Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac/amp do 350zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! 

Ostatnio sprawiłem sobie słuchawki wokółuszne ISK MDH9000. Zbyt długo na nich nie słuchałem (upały i związana z nimi nadmierna potliwość), ale zorientowałem się, że brzmią na moim PC zbyt cicho (ALC888/887). W związku z tym postanowiłem zainwestować w zewnętrzną kartę dźwiękową / DACa. Powoli skłaniam się do Fiio E10k i mam kilka pytań dotyczących tego urządzenia:

1. Czy na tym DAC-u będzie głośniej niż na integrze?

2. Czy nie będzie opóźnień(będę używać nowego zestawu również do gier)? Na moim Fiio M6 podpiętym jako DAC opóźnienia są baaaaaardzo znaczne: najpierw strzał, potem błysk, odrzut, dym a potem dopiero huk :). Praktycznie nie da się na tym grać.

3. Czy w oprogramowaniu tego sprzęciku jest jakiś equalizer? - nie znalazłem żadnych informacji na ten temat (jestem basolubem)

4. Zauważyłem chyba dwie wersje tego urządzenia: z OFF i bez OFF. Którą radzicie kupić?

5. A może polecilibyście jakiś inny zewnętrzny układ dźwiękowy w cenie 350, max 400zł?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pekin93 napisał:

E10k gra gorzej, niż niektóre integry w komputerach...

Nie warto się tym lamusem interesować przy aktualnym obrodzeniu w dongle pod USB może okazać się wystarczający i kosztować grosze.
Mój znajomy też poleca tego Sabaja co @pekin93 a ja od siebie polecam zainteresować się tematem zbiorczym tutaj :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbiliście mi ćwieka z tymi donglami. Poszukałem, poczytałem i zaczynam skłaniać się do shanlinga ua1. Mam jednak wątpliwości:

1. Czy ISK MDH9000 będą grały z tego źródła (80 mW przy 32 Ohm) głośniej niż na mojej integrze ALC888/887? Obecnie przy emulacji 7.1 jest akceptowalnie głośno i szumi, przy stereo za cicho.

2. Czy można ua1 podłączyć do PC/Windows10 i czy jest na PC jakieś oprogramowanie?

3. Czy nie będzie opóźnień w grach na PC? - bardzo ważne dla mnie.

4. Czy pod wyście słuchawkowe shanlinga ua1 można podłączyć głośniki "pierdziawki" 2.1 Creativa? Nic się nie stanie?

Pozdrawiam i zapraszam do odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił albo wyżej wspomnianego BTR3k, albo Earstudio ES100 - oba spokojnie napędzą MDH, a jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza niż z E10k (już xiaomi montuje lepsze DAC'i w swoich telefonach niż ten w e10k, to nie 2014).

 

Ibasso DC04 do Isków? One nie mają kabla zbalansowanego w zestawie, a wątpię by koledze chciało się bawić w recabling Isków tylko po to by podpiąć je do dongielka, do tego jeszcze kolejna przejściówka by to w ogóle podłączyć pod komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności