Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zmiana z Cowon Plenue D, na coś z BT


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zmianę mojego aktualnego odtwarzacza tj. Cowon Plenue D, na coś z BT.
Zastanawiam się nad Cowon Plenue D3, ale może możecie coś polecić w podobnej cenie.
Myślałem też o Fiio m5.

Dość ogólne wymagania:
- jakość dźwięku,
- czas pracy na baterii, żeby nie było to jakieś 10h czy 15h, ale duuuużo więcej,
- BT,
- 3.5
- pamięć własna plus karta,
- cena do 1600,

Grałoby to ze słuchawkami, które dopiero planuję kupić AUDIO-TECHNICA ATH-SR50BT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 07:05, kubachim napisał:

Sony NW-A55 będzie git.

No zerknąłem na ten i na 105, wyglądana to, że daje radę.
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NW-A105 miałem, nie mogę polecić z czystym sercem. Odtwarzanie w jakiejkowliek innej aplikacji niż fabryczna Sony wymusza resampling i żre baterię na potęgę.

Jeżeli nie potrzebujesz streamingów to Soniacz NW-A55 będzie super. Alternatywą jest Cowon Plenue D3, ale technologicznie to jest przestarzały grajek.

 

Z takich, które dobiją do 15 h albo więcej, to masz jeszcze Hiby R3 Pro (na wyjściu 3.5 mm jakieś 18-19h mi wychodziło), Shanling M3X, z kompaktowych opcji Shanling Q1, ale większość nie ma pamięci własnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kubachim napisał:

NW-A105 miałem, nie mogę polecić z czystym sercem. Odtwarzanie w jakiejkowliek innej aplikacji niż fabryczna Sony wymusza resampling i żre baterię na potęgę.

Jeżeli nie potrzebujesz streamingów to Soniacz NW-A55 będzie super. Alternatywą jest Cowon Plenue D3, ale technologicznie to jest przestarzały grajek.

 

Z takich, które dobiją do 15 h albo więcej, to masz jeszcze Hiby R3 Pro (na wyjściu 3.5 mm jakieś 18-19h mi wychodziło), Shanling M3X, z kompaktowych opcji Shanling Q1, ale większość nie ma pamięci własnej.

No właśnie, w międzyczasie doczytałem o baterii w 105, dramat lekki.

Zapomniałem o jednej kwestii, która też ma dla mnie duże znaczenie. Możliwość chociaż usuwania plików\katalogów z poziomu odtwarzacza.

Nie jestem mega obeznany, ale Cowon plenue D3, który wyszedł, chyba, w 2020 lub 2021 to taki staroć technologiczny? 
Mi w nim raczej wszystko pasuje w zasadzie, oprócz ceny. W sumie napisałem do 1600, ale jak dałeś propozycję Sony NW A55, to zdecydowanie podoba mi się bardziej taka opcja, słuchawki któe mam dokupić, wychodzą gratis. :)

Dzięki za kolejne propozycje, obczaję je również.

Edytowane przez Barmanix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Plenue D3 jest taki, że więszkosć bebchów i ekran są te same co w Plenue D i D2, a juzwtedy ekran był archaiczny :)

D3 o ile kojarzę to z kodeków BT tylko zwykłęgo aptX odbsługuje. Trochę mało patrząc na konkurencję pozwalającą na aptX HD i często na LDAC.

Natomiast dźwiękowo jest co najmniej bardzo dobry, rekompensuje wszystko inne.

 

Mój R3 Pro pozwala na usuwanie wszystkkiego z poziomu odtwarzacza.

 

Poniżej ładne zestawienie specyfikacji i rozmiaró grajków do 400 dolców, więc Twój zakres. Trzymając się wyjścia 3.5 mm to poza Sony i Cowonem masz grajki Hiby z niezłymi wynikami odtwarzania na jednym ładowaniu oraz M3X, którego jednak nie miałem okazji mieć w łapce, ale chyba z DAPów na Androdizie M3x najlepiej na baterii trzyma.

11532986.png

Edytowane przez kubachim
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ekran jest dość średni, ale może przez to mniej prądożerny, co dla mnie jest do zaakceptowania w zamian za czas pracy.
Nie pomyślałem o kodekch BT, aż dziwne, że poszli po najmniejszej linii oporu wypuszczając Plenue D3.
Rzuciłem okiem na Twoją tabelę, dzięki za nią bardzo. Okazuje się, że nie wyprodukowali jeszcze odtwarzacza, który byłby idealny dla mnie. :)

Szkoda, że w soniaku nie mogę usuwać, bo problem już miałbym z głowy.

Mam co rozkminiać teraz, fajne zestawienie. Dzięki za taki konkret. :D

Edit: Jak myślisz, czy jest możliwy upgrade softu przez Cowona, by obsługiwany był inny kodek niż aptx na przykład aptx HD?
         W zasadzie aptx, do FLAC, a tym bardziej do MP3 jest wystarczający.

Edytowane przez Barmanix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Barmanix napisał:

Szkoda, że w soniaku nie mogę usuwać, bo problem już miałbym z głowy.

Mam co rozkminiać teraz, fajne zestawienie. Dzięki za taki konkret. :D

O którym Soniaku piszesz ? W Sony A55 jest opcja usuwania plików i katalogów ( co prawda nie pamiętam czy była wcześniej, ale na alternatywnym sofcie, który mam wgrany, jest to dostępne).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barmanixja w Sony A45 mogę usuwać pliki/katalogi z poziomu odtwarzcza więc w A55 też musi się dać. Instalowałem ten alternatywny soft Mr.Walkamna (MrWalkman - for music) który bazuje na sofcie A55 i dało się usuwać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli 55, w 105 wiem, że można usuwać i dużo innych rzeczy robić z plikami i katalogami, ale odpada ze względu na baterię, to dla mnie jest ważne.
Ale skoro piszecie, że w 55 też się da, to jest to bardzo dobra wiadomość dla mnie, dzięki za takie info! :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności