Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Campfire Audio Dorado 2020 i Vega 2020


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ceramiczne, ergonomiczne i soczyste w basie.

 

Dorado 2020 i Vega 2020 to najnowsze wersje popularnych słuchawek Campfire Audio. Zamknięto je w ceramicznych obudowach, ale pierwszy model jest hybrydowy, a drugi dynamiczny.


Testy nowości Campfire Audio rozpocząłem od najwyższych modeli, słuchawek Solaris 2020 oraz Ara, czyli topowych hybryd i topowych armatur w portfolio słuchawek uniwersalnych amerykańskiego producenta. Nie rozczarowałem się, nowe Solarisy okazały się być nie tylko wygodniejsze, ale też lepiej brzmiące od poprzednich, a Ary zachwyciły mnie rozdzielczością i precyzją. Oba modele są udane, ale mocno różnią się brzmieniem oraz ceną – Solaris 2020 wymagają dopłaty rzędu 1000 zł względem Ara...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/campfire-audio-dorado-2020-i-vega-2020-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.10.2021 o 18:16, pawkos napisał:

Czy różnica w "lepszym" basie w przypadku Dorado 2020 jest warta dopłaty 1000? Nie wspominam tutaj o górze. Mówię o spojrzeniu osoby która lubi czysty fan.  

 

Przepraszam - przegapiłem Twoje pytanie.

 

Trudno powiedzieć. Moim zdaniem Dorado 2020 brzmią bardziej "funowo" i sprawiają więcej przyjemności z muzyki. Jeśli zależy Ci na głębszym basie i mocniejszego górze, to Dorado 2020 będą lepsze. Gdy natomiast góra nie musi być tak rozciągnięta, a liczy się masywny i gęsty dźwięk, to Vega 2020 usatysfakcjonują. Sporo zależy też od budżetu - dla niektórych Dorado 2020 nie będą warte dopłaty, inni bez zastanowienia wezmą droższy model. Lubię oba modele, ale sam nie wiem, który bym wybrał.

 

Kończę też test FiiO FD7, który powinien zostać opublikowany na dniach. To również rozrywkowo brzmiące słuchawki, które nie są najtańsze, ale stanowią niejako alternatywę dla Dorado i Vega. Zdradzę od razu, że FD7 same w sobie nie powaliły mnie na kolana, ale są jednak 1000 zł tańsze od Vega 2020 i oferują większe możliwości (modularny kabel, wymienne filtry).

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności