Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki telefon do muzyki i dlaczego LG ?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję taniego telefonu z przeznaczeniem wyłącznie do słuchania muzyki.

 

Miałem swego czasu LG V30 i teraz też rozważam zakup, ale może można lepiej (parę lat minęło).

 

Pomijając najwyższą możliwość jakość dźwięku, nie bez znaczenia jest bateria (im większa, tym lepiej).

 

Raczej używka. Budżet < 1k PLN.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marek_m napisał:

Poszukuję taniego telefonu z przeznaczeniem wyłącznie do słuchania muzyki.

 

Miałem swego czasu LG V30 i teraz też rozważam zakup, ale może można lepiej (parę lat minęło).

 

Pomijając najwyższą możliwość jakość dźwięku, nie bez znaczenia jest bateria (im większa, tym lepiej).

 

Raczej używka. Budżet < 1k PLN.

 

 

Zostały ci tylko używki serii V i G7THINQ, bo G8 THINQ tylko w wersji bez literek S lub X, bo wariant z S lub X był wykastrowany z audio, Nie pamiętam który. W cenie tych modeli nie masz co marzyć o dobrym dźwieku. Bardzo żałuje, ze LG przestało robić telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne. Dzięki.

 

Zapytam o alternatywny scenariusz, tzn. BT zamiast dziurki. Rozumiem, że w tym wypadku opcji jest dużo więcej.

 

Mógłbym oczywiście kupić taniego DAP'a, ale UI w smartfonach jest jednak dużo lepszy. Jako, że stary już jestem, duży ekran to dla mnie spory plus :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, neonlight napisał:

No właśnie tutaj, nie byłbym tego taki pewny, bo swego czasu miałem G7 i S8, i oba telefony dobrze grały z dziurki. 😗

Pisałem o innych niż LG serie V i G Thinq. Te oczywiście jak najbardziej nadają się :) Drobne nieporozumienie. Ja miałem V30 i G7 Thinq i oba grały bardzo fajnie

Teraz mam Velvet'a i też nie żałuję

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v30 I g7 grają naprawdę nieźle, ale upierdliwe jest kombinowanie aby 'odblokować' wyższą moc na wyjściu (60ohm+ obciązenia musi być z tego co pamiętam). Chociaż według mnie taki Hiby W5 czy Fiio BTR5 grają lepiej. Druga sprawa, że nowego już nie dostaniesz (co najwyżej jakieś refuby od chińczyka), bo skończyli ich produkcje, właściwie to całkiem się wycofali z tego segmentu rynku. 

Według mnie najlepiej będzie jak wybierzesz coś co najlepiej odpowiada twoim ogólnym wymaganiom + DAC/AMP jako dongle usb-c typu Hidizs S9 PRO, ibasso DC04, czy Astell Kern PEE51 lub coś na BT, np. wspomniany Fiio BTR 5.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 50 Ohm

BTR5 gra na tm samym poziomie co V30/G7Thinq a nie lepiej. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon, o którym mowa NIE ma służyć jako telefon, a jedynie jako DAP.

 

Mam dwie opcje:

  1. Telefon a'la LG V30 / 40 / etc. który ładnie gra z dziurki lub
  2. Jakikolwiek inny telefon, który połączę z moim BTR5 (ważne aby miał BT 5,0 i dobrą baterię).

Telefon mam służbowy, więc w czasie urlopu lubię go zostawiać w pokoju hotelowym, co by mi służbowe mail'e humoru nie psuły :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpuszczam.

 

Szczerze mówiąc, na moje wakacyjne potrzeby, z powodzeniem wystarczy coś a'la Fiio M5 / Shanling M0.

 

Przydałby się upgrade do wersji mkII, (BT 5.0, większa bateria, lepszy ekran, itp.) :) 

 

Ktoś coś słyszał ? Jakieś plotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności