Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zbalansowany wzmacniacz do Matrixa X Sabre Pro Mqa


Rekomendowane odpowiedzi

Cayin HA-300 nie będzie najlepszym wyborem do muzyki rozrywkowej ? Dostałem fajną ofertę, niewiele przekraczająca ustalony budżet. Niestety bez możliwości zwrotu, w razie gdyby mi nie podszedł. Bydle w sumie waży prawie 30kg 😮 Nie jestem przekonany do pełnej lampy mając na uwadze moje wymagania, ale ten Cayin jest zjawiskowy. Przeokropnie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał:

Raczej nie do Twoich słuchawek, to 300B.

To do jakich słuchawek ten kolos sie nadaje?

 

Mam zamówione ZMF Verite C. i dojdą jeszcze Abyss 1266 albo Empyreany + MDR-Z1R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego myśle, że mimo wszystko tranzystor będzie lepszą opcją, ale jeżeli kolega @lsd chciałby się wypowiedzieć, to chętnie przeczytam co ma do powiedzenia na ten temat.

 

Dziękuję @saudio za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki o wysokiej impedancji polecacie do OTLa? Za czymś powoli będę się rozglądał i myślę o DT880 oraz którychś ZMFach, ale nie wiem czy DT880 zaspokoi moje audiofilskie "rządze" versus obecnych słuchawek jakie posiadam jak Aeon 2C czy AudioTechnica W1000Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam, nie chce być nieuprzejmy, w zasadzie baaardzo daleko mi do takiej osoby, ale jeżeli to możliwe, to bardzo proszę o założenie własnego wątku, bo zrobi się bałagan.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, neonlight said:

DT880 a jeszcze lepiej T90 poniżej kafla. ;) Jaki konkretnie przedział cenowy?

do 3k byłoby fajnie, wiem że ZMF droższe, to ostateczność :D Nigdy ich nie słyszałem i bardzo bym chciał chociaz pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Dlatego myśle, że mimo wszystko tranzystor będzie lepszą opcją, ale jeżeli kolega @lsd chciałby się wypowiedzieć, to chętnie przeczytam co ma do powiedzenia na ten temat.

 

Hej, potwierdzam słowa @saudio. Lampy 300B generują dużych rozmiarów dźwięki, a odnosze wrażenie ze Cayin to jeszcze bardziej potęguje. Słuchawki, które same w sobie grają obszerniejszym lub wolniejszym basem, albo podbarwiają/mocno nasycają średnicę, mogą nie polubić się z Cayinem przeciążając po prostu cały odbiór. Mam Empyreany, miałem MDR-Z1R i ich połącznie z Cayinem nie nazwałbym najszczęśliwszym. Z tych które wymieniałeś prędzej Abyssy i być może Verite C. Mnie najlepiej sprawują się na tym wzmaku jaśniej grające słuchawki, ATH, Hifimany z serii HEK, Susvary, świetnie grały Bayery T1v2, które też długi czas posiadałem. Kompletnie nie wpasowuje się do tego grona jakimś cudem TH-900 mk2 które potrafią grać lepiej na mniejszych lampach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron To chyba dobrze, że się firma rozwija. Niimbus też przecież wypuscił US5. Przypomnij mi co tam dodali względem US4? A są jeszcze przecież wersje z plusikami. Abyss 1266 tez wypuscił udoskonalony model słuchawek. Naturalna kolej rzeczy. Dla takich dużych dzieciaków jak my, to nic tylko się cieszyć :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MichalZZZ napisał:

A tymczasem pojawiła się nowa odsłona popularnego DACa Matrix X-Sabre 3 🤤

 

https://www.matrix-digi.com/en/products/554.html#

 

 

Spodobał mi się od pierwszego wejrzenia. Świetny pomysł ze strony Matrixa.

Ciekawe tylko czy udało im się zachować niski poziom szumów i zniekształceń z pierwszych rewizji?

Ponadto, jak dla mnie XSP prezentuje się zdecydowanie lepiej w trybie synchronicznym po otrzymaniu sygnału z zewnętrznego zegara. Jeśli S3 sama w sobie będzie potrafiła tak zagrać czeka mnie jej zakup.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie również urzekł, tym bardziej, że myślałem ostatnio żeby w przyszłości sobie dokupić Roon Nucleus do mojego systemu. Tym sposbem jeżeli sprzedałbym obecnego Matrixa i kupił tego nowego, to miałbym dwie pieczenie na jednym ogniu. W każdym razie z mojego Matrixa jestem bardzo zadowolony i z wymianą mi na razie nie śpieszno - poczekam na pierwsze opinie, testy, recenzje etc. Będę bacznie obserwował temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie @saudio i @lsd, cały czas chodzi mi ten Cayin HA-300 po głowie, ale cały czas mam też z tyłu głowy to co napisaliście :

 

W dniu 22.07.2021 o 13:34, saudio napisał:

Z Empyreanami było bardzo słabo kompletnie zmulony bas, on jest raczej do jasnych słuchawek.

 

W dniu 22.07.2021 o 16:59, lsd napisał:

 

Hej, potwierdzam słowa @saudio. Lampy 300B generują dużych rozmiarów dźwięki, a odnosze wrażenie ze Cayin to jeszcze bardziej potęguje. Słuchawki, które same w sobie grają obszerniejszym lub wolniejszym basem, albo podbarwiają/mocno nasycają średnicę, mogą nie polubić się z Cayinem przeciążając po prostu cały odbiór. Mam Empyreany, miałem MDR-Z1R i ich połącznie z Cayinem nie nazwałbym najszczęśliwszym. Z tych które wymieniałeś prędzej Abyssy i być może Verite C. Mnie najlepiej sprawują się na tym wzmaku jaśniej grające słuchawki, ATH, Hifimany z serii HEK, Susvary, świetnie grały Bayery T1v2, które też długi czas posiadałem. Kompletnie nie wpasowuje się do tego grona jakimś cudem TH-900 mk2 które potrafią grać lepiej na mniejszych lampach.

 

Wytłumaczcie proszę laikowi - czy np. neutralny DAC Matrix X Sabre Pro Mqa nie poprawi tutaj nieco sytuacji jeżeli chodzi o parowanie Cayina z Empami ? Czy jeżeli wymieniłbym lampy, bo znając mnie, to i tak bym wymienił, to nie zmieni to synergii z Meziakami ? Jestem w stanie dostosować Cayina pod Verite, Abyssy 1266, Empyrean i np. LCD5 ?

 

Przepraszam, że przynudzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wiec w ostateczności sprzedam Empyrean i zamiast nich kupie LCD5 - czy tutaj mając na uwadze, że są one jaśniejsze od Meziaków i bas jest dużo bardziej kontrolowany, bardziej zwarty, to synergia prędzej będzie dobra z takimi słuchawkami? Mała impedancja Audeze nie będzie tutaj problemem? Ewentualnie Empyreany zostawie sobie do Pathosa, bo z nim jest bardzo dobra synergia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Wytłumaczcie proszę laikowi - czy np. neutralny DAC Matrix X Sabre Pro Mqa nie poprawi tutaj nieco sytuacji jeżeli chodzi o parowanie Cayina z Empami ? Czy jeżeli wymieniłbym lampy, bo znając mnie, to i tak bym wymienił, to nie zmieni to synergii z Meziakami ? Jestem w stanie dostosować Cayina pod Verite, Abyssy 1266, Empyrean i np. LCD5 ?

 

Moim zdaniem nie poprawi. Przetestowałem juz trochę dac'ów z Cayinem i jego charakterystyka jest po prostu dominująca. Od czasu mojego posta którego zacytowałeś, miałem możliwość sprawdzenia Abyssów 1266 Phi TC u siebie i mogę polecić do nich Cayina. W moim odczuciu Abyssy grały na nim lepiej niż na Nimbusie US5 Pro, o czym pisałem w innym swoim poście. Testowałem te konfiguracje łeb w łeb, mając je do dyspozycji przez kilka dni. Jedyna uwaga jest tutaj taka, że mam z'upgradowane lampy w Caynie, które też sporo wnoszą, aczkolwiek jak już pisałem Cayin zachowuje swoją charakterystykę.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności