Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dolby atmos a muzyka


Aleandir

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości zapytam, czy odpalacie dolby atmos do muzyki? Mam zakupione w windowsie i sam nie wiem czy warto uruchamiać dolby atmos czy Spartial sound format w ustawieniach DACa dawać na off.

Co do ustawień słuchawek jeśli w settingu karty zewnetrznej creative sound blaster x6 jest dostępne jeszcze odsłuch imitacji słuchawek 7.1, właczacie takie bajery czy stereo?

Ciekawi mnie wasza opinia na temat tego typu software "ulepszające dźwięk" pod względem muzyki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Aleandir napisał:

Ogólnie sam nie wiem czy efekt surround mi odpowiada w muzyce i slyszalem rozne opinie osób które dużo lepiej się znają niż ja dlatego pytam

Ale to tobie ma się podobać. Czy jak ci się spodoba, a ktoś powie, że to syf to przestaniesz uzywać?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio

w grach podoba mi sie bardziej dolby atmos, ale mam problem taki ze nie idzie tego ustawic by uruchamialo sie tylko w grach, a tez za kazdym razem przestawiac miedzy graniem a muzyka i co chwile uruchamiac to, katorga jakas :x

@all999 
w grach mam wrazenie ze troszkę lepiej jednak funkcjonuje dzwiek surround dolby

Edytowane przez Aleandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aleandir napisał:

Tak z ciekawości zapytam, czy odpalacie dolby atmos do muzyki? Mam zakupione w windowsie i sam nie wiem czy warto uruchamiać dolby atmos czy Spartial sound format w ustawieniach DACa dawać na off.

Co do ustawień słuchawek jeśli w settingu karty zewnetrznej creative sound blaster x6 jest dostępne jeszcze odsłuch imitacji słuchawek 7.1, właczacie takie bajery czy stereo?

Ciekawi mnie wasza opinia na temat tego typu software "ulepszające dźwięk" pod względem muzyki.
 

 

Jeśli masz źródło muzyki ze ścieżką wielokanałową, czyli wspomniane już wcześniej koncerty itp. to można się pobawić. Wirtualizacja 7.1 w wydaniu Creative jest całkiem ok. Podobnie w grach do lepszego pozycjonowania źródeł pozornych, szczególnie w FPSach może się to przydać. Ale to raczej tyle. Do muzyki jako substytut lepszego źródła to cudów nie oczekuj, bo z "g...na bata nie ukręci" i więcej da to złego niż dobrego.

 

11 godzin temu, all999 napisał:

Poczytajcie sobie najpierw co to jest Dolby Atmos. To nie ma prawa bytu na 2 głośnikach. To bełkot marketingowy.

 

Na źródle dwukanałowym jedyne co to daje to pozorne odsunięcie źródeł, ale odbywa się to i tak ogromnym kosztem zniekształceń. Natomiast w przypadku źródeł realnie wielokanałowych (gry, koncerty), to pożytki mogą przewyższać koszty. Wiedzieć wystarczająco wcześnie skąd skrada się wróg, a tego nie wiedzieć, to w grze czasem kwestia kluczowa :)

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 20:53, all999 napisał:

Poczytajcie sobie najpierw co to jest Dolby Atmos. To nie ma prawa bytu na 2 głośnikach. To bełkot marketingowy.

Powiedz to wyznawcom Apple. 

Dla nich procesor m1 oraz dolby atmos to jak bramy nieba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2021 o 08:17, SlawekR napisał:

Jeśli masz źródło muzyki ze ścieżką wielokanałową, czyli wspomniane już wcześniej koncerty itp. to można się pobawić. Wirtualizacja 7.1 w wydaniu Creative jest całkiem ok. Podobnie w grach do lepszego pozycjonowania źródeł pozornych, szczególnie w FPSach może się to przydać. Ale to raczej tyle. Do muzyki jako substytut lepszego źródła to cudów nie oczekuj, bo z "g...na bata nie ukręci" i więcej da to złego niż dobrego.

Nic nie zastąpi odpowiedniego dobranego sprzetu gier w trybie stereo. Nawet wirtualizacje 7.1 za dużo bałaganu wprowadzają do pozycjonowania. Miałem układy kreona i Asusa ale żaden z nich nie dawał tak dokładnego pozycjonowania jak dobry wzmacniacz słuchawkowy,bez tych efektów.  

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adivxv napisał:

Nic nie zastąpi odpowiedniego dobranego sprzetu gier w trybie stereo. Nawet wirtualizacje 7.1 za dużo bałaganu wprowadzają do pozycjonowania. Miałem układy kreona i Asusa ale żaden z nich nie dawał tak dokładnego pozycjonowania jak dobry wzmacniacz słuchawkowy,bez tych efektów.  

 

Oba wspomniane przez Ciebie systemy pozycjonowania to tzw pozycjonowanie "miękkie" znaczy niezbyt dokładne, ze sporą ilością pogłosów. Nadaje się może jako tako do filmów do symulowania większej sali kinowej i z grubsza określania kierunków, ale to tyle. W żadnym wypadku nie nadaje się do gier. Szczególnie system Asusa z Dolby Headphone.

A ja pisałem o systemie Creative, który służy do gier i tam pokazuje na co go stać. Pozycjonowanie jest praktycznie idealne, kierunek, odległość, łącznie z kątem elewacji (wysokości umiejscowienia źródła dźwięku). I ten system zdecydowanie lepiej zachowuje się od najlepszego systemu stereo. W systemie wielokanałowym Creative mamy pełną i precyzyjną informację o panoramie dźwiękowej w zakresie 360 stopni. System stereo może się w pewnym stopniu zbliżyć do wielokanałowego Creative, jeśli gra ma wewnętrzny silnik renderingu na słuchawki. Ale i tak nie osiągnie takiego samego efektu.

 

W dniu 16.07.2021 o 15:33, spark13 napisał:

Powiedz to wyznawcom Apple. 

Dla nich procesor m1 oraz dolby atmos to jak bramy nieba. 

 

Że z ciekawości zapytam, skąd Ci się wziął w tym wszystkim kontekst, cytuję "wyznawców Apple"? I co do tego ma procesor M1?

Akurat Dolby Atmos to od lat domena źródeł Androidowych i Windowsowych. Apple na tym polu akurat raczkuje.

A co do M1, ma swoje niezaprzeczalne zalety, obrabiam na nim jednocześnie 3 streamy w 4K i renderuje je w czasie rzeczywistym. Nie znam innego procesora który by temu podołał. I robi to minimalnym wydatkiem energetycznym, przy znikomym wydzielaniu ciepła. Mój notebook nie dość że jest bezgłośny podczas renderingu, to na baterii wytrzymuje absurdalne ilości czasu, w porównaniu do notebooków na innych procesorach. I nie uważam się za żadnego wyznawcę, jestem pragmatykiem. Jak coś, na danym polu, działa mi znacząco lepiej od innych sprzętów to go używam. I tyle, nie mieszałbym do tego ideologii żadnej.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poczytajcie sobie najpierw co to jest Dolby Atmos. To nie ma prawa bytu na 2 głośnikach. To bełkot marketingowy.
Eee tam... Mój kolega usłyszał efekt Atmosa z Netflixa na moim tablecie Samsunga Galaxy Tab S6

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności