Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pogadanka o ANC


MP3store Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Aktywna redukcja szumów to temat rzeka ... ale trochę dziwne jest dla mnie to jak na rynku BT producenci prześcigają się w stworzeniu super duper redukcji... skoro przeciętny użytkownik użyje tego raz na pół roku... 

Wszakże ANC nie ma służyć wytłumieniu codziennych odgłosów tła... a jedynie zredukować te trwałe jak warczenie silnika (ale kto o zdrowych zmysłach prowadzi auto w słuchawkach xd) , szum silnika odrzutowego , czy - chyba najczęściej występująca sytuacja - odgłosy pociągów...

 

Zamiast wydać dobrze brzmiące zbalansowane  słuchawki, z dobrym wytłumieniem i wykonaniem, pakują nasze pieniądze w rozwój czegoś z czego się korzysta sporadycznie, a i  baterię dodatkowo zjada.

Swoją drogą, zaprezentowane ostatnio przez Nvidię RTX Voice mogłoby stać się hitem wśród ANC ... gdyby nie wymagało farelki i jej zasilania XD

 

A wy jakie macie zdanie na temat ANC? 

Rzeczywiście się wam to przydaje, czy też podzielacie moje zdanie?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zbędny bajer. Sam posiadam WH1000XM3, który ma topowe ANC, ale przydaje się to bardzo rzadko. Chyba tylko jak ktoś ma duży gwar w mieszkaniu, a chciałby sobie obejrzeć film, albo posłuchać muzyki. Początkowo kupiłem do biura, ale w zaistniałej sytuacji, gdzie głównie pracujemy zdalnie, słuchawki leżą i pójdą na prezent dla siostry. Bardzo jej podeszła jakość dźwięku w tych Sony. Ja chyba ogólnie nie potrzebuje słuchawek BT, a co dopiero z ANC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszakże ANC nie ma służyć wytłumieniu codziennych odgłosów tła... a jedynie zredukować te trwałe jak warczenie silnika (ale kto o zdrowych zmysłach prowadzi auto w słuchawkach xd) , szum silnika odrzutowego , czy - chyba najczęściej występująca sytuacja - odgłosy pociągów..."

Pociągami nie jeżdżę, ale często korzystam z samolotów, autobusów dalekobieżnych i bywam pasażerem samochodów osobowych na długich trasach z racji dodatkowego zajęcia jakim jest Fotografia - dla mnie w tym wypadku ANC to rzecz bezcenna. Mogę odpocząć, zrelaksować się, zasnąć przy audiobooku czy ulubionej płycie.

Nie wyobrażam sobie, że siedzę za kółkiem mając na małżowinach ANC - prosta droga do samobójstwa.

Druga prosta droga ku "Niebieskim Polanom" to słuchawki ANC u rowerzystów, ale też i pieszych.

 

Moja największa irytacja - droga na Węgry z Przyjacielem ( literat z Krakowa z dorobkiem 50-u książek). Jechaliśmy autobusem do Budapesztu zbierać materiał do kolejnej książki... ANC wytłumiło silnik, podmuchy wiatru i w większej części radio z głośników, ale "falsecik" Przyjaciela siedzącego za mną, przebijał się priorytetowo...

Odwróciwszy się do tyłu warknąłem : "zamknij dziób, bo przeczysz idei powstania ANC" 😜

-"No, dobra, dobra ..." - odpowiedział.

 nastała błoga cisza. Niech żyje ANC.

W samolotach jest spokojniej, bo mało gadają, a też raczej nikt nie wali z głośników: "umca, umca".

 

6 minut temu, paratykus napisał:

"Wszakże ANC nie ma służyć wytłumieniu codziennych odgłosów tła... a jedynie zredukować te trwałe jak warczenie silnika (ale kto o zdrowych zmysłach prowadzi auto w słuchawkach xd) , szum silnika odrzutowego , czy - chyba najczęściej występująca sytuacja - odgłosy pociągów..."

Pociągami nie jeżdżę, ale często korzystam z samolotów, autobusów dalekobieżnych i bywam pasażerem samochodów osobowych na długich trasach z racji dodatkowego zajęcia jakim jest Fotografia - dla mnie w tym wypadku ANC to rzecz bezcenna. Mogę odpocząć, zrelaksować się, zasnąć przy audiobooku czy ulubionej płycie.

Nie wyobrażam sobie, że siedzę za kółkiem mając na małżowinach ANC - prosta droga do samobójstwa.

Druga prosta droga ku "Niebieskim Polanom" to słuchawki ANC u rowerzystów, ale też i pieszych.

 

Moja największa irytacja - droga na Węgry z Przyjacielem ( literat z Krakowa z dorobkiem 50-u książek). Jechaliśmy autobusem do Budapesztu zbierać materiał do kolejnej książki... ANC wytłumiło silnik, podmuchy wiatru i w większej części radio z głośników, ale "falsecik" Przyjaciela siedzącego za mną, przebijał się priorytetowo...

Odwróciwszy się do tyłu warknąłem : "zamknij dziób, bo przeczysz idei powstania ANC" 😜

-"No, dobra, dobra ..." - odpowiedział.

 nastała błoga cisza. Niech żyje ANC.

W samolotach jest spokojniej, bo mało gadają, a też raczej nikt nie wali z głośników: "umca, umca".

 

edit :  reasumując - jak siedzisz głównie na "dooopie" to ANC jest Ci potrzebne jak Eskimosowi rower 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, paratykus napisał:

edit :  reasumując - jak siedzisz głównie na "dooopie" to ANC jest Ci potrzebne jak Eskimosowi rower 😉

Ewentualnie jak nie jeździsz komunikacją, tylko np samochodem, rowerem itp :) Chyba, że ktoś co miesiac leci samolotem na wakacje, to zmienia postać rzeczy. Raz na jakiś czas to i zwykłe pchełki douszne dadzą radę, albo dobrze izolujące słuchawki zamkniętę bez ANC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Miałem Wh-1000xm3, wf-1000xm3 planuje bose qc earbuds. Umówmy się jedynie w nausznikach działa to naprawdę dobrze w dokach jest znacznie gorzej. Jako pieszy korzystałem tylko dlatego że moja droga do pracy wiedzie przy głównej ulicy. Na przejściach zawsze zatrzymanie i rozglądanie się. Także zastosowanie jakieś ma ale ostatnio używałem fh7 w połączeniu z trn-bt20s i z wygluszeniem problemu nie było. Wciskają nam to by nas zachęcić do zakupu bo to coś nowego i może fajnego.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

 

No chyba, że ta "doopa" jest w samolocie nad Atlantykiem. Wtedy ANC jest miodzio :D 

Jasna sprawa, nawiązałem do tego w swoim poscie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz na testach oppo enco x, generalnie ANC mi sie podoba jako feature w słuchawkach. Kiedy ich używam np podczas spaceru z psem po mieście albo podczas rozmów telefonicznych, to redukcja hałasu bywa zbawienna. Warkot samochodów, szum rzeki, gwar, to wszystko jest całkiem sprawnie redukowane do minimalnego poziomu i kilka razy złapałem się na czyms takim, ze wyjąłem słuchawki z uszu i pierwsza reakcja "cholera jak tu głośno". 

 

Osobiście jestem na tak, ale bardziej w produktach ukierunkowanych na segment mobile. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zupełnie nie zgodzę że temat zbędny.
Dla mnie w codziennej komunikacji metrem czy tramwajem funkcja wybitna.
Możliwość rozmawow telefonicznych w czasie przemieszczania sie bezcenna.

Gdy mam do wyboru highend iemowy ( z Custom topami) a tws z anc na miasto ( www) w 90% wybieram te drugie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z @pankracy_waw.

Kiedyś myślałem, że to zbędny bajer ale poruszając się dużo komunikacją miejską bardzo doceniłem ANC. Świetnie

odcina od warkotu silnika itp.

Dzięki temu mogę słuchać ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pankracy_waw napisał:

Ja się zupełnie nie zgodzę że temat zbędny.
Dla mnie w codziennej komunikacji metrem czy tramwajem funkcja wybitna.
Możliwość rozmawow telefonicznych w czasie przemieszczania sie bezcenna.

Gdy mam do wyboru highend iemowy ( z Custom topami) a tws z anc na miasto ( www) w 90% wybieram te drugie.

 

ANC  docenią ci którym dane było skorzystać z jego dobrodziejstw w różnych "głośnych" warunkach. Oczywiście jedno ANC jakościowo nie równe drugiemu, ja dodatkowo bardzo doceniam tryb "Hear Through" czy jak go tam nazywają, czyli tryb przepuszczania dźwięków otoczenia. Też się mocno przydaje, w zależności od sytuacji. I dlatego tak ciężko mi się uwolnić od AirPodsów Pro. Może nie są to najbardziej wybitne dźwiękowo słuchawki na świecie, ale raz że ANC daje w nich radę w stopniu wystarczającym, a dwa, ten drugi tryb mają genialny. Jest tak dopracowany, że praktycznie czujemy się jak byśmy nie mieli słuchawek w uszach w ogóle.

Próbowałem już różnych słuchawek z tym trybem i tylko AirPodsy Pro mają go tak naturalny. Inne albo mają go za głośny, za cichy, a najgorzej jak podbijają częstotliwości, zazwyczaj wysokie, to wtedy mózg tego nie odbiera zbyt dobrze. W dobrych słuchawkach zarówno ANC jak i tryb przepuszczania dźwięków powinien działać możliwie naturalnie, ANC bez uczucia studni i pompowania, a tryb przepuszczania dźwięków bez wpływu na dźwięk otoczenia.

 

Podsumowując: ANC i techniki towarzyszące tak, byle dobrej jakości. Bo przy złej to możemy się zrazić do takich funkcjonalności i osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem najczęściej takiej muzyki i na takich poziomach głośności, że ANC mi w zasadzie nie jest potrzebny bo pasywna izolacja mi wystarcza.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka





Sproboj z anc. Uszy Ci podziękują bo spokojnie można zjechać o 3-4 "kreski" volume.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 10:48, pankracy_waw napisał:


Sproboj z anc. Uszy Ci podziękują bo spokojnie można zjechać o 3-4 "kreski" volume.

Mi uszy dziękują za ANC w taki sposób, że czuję spore ciśnienie po godzinie słuchania i mi się odechciewa :) Miałem tak i z Sonkami 2 i teraz z Sennheiser M3. Sennki mają niby specjalny tryb "anti pressure" - jest trochę lepiej, ale wciąż odczuwam po jakimś czasie dyskomfort i zawsze słucham bez ANC.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie dziś bose qc earbuds no i muszę przyznać że w porównaniu do kiedyś posiadanych wf-1000xm3 to działanie anc niebo a ziemia. W sonkach działało to nie wiele lepiej niż w dobrze wygluszonych dokach natomiast tu różnica jest odczuwalna. Dźwiękowo bose również pulke wyżej od sonek. Nawet nowe wf-1000xm4 nie zrobiły na mnie takiego wrażenia.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności