Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki + DAC/AMP


Starkypoo

Pytanie

Cześć wszystkim, potrzebuję pomocy w zakupie słuchawek oraz DAC/AMP. Na zakupy chce przeznaczyć maksymalnie 4k zł.

Zestaw będzie podłączony do PC'ta oraz Mac'a (fajnie jakby dac/amp mial dwa wejścia, żeby nie przełączać kabli), a używany do:

  • głównie do muzyki - rock (ten 'starszy')
  • często - gry 
  • rzadziej - film 

W tym momencie posiadam Sony WH-1000XM3B, które podpinam pod FiiO E10K (poprzednio posiadałem SoundMagic HP150 oraz SMSL M3, grało to fajnie, jednak zarówno plastik w słuchawkach jak i dac/amp nie wytrzymały próby czasu).

 

W oko wpadły mi nastepujące modele słuchawek:

  • Sundara
  • M1060/M1070
  • DT1990 PRO
  • 660S

Do do DAC/AMP:

  • IFI ZEN DAC V2
  • Topping L30+E30
  • TOPPING D70

 

Jestem z góry wdzięczny za pomoc!

 

Edytowane przez Starkypoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym polecił JDS Atom Stack (AMP + DAC) a do tego np.

- Beyerdynamic MMX 300 - To są TYGRy tylko, że zamknięte, rewelacyjne jak dla mnie słuchawki, właśnie do tego starszego rocka i grania , dzięki świetnemu basowi i przestrzenności.

- Fostex Th610 - na moje uszy słuchawki idealne jeśli ktoś słucha dużo Led Zeppelin / Black Sabbath czy też późniejszych Beatlesów ;)

- Monoprice Monolith 1060C - Też bardzo dobre do muzyki rockowej, tylko je polecam przetestować przed zakupem bo po prostu swoje warzą i lepiej sprawdzić czy się im sprosta :D

-Mr speakers Aeon Closed - Może nie są tak świetne jak ich 2ga rewizja, tak już klasyczne jedynki Aeonów są bardzo funowymi , muzykalnymi uszograjkami

 

Jakkolwiek ubóstwiam Sundary, tak osobiście polecam je bardziej do muzyki akustycznej, ambientowej , lżeszej bo tam pokazują swoją klasę najbardziej.

HD660s oraz 1990 pro bym odradzał - pierwsze są totalnie nie warte swojej ceny, a drugie są hirurgicznie analityczne przez co bez odpowiedniej equalizacji mogą być wręcz nieprzyjemne. 

Edytowane przez MP3store Lodz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

Topping L30+E30+ibasso SR2/Audeze LCD2C

sounds nice :)

 

ten duecik (L30/E30) to napewno, a słuchawki? 

wiesz... to jak z parą butów. Trzeba przymierzyć. Wymienione wyżej przez kolegów to warte chociaż rozważenia. 

 

a DT1990pro bym nie eleminował stockowo są spoko z EQ referencja. Dla mnie nie są zbyt analityczne. Za to są bardzo szczegółowe (i o to chodzi :D ) szukaj pary z promocji albo z outletu, można wyrwać za m dużo mniej kasy. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=82437]MP3store Lodz[/mention] Wszystko super, tyle że zapomniałem dodać, że szukam otwartych, a nie zamkniętych  
[mention=76918]neonlight[/mention] / [mention=1714]MrBrainwash[/mention] jutro podejdę do sklepu w Szczecinie i zerknę na Audeze LCD2C

 
Zobacz sobie jeszcze Monoprice M1570, myślę że mogą Cię pozytywnie zaskoczyć

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

To ja od siebie podpowiem trochę niestandardowo i gorąco polecę SENDY AUDIO AIVA. Na naszym forum słuchawki te znane są jako Sivga P-II i cieszą się bardzo dobrą opinią, aczkolwiek mimo tożsamej konstrukcji, ich sygnatura brzmienia jest nieco inna. Aivy są przede wszystkim bardzo ładne, estetyczne i wykonane absolutnie bezkompromisowo. To niesamowicie eleganckie i wyrafinowane słuchawki, cieszą oko i sprawiają wrażenie solidnych.

No i są OTWARTE!

Brzmienie jest bardzo muzykalne i angażujące. Przestrzeń wyjątkowo spora jak na planary. Wysokie tony są artykułowane w fenomenalny i subtelny sposób, średnica niesamowicie gęsta, bas w stosunku do reszty podkreślony nieco mniej, ale jest go wystarczająco sporo, jest fantastycznie oteksturowany i schodzi naprawdę nisko. Powiedziałbym, że to takie Sundary lub Monolithy na sterydach - Aivy mają sporo wspólnych cech, ale dają znacznie więcej frajdy podczas słuchania Twojej ulubionej muzyki. W połączeniu z dobrym kablem, który odrobinę przyciemnia ich brzmienie, np. Forza Audioworks Noir, brzmią po prostu niesamowicie. Aczkolwiek wymiana kabla nie jest konieczna - ten, który producent dodaje od siebie fabrycznie jest zaskakująco dobry.

To jedne z moich ulubionych słuchawek jakie miałem na uszach w ostatnich miesiącach, urzekła mnie przede wszystkim jakość ich wykonania. Łatwo można je wysterować, ale potrzebują wzmacniacza, który dobrze radzi sobie z kontrolą pasma akustycznego w pełnym zakresie, więc tutaj musielibyśmy się troszkę mocniej zastanowić gdzie oraz w jaki sposób poszukać synergii. Nie ma ich co prawda w naszej ofercie i dostępne są głównie na niemieckim rynku, ale jak chcesz, to bez problemu ogarnę Ci odsłuch oraz zaoferuję sprzedaż z BARDZO dobrym rabatem, zrealizowaną bezpośrednio poprzez mp3store ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Starkypoo napisał:

 

@neonlight / @MrBrainwash jutro podejdę do sklepu w Szczecinie i zerknę na Audeze LCD2C

Tylko pamiętaj, żeby podpiąć je pod jakiś mocniejszy sprzęt, najlepiej powyżej 1W/32Ω i zasilany z sieci.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiast tego "duecika" L30+E30 również Topping ale EX5. Jeszcze lepsze parametry, mniej kabli, jedno zasilanie, wyjście słuchawkowe zbalansowane, MQA jak ktoś lubi, DSD512 PCM 768kHz. A nawet wejście LDAC (nie używam ale może komuś się przydać). Premiera była zaledwie miesiąc temu ale już posiadam - wymiata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Starkypoo napisał:

@MP3store Lodz Wszystko super, tyle że zapomniałem dodać, że szukam otwartych, a nie zamkniętych :( 

@neonlight / @MrBrainwash jutro podejdę do sklepu w Szczecinie i zerknę na Audeze LCD2C


 

dorzuć do listy rzeczy do spróbowania stax'y - w tym budżecie prawie dosięgniesz do półki cenowej nowego zestawu... spróbować nie zaszkodzi a nóż się okaże że to jest to czego szukasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, neonlight napisał:

 

Staxy i stary rock?! :)

sporo zależy też od reszty zestawu - wszystko się da tak zrobić żeby działało (niektórzy nawet lubią hd800 do tego żeby budować pod maskowanie ich wad całe systemy.. chociaż nie wiem co wtedy zostaje)

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używam Sundar z HipDac’iem wiec mobilnym odpowiednikiem Zen Dac’a. Jestem bardzo zadowolony z takiego zestawu. Świetnie sprawdza się w akustycznej muzyce. Opcja podbicia basu w Dac’u pozwala nieco zmniejszyć ewentualne niedobory w tej materii słuchawek. Co do gier, korzystam dodatkowo z codec’a DTS Headphone:X i powiem tylko, że grając w fps (Warzone) zdarzyło mi się być posądzonym o cheaty z uwagi na genialne pozycjonowanie i możliwość przewidzenia skąd nadejdzie przeciwnik ;) W przypadku wyboru Zen Dac’a zwróć uwagę by kupić v2, ma lepsze bebechy.
Co do Sundar koniecznie do wymiany kabel. Fabryczny to kupa. Używam zbalansowanego 4.4 (pod wyjście Dac’a) i generalnie dzieli je przepaść. W razie potrzeby dam namiar kto mi go robił ;) 

Edytowane przez sunmachine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się z kolegą wyżej. Gram bardzo rzadko, ale w zasadzie zawsze używam AKG K712 Pro, bo solidna przestrzeń zwiększa immersję, a dźwięk jest wystarczająco szczegółowy z odpowiednią podstawą basową, a przy tym nie męczy (Fidelio X2 zapewniają bardziej rozrywkowe brzmienie, ale bas np. przy wybuchach i wystrzałach zaczyna męczyć). Do tego super komfort, bo słuchawki są lekkie, dość przewiewne i nie ciążą na głowie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie @Hustler zwrócił celnie uwagę na ten bas, faktycznie K712 mają go w sam raz do grania, w Philipsach może być go już za dużo. Poza tym to komfort komfort i jeszcze 5 razy komfort... Z K712 można siedzieć godzinami

Więc może rozważ w tym budżecie 2 pary słuchawek po ok. 1 tys K712 wlasnie do grania a Philipsy do słuchania muzyki z większym efektem wow, w ten sposób w cenie 660S zamkniesz się z 2 super słuchawkami

Edytowane przez blueme
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym polecił krytykowane przez niektórych Beyery T90, słuchałem ich niedawno i zrobiły na mnie lepsze wrażenie niż K712, znaczy AKG miały chyba bardziej stonowaną górę pasma, ale w większości aspektów nie dorównały by raczej T90.

Do muzyki ciężkiej lepsze będą T90 o ile przypasuje Ci góra pasma, K712 będą bardziej spokojne, stonowane, ugrzecznione.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli mają być otwarte to HiFiMan Ananda + do tego iFi iDSD Nano Black Label albo wspomniany Cobalt :) 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności