Skocz do zawartości

Odbiornik bluetooth do amplitunera z aptx LL


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Znajomy zmienił ostatnio tv na taki, który w końcu obsługuje Netflix itp. Problemem jest połączenie z amplitunerem, który jest w sąsiednim pomieszczeniu ( w holu). Na ten moment wygląda to tak: sygnał z dekodera Cyfra + jest podłączony do amplitunera przez HDMI, a wyjściem HDMI z ampli przez ścianę i sufit lub podłogę do tv. W ten sposób ma obraz z dekodera na tv i dźwięk z ampli. 

 

No i tutaj jest problem, bo z kolei jeśli ktoś chce obejrzeć coś na tv przez YT, Netflix itp, to dźwięk będzie tylko z głośników w tv. Na ten moment nie ma opcji żeby przeciągnąć kabel np. optyczny. Przestawienie amplitunera też nie wchodzi w grę, bo tam gdzie jest ustawiony są doprowadzone przewody i gniazda do głośników które są rozstawione w całym domu na obu piętrach.

 

Na ten moment wymyśliłem aby po prostu podłączyć do amplitunera ( Denon AVR-3310) odbiornik BT. Dla sprawdzenia podłączyłem swojego Hiby W5 do wejść RCA i działało bez widocznych opóźnień. 

 

No dobra czego szukam? Odbiornika BT 5.0, do którego można na stałe podłączyć zasilanie, dobrze jakby też nie generował widocznych opóźnień dźwięku i jakby miał wyjście optyczne, ale same RCA czy Jack też wystarczą. 

Budżet? Nie wiem w sumie ile warto wydać na taki gadżet, kolumny całkiem sensowne tam są, monitor audio silver rx6, ale nikt tam nie audiofilem nie jest ;). 100-250 zł myślę, że wystarczy na coś sensownego. 

 

Na razie myślałem o xDuoo XQ-50, ktoś na forum jeszcze ktoś polecał urządzenia od Avantree. Z tańszych może po prostu jakiś ugreen https://allegro.pl/oferta/adapter-odbiornik-bluetooth-ugreen-2xrca-jack-aptx-10519201697

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt odebrany i podłączony. Dużo większego opóźnienia nie ma, da się przeżyć ale ten Mozos ma ficzer, o którego nie prosiłem niestety. Automatyczne wyłączanie po 10 minutach nieaktywności. 

Da radę jakoś to wyłączyć? Jeśli nie to muszę poszukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt odebrany i podłączony. Dużo większego opóźnienia nie ma, da się przeżyć ale ten Mozos ma ficzer, o którego nie prosiłem niestety. Automatyczne wyłączanie po 10 minutach nieaktywności. 
Da radę jakoś to wyłączyć? Jeśli nie to muszę poszukać czegoś innego.
Nie wiem, u mnie jest spięty z Chromecastem, który przekazuje sygnał cały czas (dopóki jest aktywny) więc receiver się nie wyłącza.
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci ten Mozos nie spasuje, to wybierz coś z oferty Avantree. Mają sporo różnych urządzeń, jest w czym wybierać. Ja mam starego ich Saturna i nadal działa bez zarzutu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności