Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe do 1500pln.


sunmachine

Pytanie

Proszę o pomoc w wyborze dokanałówek w podanym budżecie ;) Preferuje neutralne granie z możliwie dużą sceną. Słuchawki będą głównie współpracowały z ifi hip-dac więc mile widziana gra po balansuje 4.4. Zastanawiałemsię nad nowością Fiio FH5S :)

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym od siebie polecił fenomenalne Moondropy Blessing 2. Bardzo naturalna średnica, brzmienie zbalansowane. Dla mnie to są takie Sundary IEMów ;)

 

Jak tylko dostanę Satsumy i Honeydew to dodam notkę o nich bo kuszą ale jeszcze nie słuchałem 😕 

Edytowane przez MP3store Lodz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Moondropy, to naturalny wybór w tym segmencie cenowym. Ewentualnie zwróciłbym uwagę na Etymotic ER4 w wersji XR.

Jeśli zaś chodzi o FH5s, to raczej nie mamy póki co za dużo do powiedzenia, bo czekamy na wjazd dostawy tych słuchawek.

 

W naszej ofercie znajdziesz również Kinery Freye, które brzmią jak szczuplejsza wersja Nanny. Przekazują muzykę w sposób nieprzesadnie barwiony i bliski neutralności, przy jednoczesnym zachowaniu świetnej rozdzielczości i przejrzystości brzmienia. Miałem okazję testować je w połączeniu z HIPem i dawały radę. Aktualnie mamy na nie fantastyczną promocję!

 

Zgłoś się do mnie, to opowiem Ci o szczegółach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B2 są dostępne w Polsce, B2:Dusk tylko Shenzen Audio, ewentualnie rynek wtórny... W Twojej sytuacji bym szedł jak nic w B2/B2:Dusk, do HipDac'a ER4XR to tez niezła opcja, kwestia preferencji, a może przede wszystkim ergonomii - głęboka aplikacja Ety'ów. Taniej ER3XR + adapter 75Ohm :]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, trez0r napisał:

B2 są dostępne w Polsce, B2:Dusk tylko Shenzen Audio, ewentualnie rynek wtórny... W Twojej sytuacji bym szedł jak nic w B2/B2:Dusk, do HipDac'a ER4XR to tez niezła opcja, kwestia preferencji, a może przede wszystkim ergonomii - głęboka aplikacja Ety'ów. Taniej ER3XR + adapter 75Ohm :]

Jakiś namiar w PL? Google nie potrafi pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, sunmachine napisał:

 ER4XR odpadają ze względu na ich kształt. 

 

Ja bym ich z tego powodu nie skreślał, można kupić stopery w takim kształcie i przekonać się. Ten kształt rekompensuje niesamowita izolacja, oprócz oczywiście jakości dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Jeśli nie boisz się używanych produktów, to za 7-8 stówek można dostać Sony EX800ST. To bardzo wszechstronnie brzmiące słuchawki, które zostały wypuszczone na rynek azjatycki. Dźwięk zdecydowanie neutralny i dobrze zrównoważony, ale bardzo solidny. Wyróżniają się fantastycznym basem, potężną sceną i bardzo dobrą separacją. Po ewentualnym zakupie pierwsze co trzeba zrobić, to wymiana kabla. Ten, który producent dodaje fabrycznie jest absurdalnie kiepski.

I tak sobie myślę, że w sumie na iBasso AM05 też warto rzucić okiem. Brzmienie jest bardzo dobrze zbalansowane, idące leciutko w stronę jasności. Wyróżniają się sporą muzykalnością oraz swobodą grania. Do tego są stosunkowo łatwo dostępne, więc i z ewentualnymi testami nie byłoby pewnie problemów. Poza tym nic ciekawszego nie przychodzi mi do głowy...

Zaś co do FA9 - to bez wątpienia bardzo dobre słuchawki. Są ultra szczegółowe, mają świetne góry i nie są jakoś bardzo wymagające co do źródła lub jakości, tak więc nawet źle zrealizowane kawałki brzmią na nich całkiem nieźle. No i sama konstrukcja też jest spoko, przełączniki fajna sprawa. Na pewno zmieniają troszkę sygnaturę brzmienia, aczkolwiek rezultaty są subtelne. Jedyne co mi się w nich nie podoba, to scena, która jest tylko "okej".

I to jeden z głównych powodów dla których nie powiedziałbym, że FA9 są ponadprzeciętne tak jak Moondropy lub Etymotic.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie dodam ostatni pomysł przed zakupem-  Shure SE535. Są dostępne w bardzo dobrej cenie (ok. 850zł). Z tego co widzę grają neutralnie, producent chwali się przestrzennym dźwiękiem. Wiem natomiast, że to dość leciwy model, ale może są po prostu ponadczasowe? ;) 

Edytowane przez sunmachine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@sunmachine polecam przejechać/pójść do jakiegoś przybytku, i posłuchać paru modeli 😎 To co dla jednych jest sufitem, dla innych podłoga... Nie opieraj się na deklaracjach producentów 🆗 , szczególnie jeśli czytasz o dość leciwym produkcie. Na "oko" nie słuchałeś żadnego z modeli, które tutaj w tym wątku są wspomniane, c'nie? 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store
5 minut temu, sunmachine napisał:

W takim razie dodam ostatni pomysł przed zakupem-  Shure SE535. Są dostępne w bardzo dobrej cenie (ok. 850zł). Z tego co widzę grają neutralnie, producent chwali się przestrzennym dźwiękiem. Wiem natomiast, że to dość leciwy model, ale może są po prostu ponadczasowe? ;) 

 
Szczerze mówiąc nie wiem skąd tyle dobrych opinii na temat SE535, bo jak dla mnie są jakieś takie mało wyraziste. Tonalnie leżą i kwiczą, bas jest nudny i męczący, góry są nieprzyjemnie akcentowane. Do tego pasmo przenoszenia jest nierówne, w jednych kluczowych miejscach łapie dziwne spadki, w innych zaś jest przerysowane. Do odsłuchu na scenę byłyby to całkiem przyzwoity produkt, szczególnie ze względu na wygodę użytkowania, ale nie wyobrażam sobie na dłuższą metę słuchać w nich muzyki, ponieważ nie sprawiałoby mi to jakiejś większej przyjemności. 

Ale jest dokładnie tak jak napisał @trez0r. Temat wyboru słuchawek dokanałowych jest delikatny i mocno subiektywny. Swój wybór powinieneś oprzeć w głównej mierze na własnych odczuciach oraz doświadczeniach, natomiast nasze sugestie weź pod uwagę na drugim miejscu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, sunmachine napisał:

W takim razie dodam ostatni pomysł przed zakupem-  Shure SE535. Są dostępne w bardzo dobrej cenie (ok. 850zł). Z tego co widzę grają neutralnie, producent chwali się przestrzennym dźwiękiem. Wiem natomiast, że to dość leciwy model, ale może są po prostu ponadczasowe? ;) 


SE535 sobie odpuść, te słuchawki były niezłe kilka lat temu, nie ma w nich nic ponadczasowego :D 

 

Nie będę oryginalny ale również zaproponuję Moondrop Blessing 2, mają wszystko czego szukasz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście, że najlepiej pójść, posłuchać i dokonać wyboru. Tyle, że warto wiedzieć co sprzedawca ma ściągać z półek, musi to na tych półkach być, a sprzedawcy musi się jeszcze chcieć 😅 Wychodzi na to, że będę szukał B2. Jak wyglada sytuacja z ich filtrami, bo ponoć często je trzeba wymieniać przy żonglowaniu tipsami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę posłuchałem i same IEMy zrobiły na mnie wrażenie. Dotychczas używałem może nie najgorszych AKG, ale te to na pewno kilka poziomów wyżej. Przypuszczam jednak, że mają jeszcze trochę potencjału. Kupiłem budżetowy kabelek balans-miedź + srebro (pewnie można go poprawić, choć i tak jest lepszy od stockowego). Może pora Hip Dac'a zamienić na stacjonarnego Zen Dac'a dla Sundar, które również posiadam - tutaj synergia aż miło (chociaż kusi mnie Khadas Tone 2 Pro), a dla B2Dusk poszukać innego mobilnego DAPa? ;)

Jakkolwiek jestem bardzo zadowolony, otrzymałem to na czym mi zależało: scena (może mogłyby grać nieco mniej elipsoidalnie), stosunkowo neutralne granie z nieco bardziej zaznaczonym dołem, ale to jak się okazuje mały plusik biorąc pod uwagę, że bedą to dla mnie słuchawki typowo "wyjazdowe".

Edytowane przez sunmachine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki masz FW w Hip Dac'u? 5.3c z GTO, mimo, że brzmienie wydaje się "czystsze", IMO podbija skraje pasma... Jak kto lubi :] Ja wolę FW 5.2B tzw Limoncello (bez MQA). Brzmienie naturalniejsze, zdecydowanie przypomina kości Burr Brown'a :P, dla którego trzymam iFi. IMVHO miedź w B2:Dusk pasuję zdecydowanie lepiej, jak SPC (ostatecznie PWA no.10), budżetowo CEMA electo acusti seria XS, drożej Satin Audio Griffin 8x, najmilej Ego Audio Champagne 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 24.07.2021 o 16:24, trez0r napisał:

A jaki masz FW w Hip Dac'u? 5.3c z GTO, mimo, że brzmienie wydaje się "czystsze", IMO podbija skraje pasma... Jak kto lubi :] Ja wolę FW 5.2B tzw Limoncello (bez MQA). Brzmienie naturalniejsze, zdecydowanie przypomina kości Burr Brown'a :P, dla którego trzymam iFi. IMVHO miedź w B2:Dusk pasuję zdecydowanie lepiej, jak SPC (ostatecznie PWA no.10), budżetowo CEMA electo acusti seria XS, drożej Satin Audio Griffin 8x, najmilej Ego Audio Champagne 👍

Rzeczywiście miałem FW z GTO. Zmieniłem go na 5.3 ponieważ chce mieć obsługę mqa (korzystam z Tidala) i jest przyjemniej. Nie pasowało mi to co GTO robił z górą pasma. Dorzuciłem jeszcze Spinfity i teraz jest prawie idealnie. Myśle, że z czasem dojdzie lepszy kabel i na tym pozostanę ;)

Edytowane przez sunmachine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności