Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[DAC/AMP] Android-Sundara


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Tak się rozglądam za sprzętem do Sundar.
Aktualnie posiadam DAPa Sony A45 z własnym wzmacniaczem na TAP6120.
Sony daje dźwięk po wyjściu liniowym, różnica względem dziurki słuchawkowej dość spora, na plus oczywiście.

Region ustawiony na U, dla mnie najfajniejsze granie.
Amp to moja wariacja na temat TPA, dość konkretnie rozbuchana konfiguracja.

Całość gra, jak dla mnie, bardzo dobrze.

 

Ale jak zawsze nachodzą myśli, że może coś by poprawić...

 

Myślałem o spróbowaniu jakiegoś mobilnego wynalazku, Topping NX4 DSD, muza z Androida.

Czy jest sens testować taki zestaw ?

 

Albo wpadł mi w oko Burson Playmate 2 (wiem że to cenowo to inna półka).

Czy różnica w cenie 750/2600 zł jest uzasadniona ?

 

Mam 56 lat, i choć słyszę całkiem dobrze, to zdaję sobie sprawę, że góra pasma pozostaje poza moim zakresem.

Stąd pytanie, czy warto pakować kasę w jakiekolwiek zmiany.

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to co masz trudno będzie przebić budżetowymi sprzętami, a już tym bardziej mobilnymi.

Jeśli ten wzmak na TPA jest jednostopniowy, to możesz się pokusić o przeróbkę na dwustopniowy, w sensie preamp do tego TPA na zwykłym opku wymiennym oczywiście.

Wtedy zyskasz nie tylko możliwość modyfikacji brzmienia opkami, ale również (z moich doświadczeń) przy dwustopniowych rośnie scena, zwłaszcza jak ustawiony jest większy gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem z ciekawości DAC Topping E30.

No gra dobrze, ale w bezpośrednim, ślepym porównaniu z A45 LOD (FLAC 16 i 24 bit) nie jestem w stanie

wskazać, który gra...

Natomiast na kilku bardzo gęstych plikach DSD i MQA Soniak delikatnie pogonił Toppinga.

Tak więc zostaję przy moim systemie, bo skoro jestem kontent, to niech szlag króliczka, niech spada 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, holdegron napisał:

Nabyłem z ciekawości DAC Topping E30.

No gra dobrze, ale w bezpośrednim, ślepym porównaniu z A45 LOD (FLAC 16 i 24 bit) nie jestem w stanie

wskazać, który gra...

Natomiast na kilku bardzo gęstych plikach DSD i MQA Soniak delikatnie pogonił Toppinga.

Tak więc zostaję przy moim systemie, bo skoro jestem kontent, to niech szlag króliczka, niech spada 😉

Nie jestem zaskoczoczy. :P

 

Ale dziękuję za podzielenie się wrażeniaki z tego eksperymentu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności