Skocz do zawartości

Artefakty na karcie graficznej.


marco-polo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam całkiem fajny zestaw komputerowy który składałem z ponad 6 lat temu.

Problem polega na tym że moja karta graficzna czasem ma artefakty.

Teraz ogólnie warto składać coś nowego czy jedynie poczekać i przejść jak padnie mi do końca ta karta graficzna na z integrowaną?

Wąskiego gardła nie ma. Podobno RX580 lub GTX 1050 super.

Co polecacie i czy macie jakieś pomysły?

 

cpu3.png

cpu1.png

cpu.png

gpu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o artefakty, to możesz spróbować obniżyć nieco częstotliwość na rdzeniu lub pamięci, o ile program ma taką opcję. Ja w Radeonie w sterowniku sobie robiłem undervolting, żeby zbić temperatury. Możliwe, że taki zabieg trochę je zredukuje. 

11 minut temu, marco-polo napisał:

Teraz ogólnie warto składać coś nowego

To zależy do czego Ci owa karta potrzebna. Jeśli słuchasz tylko muzyki, to równie dobrze możesz działać na zintegrowanej. Jak dużo grasz, to cóż, na rynku jest coraz lepiej pod tym względu, co ma związek z problemami na rynku kryptowalut, więc dużo szrotu ląduje teraz na aukcjach internetowych, ale też w sklepach dają coraz lepsze ceny na niektóre modele. Ciężko powiedzieć na ile się to jeszcze poprawi w ciągu najbliższego czasu, ale powoli można się rozglądać, bo ceny normalnieją.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli artefakty pojawiają się po porządnym rozgrzaniu to tak jak kolega wyżej pisze i/lub wymiana pasty i odkurzenie obniży temp. Zazwyczaj już jest za późno i tylko wymiana bo naprawa bezsensowna.

Mam MSI GTX1050Ti 4GB w idealnym stanie na sprzedaż ale w podobnej cenie jest GTX970 i jest wydajniejsza. Tylko pobiera więcej prądu i starszy model to większe ryzyko miny.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie dzieję się coś takiego regularnie, raz-dwa dziennie. przy dużym obciążeniu błędów nie ma więc nie wiem co to jest - zmieniłem kabel, zmieniłem port, wyczyściłem wszystko w obudowie a problem pozostał. jak po zmianie zasilacza (jest stary) sytuacja się nie unormuje to się poddaje bo mobo mam bardzo stare i gdybym chciał je wymieniać to poleciałoby wszystko i z obecnego kompa ostałby się dysk i właśnie karta (obudowę też czas kupić nową).

 

 

monitor - Copy - Copy.png

monitor artefakty2 - Copy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności