Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki MrSpeakers


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czemu o słuchawkach tej firmy pisze się na forum najmniej ? W sensie z moich obserwacji wynika, że ich nazwa jest najrzadziej wymieniana spośród hi-endowych słuchawek. Ich flagowce nie są warte swoich cen w porównaniu do innych brandów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu o słuchawkach tej firmy pisze się na forum najmniej ? W sensie z moich obserwacji wynika, że ich nazwa jest najrzadziej wymieniana spośród hi-endowych słuchawek. Ich flagowce nie są warte swoich cen w porównaniu do innych brandów ?
Nie są
A na serio, to ich flagowiec Ether 2, to porażka...
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dweet napisał:


...ich flagowiec Ether 2, to porażka...

 

Dlaczego ? Bardzo jestem ciekaw. Np. o Grado pisze się więcej, fakt faktem, że bardziej negatywnie niż pozytwnie, ale się pisze ;) W przeciwieństwie do MrSpeakers.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że mało jest ich na rynku wtórnym zarówno w Polsce jak i Europie, przez co nie przechodzą tak z rąk do rąk jak inne modele :) A sprowadzanie ich z USA wiąże się z kosztami. A w temacie pt. ranking najlepszych słuchawek wielu użytkowników wymieniało Ethery Flow w top 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andrewek napisał:

 A sprowadzanie ich z USA wiąże się z kosztami. 

Przeca są w Polsce ogólnodostępne. Nie trzeba sprowadzać z USA.

 

Mam wrażenie, że nawet o Kennertonach się częściej pisze niż o MrSpeakers. Jedynie o zupełnie mi nieznanych słuchawkach Obravo pisze się mniej, właściwie wcale, więc je pomijam.

 

Mówię o słuchawkach z pl. dystrybucji.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MichalZZZ napisał:

 

Dlaczego ? Bardzo jestem ciekaw. Np. o Grado pisze się więcej, fakt faktem, że bardziej negatywnie niż pozytwnie, ale się pisze ;) W przeciwieństwie do MrSpeakers.

 

 

Grado istnieje o wiele dłużej na rynku i jest znane również z wkładek gramofonowych, ma modele z niskiej półki cenowej, są bardziej kontrowersyjne przez brzmienie, budowę, na jakości wykonania kończąc. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSpeakers to dość niszowa firma, coś jak Audeze tylko jeszcze młodsza i mniejsza zdaje się. Taki Hifiman to pewnie w porównaniu do nich masówka :D Zresztą wystarczy spojrzeć na ilość segmentów u jednych i drugich. Audeze też chyba ma większe portfolio i np. oferuje słuchawki gamingowe jak Mobius itp. czy "budżetowe" LCD-1 dla szerszej publiczności. 

 

A Dan Clark Audio? Najtańsze Aeony RT w USA to koło 1800 zł a z opłatami nas by wyszło pewnie coś koło 2500-2700 gdzie trzeba czekać dodatkowo na sprowadzenie. U nas Aeony 1 jeśli są to dalej trzymają cenę, Ethery na które był hype swego czasu to Ci co mieli mieć już dawno mieli i albo poszli jeszcze wyżej (drożej) albo sobie słuchają po prostu, a o 2 wiadomo tylko tyle że kilka osób słuchało i niemal doszczętnie zrugało - że ponoć słabe. 

 

Z Aeonami 2 to też ciekawa sprawa bo z tego co @pablojpisał swego czasu, to na swoją sztukę musiał czekać właśnie na sprowadzenie. Nie wiem jak to teraz wygląda sprawa z nimi, ale patrząc po promocji MP3Store to przynajmniej Noire są dostępne. 

 

Ja od siebie mogę napisać że miałem Aeony Closed i bardzo mi się spodobały i teraz bardzo kuszą te 2 Noir :) Zresztą Etherów też bym chętnie spróbował ale to może kiedyś. 

 

Tobie @MichalZZZtak sądząc z opisów Aeony Open (1 generacja) mogłyby się spodobać przynajmniej jeśli chodzi o charakter brzmienia, bo swego czasu niektórzy porównywali je do NightHawków właśnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UndertakerAno troche czekałem, ale dali mi wtedy testówki i mogłem czekać na Aeony mając Aeony :D Polecam sklep mp3store w Bydgoszczy, przyjazny człowiek audiofilom tam siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Grado istnieje o wiele dłużej na rynku i jest znane również z wkładek gramofonowych, ma modele z niskiej półki cenowej, są bardziej kontrowersyjne przez brzmienie, budowę, na jakości wykonania kończąc. 😉

Bardzo dziękuję za cenne informacje, tematyką audio tak na prawdę interesuje sie dopiero od jakiegoś roku - od tego czasu widzę je w pl. dystrybucji. W każdym razie w ciągu tego okresu zauważyłem bardzo mało wzmianek o tych słuchawkach, co mnie zaciekawiło.

 

Teraz, Undertaker napisał:

 

Tobie @MichalZZZtak sądząc z opisów Aeony Open (1 generacja) mogłyby się spodobać przynajmniej jeśli chodzi o charakter brzmienia, bo swego czasu niektórzy porównywali je do NightHawków właśnie. ;)

 

Również bardzo dziękuję za informacje. Z moich obserwacji wynika, że najczęściej do NH porównywane są Sony MDR-Z1R, przedstawiając je jako ulepszona wersja popularnych hawków. M.in. dlatego prędzej czy później musze Sony posłuchać. Mogą się dla mnie okazać strzałem w dziesiątkę. Niemniej jeżeli wspomniane AO również są podobne tonalnie, to z miłą chęcią bym je też kiedyś posłuchał :)

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Zastanawiam się czemu o słuchawkach tej firmy pisze się na forum najmniej ? W sensie z moich obserwacji wynika, że ich nazwa jest najrzadziej wymieniana spośród hi-endowych słuchawek. Ich flagowce nie są warte swoich cen w porównaniu do innych brandów ?

Bo są tak świetne, że ich właściciele skupiają się na słuchaniu a nie biciu piany np. moja skromna osoba- posiadacz 4 egzemplarzy :) .Właśnie słucham na Aeon open kupionych za grosze i jest pięknie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ @neonlightEthery Flow, czy C to zupełnie inna bajka, niż Ethery 2. Co prawda jedne i drugie (jak i Aeony) są dość spokojne i imho dość mało porywające, ale to bardzo spójnie i czysto grające słuchawki, technicznie świetne. Natomiast Ether 2, to najgorsze cechy powyższych razem wzięte: wszystko jest bardzo oddalone, wolne, wytłumione i nudne jak flak. Całkiem dobrze opisał je dość kontrowersyjny recenzent Crinacle
"Hard to explain what exactly this sounds like" :D
Za to wykonanie i wygoda - rewelacja!

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethery CX- można wyrwać na olx. Uwielbiam je. Niedlugo dostaną nowe pady ZMF. Dostaly juz kabelek od JD. Za przyzwoite pieniądze dostalem wg mnie kawal dźwięku.
Niby są zamknięte a grają jakby nimi nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Przeca są w Polsce ogólnodostępne. Nie trzeba sprowadzać z USA.

 

Mam wrażenie, że nawet o Kennertonach się częściej pisze niż o MrSpeakers. Jedynie o zupełnie mi nieznanych słuchawkach Obravo pisze się mniej, właściwie wcale, więc je pomijam.

 

Mówię o słuchawkach z pl. dystrybucji.

Teraz są może dostępne, kiedyś nie były. Jednocześnie są drogie, ludzie się przyzwyczaili do ceny rzędu 3500 za używane Ether Flow i myślę że przez to cena 7k za dystrybucję polską lub 10k za Ether 2 jest traktowana z dystansem. A Aeony są tańsze, ale jednocześnie uważane za dużo gorsze. Poza tym swego czasu Ethery Flow były dość popularne i często pojawiały w forumowych dyskusjach. A w temacie pt "ranking słuchawek" przez wielu użytkowników umieszczane były w top 3. Więc myślę, ze temat się po prostu wyczerpał :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że rozstałem się EF to miałem je dwa razy, żadnych innych słuchawek do tej pory nie kupowałem ponownie po sprzedaży. Tak jak pisze @Andrewek za 3500zł ciężko o lepsze słuchawki, są wystarczająco dynamiczne, muzykalne, z niezłą sceną, potrafią zagrać z ziemniaka doceniając jednocześnie lepszy sprzęt i najważniejsze to najwygodniejsze planary jakie miałem na uszach. Ether 2 nie słuchałem nigdy ale nawet w sklepie mi je odradzali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dweet napisał:

Natomiast Ether 2, to najgorsze cechy powyższych razem wzięte: wszystko jest bardzo oddalone, wolne, wytłumione i nudne jak flak. Całkiem dobrze opisał je dość kontrowersyjny recenzent Crinacle
"Hard to explain what exactly this sounds like" :D
Za to wykonanie i wygoda - rewelacja!

Miałeś je na głowie, czy tylko powtarzasz opinie z internetu? 

38 minut temu, vonBaron napisał:

... potrafią zagrać z ziemniaka ...

To ja mam całkiem odmienne zdanie. Mi dopiero zaczęły "grać" na CV2+ i BHA-1. Na innych torach bardzo przeciętnie, a na CMA600i to już w ogóle jakaś porażka była.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cain1916 miałem na testy przez kilka dni

I też się zgodzę, że Ether Flow dużo lepiej brzmią z nie-ziemniaka

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Ethery CX- można wyrwać na olx. Uwielbiam je. Niedlugo dostaną nowe pady ZMF. Dostaly juz kabelek od JD. Za przyzwoite pieniądze dostalem wg mnie kawal dźwięku.
Niby są zamknięte a grają jakby nimi nie były.

Dlaczego zmieniasz oady na ZMF? Co chcesz osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

To i ja się włączę w dyskusję jako posiadacz EF. U mnie grają z Schiit lyr 2  a za dac robi smsl m500 i naprawdę ładnie to gra. źródło tidal oraz audio serwer. Mam NHC ale od kiedy kupiłem EF to NHC leżą w etui nieużywane. Ostatnio dokupiłem tylko nowy streamer bo poprzedni był za kiepski.

Słuchawki potrafią naprawdę czarować i do tego są mega wygodne.

Edytowane przez maciej_zet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odradzam, ale mi pasują te pady oryginalne (nie narzekam na komfort) i zastanawiałem się dlaczego zmieniasz. W Ether Flow mam chyba inne, asymetryczne i jeszcze wygodniejsze- nie mam jak teraz sprawdzić. Ciekawe w jakim kierunku pójdzie sygnatura. Bawiłem się ostatnio w wymianę w Aeon z oryginalnych z miękkiej sztucznej, która odłazi na owczą Dekoni i wyszło bez rewolucji w zmianie dźwięku z lekkim dociążeniem dołu. Natomiast hybrydy i te wentylowane od Dekoni podobno robią ze słuchawek downgrade. Zastanawiam się jak wyjdzie tutaj. Wysokość, kształt tych padów i materiał, z którego są zrobione ma spore znaczenie. ZMF chyba nie ma padów z takimi prostokątnymi komorami. Daj znać jak sprawdzisz.

 

Tutaj jest dyskusja o ZMF lambskin:

 

BE329A2F-8894-49E8-A03D-AA00D1CB90BE.jpeg

99E4EF8B-C744-4C34-8442-6920CB092EAF.jpeg

Jestem w trasie i zabrałem tylko takie 2 ślicznotki- otwarte na owczej Dekoni. Świetne granie (na dobrym torze, nie z dongla),wykonanie, ergonomia i ten klimacik (nie plasticfantastic jak w chińczykach robionych na jedno kopyto). Kupiłbym jakiś ich nowy, zupełnie nowy model jakby powstał :)  

0FEFEED4-0464-4777-8CCA-6F29EB681E61.jpeg

3DE69297-F80D-4CFC-B29D-FD25119C7A7B.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności