Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nauszniki do X2HR


Jokerz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek od Philips'a jakimi są Fidelio X2HR. Natomiast myślałem nad wymianą nauszników w nich ponieważ oryginalne pady z zamszu są trochę za małe i za płytkie na moje uszy oraz nie przepuszczają za dużo jak nie wcale powietrza przez co uszy po dłuższym użytkowaniu grzeją się. Z tego co widziałem to Philips zastosował dość nietypowy system zakładania nauszników (zdjęcie). W trakcie poszukiwań z polskich sklepów natknąłem się na ofertę od dekoni lecz pady mają tylko z zamszu i ekoskóry a te materiały mnie nie interesują. Następnie przejrzałem aliexpress i znalazłem dużo ofert ale żadne z tych padów nie posiadały tego specyficznego systemu jaki mają oryginalne pady i pady od dekoni. Ku mojemu zdziwieniu ludzie to kupują i wysyłają zdjęcia w opniach już z normalnie założonymi padami. Czyli rozumiem że nie potrzebuje tego systemu philipsa i mogę założyć większość padów w normalny sposób? A drugie pytanie to z jakiego materiału mam wybrać pady? Nie chcę żeby nowe pady obniżyły poziom basu a jeśli obniżą ten poziom basu to czy jak zwiększę go w EQ to zrównoważy mi się to czy np. welur od razu dyskwalifikuje bas i nawet EQ nie pomoże? . Poszerzenie sceny jak najbardziej na plus dla mnie. I wiadomo chciałbym uniknąć ogólnego pogorszenia audio. Oczywiście chciałbym żeby pady były bardziej przewiewne i nieco większe i głębsze od oryginalnych, co do miękkości nie jestem wybredny ale im miększe tym lepsze :)) Cena nie gra roli lecz im taniej tym lepiej. 

Pozdrawiam!

How to Replace Ear Pads on the Philips Fidelio X2, X2HR & X3 Headphones -  Dekoni Audio - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uszanowanko!

 

Odnośnie montażu to rzeczywiście mocowanie mają specyficzne i podobne rozwiązanie zastosowało AKG w serii K7. Ja skorzystałem z okazji, którą znalazłem w którymś z tematów i kupiłem słuchawki z dorobionymi na drukarce 3D adapterami oraz padami, więc mogę zastosować jakiekolwiek nauszniki o zbliżonej średnicy.

Jeżeli chodzi o materiał to unikałbym skóry i podobnych, gdyż moim zdaniem zdegradują dźwięk, ale jeżeli komuś potrzeba więcej basu i nie zależy mu aż tak na scenie to droga wolna. Firmowe pady są świetne i szukając dla nich alternatywy brałbym pod uwagę welur oraz zamsz. Bardzo ważne jest też zastosowane wypełnienie i przykładowo pianka memory foam pokryta welurem da inne efekty niż "zwykłe" nausznice welurowe - za przykład niech posłużą AKG K712 Pro oraz K701/K702.

 

Podsumowując celowałbym w welur/zamsz z memory foam. Pady kątowe nie są potrzebne, bo przetworniki w obudowach Fidelio X2 są już zamontowane pod kątem, choć z drugiej strony zastosowanie takowych mogłoby dać ciekawe efekty, gdyż kąt wyniósłby już jakieś ~30°?

 

Sprawdziłem któż to taki podlinkował to ogłoszenie i podziękowania należą się koledze @neonlight. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HustlerDzięki za taką rzetelną wypowiedź! Ale raczej będę celował w ofertę od dekoni. W końcu to dość prestiżowa firma jeśli chodzi o pady, ale również jest naprawdę skuteczna w tym co robi a ich pady są świetnej jakości. Obejrzałem 30 minutowy filmik na YT od Z Reviews uwaga nie był sponsorowany!:) Był właśnie o padach od dekoni do X2HR i X3. Zrobił na tyle pozytywną recenzję że prawie po tym filmiku zakupiłem jedną parę z zamszu ale się powstrzymałem. Tą inwestycją zajmę się po kupnie lepszego dac'a do moich philipsów! 

Edytowane przez Jokerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jokerz Mam jedne pady Dekoni do AKG K712 Pro i wykonane są naprawdę solidnie, aczkolwiek kupiłem też sporo nausznic z aliexpress i te droższe są bardzo dobrej jakości, choć cena i tak jest kilkukrotnie niższa niż produkty renomowanych producentów. Z drugiej strony Dekoni raczej na pewno ma odpowiednie mocowanie i w sumie to zakup na lata.

 

Te adaptery, które mam wyglądają tak i pasują do nich m.in. welury od Beyerdynamic oraz skórki od AKG serii K2.

pady.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności