Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do grania i muzyki


boxbox

Pytanie

Heja,
potrzebuje pomocy
Szukałem słuchawek i DAC do laptopa i po dobrej cenie kupiłem już Fiio e10k Olympus 2
Pytanko - czy Beyerdynamic DT990 PRO, które chce kupić zagrają z FiiO? Czy szukać innych słuchawek?
Co polecacie do grania w gry (głównie FPS) i słuchania muzyki rock 60%, rap 20% i elektroniczna 20% ?
Aha obecny zestaw to karta zintegrowana z laptopa i Kingston HyperX Cloud 1.
Budżet na słuchawki ~450-500zl ale jak mniej to fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
13 godzin temu, neonlight napisał:

No nie nadążysz za Chłopem, nie nadążysz. 😁 No i co z tego, że jest X2 mało, boisz się, że nie zdążysz ich kupić?!😁

Kwestia tego, że Beyery znanazlem za 240zl i to jest mysle super cenka za uzywane sluchawki w idealnym stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, to znowu ja. Mam juz iFi Zen + DT 990 PRO i szczerze? Nie porwalo mnie to muzycznie. W dodatku moje HyperX graja duzo glosniej z iFi Zenem niz Beyery. Czy ja coś źle ustawilem? Podpialem iFi przez USB do laptopa, do tego przejsciowka 6mm>3,5mm jack, power match i truebass wlaczone. Potrzebuje sterownikow czy cos? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, neonlight napisał:

DT990 potrzebują mocnego źródła, żeby zagrały głośno, trzeba było brać X2. 😉 

 

Ps. 

A w systemie masz głośność na maxa?

W systemie glosnosc max, nawet nie chodzi o to ze cicho graja ale nie widze wiekszej roznicy pomiedzy nimi a HyperX ktore podpinam i wlasciwie sluchajac muzyki na spotify jest zero roznicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@boxbox Miałem przez krótki czas HyperX to grały dość ciepło, z mocnym i leniwym basem i na pewno nie miały mocno podbitej góry. DT990 PRO nie słuchałem, ale to podobno DT990 Edition z bardziej podkreślonymi skrajami pasma, więc różnica powinna być zarówno w tonalności, ale też dynamice, szybkości i scenie. Inna sprawa, że niektórzy po prostu nie przywiązują wielkiej wagi do dźwięku lub dopiero zaczynają przygodę z audio. Pamiętam, że kilka osób, którym dałem posłuchać słuchawek od paruset do ponad tysiąca złotych stwierdziło, że grają tak samo lub podobnie. Głusi nie byli, ale też nie interesowali się audio lub po prostu mieli jedne słuchawki i tyle.

Edit: Literówka.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minutes ago, boxbox said:

W systemie glosnosc max, nawet nie chodzi o to ze cicho graja ale nie widze wiekszej roznicy pomiedzy nimi a HyperX ktore podpinam i wlasciwie sluchajac muzyki na spotify jest zero roznicy 


A czytałeś do czego służą służą słuchawki BT i jakie jest ich przeznaczenie? :D Plus czym je napędzać? 
https://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt990pro.htm
Sam chciałem kupić BT, myslałem napaliłem się, rozkminiałem i co? Polecono mi X2HR i w życiu bym ich nie zamienił na BT. Są neutralne, dźwięk jest mega i nie wymagają Bóg wie jakiego źródła. 
W grach też jest git, bo grywam sobie w Warframe, League of Legends, strategie itd i co? Dźwięk jest dla mnie świetny, muzyka to samo. Mimo, że mam je chyba kilka miesięcy, o ile nie mniej. To ciągle je odkrywam i jestem zadowolony w 100% 

Poza tym otwarte, półotwarte / zamknięte? 
 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, neonlight napisał:

Posłuchaj dłużej, najlepiej kilka godzin na jednych i po tym czasie przepnij się na drugie, na bank jest różnica pomiędzy tymi dwoma parami słuchawek. 😁

wydaje mi sie, ze moze zle cos zrobilem z DACiem? podlaczylem teraz bt990 bezposrednio do laptopa i szczerze zero roznicy, graja tak samo jak podlaczone do DACa

czy potrzebuje do niego zasilacza? 

 

 

a uzylem najtanszej przejsciowki 3,5mm>6mm ale do laptopa podlaczylem bezposrednio przez sluchawkowe 3,5mm 

Edytowane przez boxbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, boxbox napisał:

 podlaczylem teraz bt990 bezposrednio do laptopa i szczerze zero roznicy, graja tak samo jak podlaczone do DACa

 

14 minut temu, Hustler napisał:

Inna sprawa, że niektórzy po prostu nie przywiązuje wielkiej wagi do dźwięku lub dopiero zaczynają przygodę z audio. Pamiętam, że kilka osób, którym dałem posłuchać słuchawek od paruset do ponad tysiąca złotych stwierdziło, że grają tak samo lub podobnie. Głusi nie byli, ale też nie interesowali się audio lub po prostu mieli jedne słuchawki i tyle.

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli wszystko git, posłuchaj dłużej i przepnij się na drugą parę, słuchając tych samych utworów i przy takiej samej głośności. 😉

 

Być może spodziewałeś się zupełnie innego charakteru brzmienia, a HyperX (chyba nie słuchałem) grają podobnie do DT990?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności