulsowych.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Co podłączacie pod dc blockery? Rozumiem, ze wzmacniacze z tradycyjnymi transformatorami? Otl? Stereo?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wireworld Silver Electra 7. Polecam. Kapitalny kabel zasilajacy. Bardzo rozdzielczy. Chce sobie dokupić jeszcze takie 3 kable, żeby zasilały cały system. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilający w tym budżecie raczej lepszego nie kupisz. Od ręki dostępny w salonach. Solidnie wykonany, bardzo pozytywne opinie. Miałem, polecam.

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/isotek-evo3-initium.html

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dj1978 napisał:

Zasilający w tym budżecie raczej lepszego nie kupisz. Od ręki dostępny w salonach. Solidnie wykonany, bardzo pozytywne opinie. Miałem, polecam.

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/isotek-evo3-initium.html

Dzięki. Mam takie 2 kable Isotek podpięte pod dacki oraz 3 x Taga Harmony pod wzmacniacze. Będę te kable wpinał do listwy Tomanek. Zastanawiam się czy listwę podłączyć tym tańszym od Tomateka czy brać lepszy/droższy.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lobuz1 napisał:

Dzięki. Mam takie 2 kable Isotek podpięte pod dacki oraz 3 x Taga Harmony pod wzmacniacze. Będę te kable wpinał do listwy Tomanek. Zastanawiam się czy listwę podłączyć tym tańszym od Tomateka czy brać lepszy/droższy.

Miałem do listwy Tomanka tego Isoteka. Bardzo dobrze się sprawdzał. Ogólny pogląd audiofilski jest taki aby jednak do listwy wpinać możliwie dobry kabel.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Podrzucicie jakieś testy tych listw? W ciemno chyba nie polecacie, prawda?

Złotouchy zapewne testował i wierszem o nich pisał, chyba nie ma lepszej rekomendacji, zgodzisz się?!. 😆

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

 

A kto jest tym złotouchym?

Niejaki Mr. "R" - Rycus Audiofilicus, Bóg srebrnouchych. 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cain1916 napisał:

Mam nadzieję, że nie mylicie się w kwestii jakości listew Tomanka. Sam czekam na wersje z dwoma reduktorami i liczę, że się nie zawiodę.

Na innym forum można znaleźć zdecydowanie negatywne opinie.

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Też polacam listwy Tommanka, dobra cena i jakość.

Ty piszesz dobra jakość, na innym, forum piszą o klepaniu na kowadle. 

 

Ja ostatecznie nie zdecydowałem się.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Z opcji do 2 tys. mógłbym polecić Furutecha TP60ER (szczególnie przy jaśniejszych modelach słuchawek), którego miałem kilka lat temu, zanim zmieniłem na Nordosta Qbase4. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tomanku krążą różne opinie, ja mam kabel zasilający do Naim Muso QB i w porównaniu do stockowego słyszę poprawę.

Z tego co pamiętam, to negatywne opinie na temat Tomanka dotyczyły głównie kontaktu z klientem, terminu realizacji a nie samych konstrukcji i wykonania, chociaż i w tych obszarach zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej od producenta jak dany sprzęt powinien być zaprojektowany i wykonany ;)

Mam kilku znajomych, którzy korzystają z listw zasilających Tomanka i nie narzekają.

Jeśli zaś chodzi o listwy to mam Gigawatt PF1e i jestem bardzo zadowolony.

Kable zasilające, z których korzystam to Gigawatt LC-1 MK3+ (już nieprodukowany), Wireworld Stratus 7 i jeden od kolegi Johnys'a.

Najwyżej oceniam ten od Gigawatt, Wireworld i ten od Johnys'a to podobna półka.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Elhaz_77 napisał:

O Tomanku krążą różne opinie, ja mam kabel zasilający do Naim Muso QB i w porównaniu do stockowego słyszę poprawę.

Z tego co pamiętam, to negatywne opinie na temat Tomanka dotyczyły głównie kontaktu z klientem, terminu realizacji a nie samych konstrukcji i wykonania, chociaż i w tych obszarach zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej od producenta jak dany sprzęt powinien być zaprojektowany i wykonany ;)

Mam kilku znajomych, którzy korzystają z listw zasilających Tomanka i nie narzekają.

Jeśli zaś chodzi o listwy to mam Gigawatt PF1e i jestem bardzo zadowolony.

Kable zasilające, z których korzystam to Gigawatt LC-1 MK3+ (już nieprodukowany), Wireworld Stratus 7 i jeden od kolegi Johnys'a.

Najwyżej oceniam ten od Gigawatt, Wireworld i ten od Johnys'a to podobna półka.

 

 

 

 

Zawsze ktoś będzie niezadowolony. Nie mam doświadczenia z listwami, więc ciężko mi coś powiedzieć. Zadzwoniłem dzisiaj do Soundstage- odebrał miły Pan, który powiedział że oni zajmują się sprzedażą a pan Tomasz skupia się na produkcji. Mają na stanie jedną listwę Tap8 z dc blockerami. Oddzwonił za chwilę, że mogą założyć włącznik i jeszcze dzisiaj wysłać. Kupiłem za pobraniem, sprawdzę i zawsze mogę zwrócić. W domu mam kable Isotek i Taga Harmony, więc będę miał porównanie.

 

https://sklep.tomanek.net.pl/tomanek-tap8-z-dc-blockerami-listwa-zasilajaca-do-sprzetu-audio-z-filtrem-oraz-dc-blockerami-oraz-wylacznikiem.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 wez z czystej ciekawosci gdzies sobie wypozycz kable Wireworld Silver Electra 7. Nie są tanie, ale naprawde slychać poprawe w brzmieniu. Moim zdaniem są warte choćby spróbowania. Nie zawiedziesz się. Przed zakupem dużo osob mi polecalo Wireworlda i jestem zachwycony. Dobrymi tez zasilającymi kablami Wireworlda są Electra 7, czyli niższy model od Silvera. Electra 7 bardziej dociąża dzwiek, natomiast Silver otwiera. Polecam. 

 

Tak wygląda mój robiony na zamowienie z wtyczką Silver Clad (bo można zamówić z normalną tradycyjną wtyczką). Kawał kabla.

 

 

 

IMG_0712.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności