Skocz do zawartości

DAC do 500 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. To mój pierwszy wątek na forum.

I nie wiem czy najlepszy dział:)

 

Jestem posiadaczem takiego oto zestawu.

Słuchawki: ISK HD9999;

Głośniki: Edifier r1600tiii;

Mikrofon: Zalman ZM-MIC1.

 

Korzystam z audio z płyty głównej MSI b350 PC Mate.

 

Poszukuje karty dźwiękowej/DAC/interfejsu który poprawi doświadczenie dźwięku.

Już nawet wybrałem coś co obsłuży te 3 komponenty

Audiotrak Prodigy Cube. Niestety zniknął ze sklepów. I nie wiem czy wróci...

 

Jest jakieś urządzenie o podobnej funkcjonalności w zadanym budżecie?

Czy trzeba będzie kombinować jakieś DIY?

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

 

Mystarnos

Edytowane przez Mystarnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie musisz być przygotowany na kompromisy, a czasami nawed nie warto, bo przyrost jakości w porównaniu do komputera czy telefonu może być znikomy, chyba że jakieś używki.

 

Mogę polecić używany Teac ha-p90sd jako dac/amp. Widziałem na ebay uk za okolo 750 zł, może da się wylicytować taniej. Mam go od wielu lat i jest na tej samej półce jakościowej co dac80, burson soloist mk2 czy pathos converto mk1. Może pracować jako dac usb. No i od razu jest to bardzo dobry dac i bardzo dobry amp. Trudno go będzie przebić, czymś stacjnarnym, bo tam potrzebujesz jeszcze kabli itd. Wiem że stary itd, ale musiałem trochę sprzętu przerzucić, aby go polecać. Kosztował ponad 2tys nowy. Miałem shanling m1, cowon plenue d, sony n45,pioneer xdp 30r, colorfly c4 pro i tylko teak pozostał.

 

 Posiadam interfejs z koscia akm,sonar v- studio 100, który kosztował ponad 3 tyś jak był nowy i jego wsmacniacz słuchawkowy jest cyfrowy i w dłuższej perpektywie meczący, na pewno nie audiofilski, więc interfejsy do słuchania muzyki to kiepski pomysł.

 

Mogę też polecić dac z chin na ad1865r, ale to tylko dac i jeszcze trzeba jeszcze konwerter usb/ spdif i wzmacniacz. Mimo wszystko to najtańszy szerzej dostępny dac r2r.

 

Może jeszcze ifi zen dac na początek, a później jeszcze lepszy wzmacniacz. Pewnie zen były najlepszy w Twoim przypadku, przez to, że można go dostać prawie odrazu i jest dobrze znany i opisany.

 

Na pewno są jakieś  inne niskobudżetowe chńczyki, ale jestem prawie pewny, że po czasie się znudzą i zmęczą swoim graniem, dlatego podałem droższe opcje, które rzeczywiście  "poprawią wrażenia dźwiękowe".

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompromisy jestem gotowy. Przy czym Wszystkie rozwiązania które zaproponowałeś są dość kosztowne. Nie do końca jestem przekonany żeby głośnik za 400+ i słuchawki 200+ parować z dużo droższym sprzętem. 

Myślałem jeszcze nad rozwiązaniem kombinowanym osobny najprostszy wzmacniacz mikrofonu i osobno karta dźwiękowa. 

FX-Audio DAC-X3 takie coś. Prosty tani chińczyk. Jak tylko podpiąć go przez SPDIF gdy na płycie głównej brak. Znowu by trzeba jakiś konwerter co wygeneruje dodatkowe koszty. Znowu się robi większa kwota. . .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do UMC204HD to dodam że opiera się on na poczciwych chipach DAC Cirrus Logic CS4272/CS4271 (dla porównanie takie same ma Focusrite 6i6 kosztujący tausen złotych). Także to jest naprawdę dobry DAC jak za te nieduże pieniądze (zresztą są w sieci liczne testy to potwierdzające)

zresztą w ogóle odnoszę wrażenie, że interfejsy audio których jest dużo na rynku, są chyba dość niedocenione i niedowartościowane jako zewnętrzne DAC/AMPy do słuchawek, a oferują one bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest to bardzo ciekawe. Czy ktoś może mi z forumowiczów potwierdzić że Behringer UMC204HD może być w pełni funkcjonalnym DACiem. Jak sobie poczytałem o tym małym cudeńku to spełnia wszystkie moje wymagania. Prodigy Cube jest konfigurowalny i można go zoptymalizować pod siebie, ale mam przeczucie graniczące z pewnością że cena wzrośnie znacząco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności