Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Fiio Btr5 + FH3


wildthink

Pytanie

Cześć.

Wyczytałem, że to połączenie powinno zagrać. Czy sprawdzi się w ciężkiej muzyce, rocku - niestety nie mam jak odsłuchać zestawu. To będzie pierwszy poważniejszy zestaw, więc ucho jeszcze nie wyrobione i ciężko określić czego oczekuję. Czytałem, że dobrze robi zmiana kabla na balans LC-C. To już jednak prawie połowa wartości słuchawek, czy taki zakup ma sens, czy lepiej poszukać innych w już tej wyższej kwocie? Rozważałem też FH5s, ale tam znowu trochę na jakość kabla się skarżono, jest za to komplet przejściówek. A może zupełnie co innego?

Inną sprawą jest btr5, czy w podobnej kwocie (może być o 200-300zł wyższa) znajdę odtwarzacz który się lepiej sprawdzi, czy jednak taki bluetooth jest bardziej uniwersalny.

Dzięki.

Edytowane przez wildthink
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • MP3store

Domyślam się, że chodzi Ci o zestaw BTR5+FH3? Ja sam czekam obecnie na możliwość odsłuchu FH5S żeby zobaczyć jakie producent poczynił postępy względem przymulonego jak dla mnie modelu FH5. Sam zestaw BTR5+FH3+LC-2.5B testowałem i popełniłem na jego temat recenzję: 

zerknij, może Ci co nieco się rozjaśni w temacie zestawu? Mnie to oczarowało ale czy do ciężkiej muzyki? To jest już kwestia gustu u tego jak lubisz mieć ciężkie brzmienia zaprezentowane. Dla mnie nawet nawet - powiedział bym że sprawdziło się w 95% w mój gust, przy czym na tym zestawie da się też słuchać muzyki lżejszej. Nie pozostaje Ci nic innego jak albo zaryzykować i drapnąć zestaw FH3+BTR5+LC-2.5B albo BTR5+FH5S - przy czym ta druga opcja jak dla mnie - jedna wielka niewiadoma bo nie znam jeszcze FH5S. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakładam że chodzi ci o FH3 nie SH3 ;)

Jeśli tak - to jest to bardzo dobre połączenie, balans LC-2,5C bardzo ładnie z nimi współpracuje (ewentualnie Litz od Alo, chociaż dla niektórych może to być ciutkę za jasne brzmienie, chociaż nie aż tak agresywne jak LC-2,5D)

Do rocka ciężko znaleźć lepsze dokanałówki nie wydając 2 tysięcy (wiadomo, może w morzu ChiFi są jakieś lepsze, ale znowuż to jest eksperyment).

 

Jeśli chodzi o wymianię BTR5tki - Dapy w tym przedziale (a nawet mocno wyższym)  nie mają do niego podjazdu. "Budżetowe" (czyli tak do 1,5k pln niestety) DAPy nadają się idealnie do sportu, ale o wiele lepszą jakość dźwięku zapewni oddzielny DAC/AMP.

 

FH5s będę miał dopiero w przyszłym tygodniu więc póki co mogę jedynie gdybać posiłkując się zagranicznymi recenzjami, ale szczerze - póki co zapowiada się to brzmienie FH5 tylko, że trochę bardziej funowe... A FH5 zwykłych niestety nie mógłbym polecić do muzyki którą słuchasz, one są bardziej "symfoniczne" jak ja to lubię mówić... Przypominają mi trochę Sundary - czyli spokojne, przestrzenne brzmienie bez Vkowania, ale też nie "funowe".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam zestaw FH3 + BTR5 + LC-2,5C i gra to świetnie, nie ma się do czego przyczepić, jest moc i fun. Do ciężkiej muzy - od progrocka do technicznego death metalu - bardziej wchodzą mi jednak słuchawki ISN H40. Jest to moja subiektywna ocena i wszystko zależy od Twoich oczekiwań. W ISN H40 scena jest szersza, a dźwięk jest bardziej miękki. Mam też IKKO OH10, które są porównywalne ale ciut ciemniejsze. Myślę, że jakiekolwiek z tych trzech wybierzesz to będziesz zadowolony. No i BTR5 robi mega robotę. Osobiście polecam. 

Edytowane przez Piooro71
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. Macie sprawdzone (ale też i nie drogie) sklepy gdzie można ww elementy zestawu kupić?

Godzinę temu, Piooro71 napisał:

Mam zestaw FH3 + BTR5 + LC-2,5C i gra to świetnie, nie ma się do czego przyczepić, jest moc i fun. Do ciężkiej muzy - od progrocka do technicznego death metalu - bardziej wchodzą mi jednak słuchawki ISN H40. Jest to moja subiektywna ocena i wszystko zależy od Twoich oczekiwań. W ISN H40 scena jest szersza, a dźwięk jest bardziej miękki. Mam też IKKO OH10, które są porównywalne ale ciut ciemniejsze. Myślę, że jakiekolwiek z tych trzech wybierzesz to będziesz zadowolony. No i BTR5 robi mega robotę. Osobiście polecam. 

Co do ISN H40 - jak leżą w uchu? Wiadomo każdy ma inną budowę, ale w porównaniu do FH3 które są dla Ciebie wygodniejsze, i jeszcze które lepiej izolują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Piooro71 napisał:

Mam zestaw FH3 + BTR5 + LC-2,5C i gra to świetnie, nie ma się do czego przyczepić, jest moc i fun. Do ciężkiej muzy - od progrocka do technicznego death metalu - bardziej wchodzą mi jednak słuchawki ISN H40. Jest to moja subiektywna ocena i wszystko zależy od Twoich oczekiwań. W ISN H40 scena jest szersza, a dźwięk jest bardziej miękki. Mam też IKKO OH10, które są porównywalne ale ciut ciemniejsze. Myślę, że jakiekolwiek z tych trzech wybierzesz to będziesz zadowolony. No i BTR5 robi mega robotę. Osobiście polecam. 

Twoim zdaniem, gdyby słuchawki uporządkować od najjaśniejszych do najciemniejszych to wyglądałoby to tak - FH3 > ISN H40 > OH10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Piooro71 napisał:

FH3 tutaj wygrywają, są lżejsze, mniejsze i można zapomnieć, że masz je w uchu. Izolacja podobnie w obu. 

To zależy od anatomii. Sam miałem fh3 i nie mogłem złapać w nich poprawnego seala czy dopasować mimo żonglowania tipsami. ISM H40 mam teraz i to najlepsze dopasowanie w słuchawkach dokanałowych jakie miałem kiedykolwiek. Lezą w uszach przyklejone jak customy, ale ja mam stosunkowo duże uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

To zależy od anatomii. Sam miałem fh3 i nie mogłem złapać w nich poprawnego seala czy dopasować mimo żonglowania tipsami. ISM H40 mam teraz i to najlepsze dopasowanie w słuchawkach dokanałowych jakie miałem kiedykolwiek. Lezą w uszach przyklejone jak customy, ale ja mam stosunkowo duże uszy :)

W pełni sie zgadzam, u mnie FH3 tylko na piankach. 

12 godzin temu, Hustler napisał:

Twoim zdaniem, gdyby słuchawki uporządkować od najjaśniejszych do najciemniejszych to wyglądałoby to tak - FH3 > ISN H40 > OH10?

FH3 + LC-2.5C > H40 > OH10. FH3 na stokowym kablu nie są tak jasne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Każdy ma inne uszy, każdy ma innego seal`a, miałem klienta któremu wypadały WSZYSTKIE dokanałowe słuchawki, nawet te ze specjalnymi systemami zapobiegajacymi wypadaniu. Pierwsza osoba której creative outlier air v2 wypadły :D Tak czy inaczej - dopóki nie posłuchasz sam i nie przymierzysz - nie dowiesz się czy dane słuchawki są dobre dla Ciebie. Poczekał bym na opinie o FH5S - może być petarda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności