Skocz do zawartości

Fiio M11 padł - poszukiwany następca do odsłuchów


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jako że euforia spowodowana (wydawałoby się) udanym zakupem M11 zakończyła się nagle po 10 miesiącach niemożliwą do naprawienia usterką i brakiem opcji wymiany na nowy egzemplarz, pozostałem w domu z samymi słuchawkami, kartą microSD pełną nieprzesłuchanego contentu oraz totalnym wk...niem połączonym z bezsilnością.

Powiem tak: poszukuję do odsłuchu jednego z poniższych odtwarzaczy

 

Shanling M6

iBasso DX160

Hiby R5

 

ponieważ nie zamierzam kupować czegoś "w ciemno", a tym bardziej polegać na recenzjach, w których co raz pojawiają się sprzeczne informacje. Chcę poświęcić każdemu z osobna 15-30 minut aby zorientować się w ich specyfice pracy, brzmieniu oraz sprawdzić ich możliwość sparowania z Fiio FH3 na srebrnym kablu.

Ostatnim razem przy puszczeniu ogłoszenia w tym dziale zaskoczyliście mnie całkiem pokaźnym brakiem zainteresowania (haa, jaki twist? 😉), ale liczę, że tym razem znajdzie się jakaś dobra dusza, która może znać ten ból kiedy pozostaje się samemu w mieszkaniu, w którym nie ma co na uszy/do ucha włożyć.

Wszelkie rekomendacje na temat mojej osoby oraz tego jak obchodzę się z powierzonymi sprzętami można uzyskać bezpośrednio z mp3store Wrocław gdzie oczywiście mogę się spotkać czy ewentualnie odsłuchać powierzony tam Marcinowi DAP.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

P.S.: oczywiście jeśli w posiadaniu istnieją jeszcze jakieś interesujące grajki o analitycznym brzmieniu, które są łatwo dostępne i dodadzą życia moim FH3 - również można się zgłosić. Dwa tygodnie bez muzyki zaczyna odciskać na mnie swoje piętno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie uwzględniałeś takiej opcji to pomyśl o BTR5, fajne urządzonko do doków. W Mp3store pewnie będziesz mógł przesłuchać tylko lepiej jeśli odsłuchasz je z balansu, będziesz potrzebować kabla. 

 

Może nie DAP, ale telefon z BT chyba masz? Kartę możesz wsadzić do telefonu albo jakimś adapterem przez OTG podłączyć czy jakimś innym sposobem na czas słuchania. 

 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrBrainwash napisał:

Jeśli nie uwzględniałeś takiej opcji to pomyśl o BTR5, fajna opcja do doków. W Mp3store pewnie będziesz mógł przesłuchać tylko zdobąć też kabel balans. 

 

Może nie DAP, ale telefon z BT chyba masz? Kartę możesz wsadzić do telefonu albo jakimś adapterem przez OTG podłączyć czy jakimś innym sposobem na czas słuchania. 

 

@MrBrainwash Kabel balans posiadam - LC-4.4 D, srebro właśnie. Do BTR5 z kolei potrzebny 2.5, także znów zmiana standardu.

Telefon z BT również, ale jak to mi powiedziano: "to nie telefon - to iPhone". Ogranicza mnie to trochę pod kątem załadowania karty do telefonu - pozostaje streaming, ale czasem zdarzają się albumy, których próżno szukać w pełnej wersji nawet na posiadanym w HD Spotify. Ale f*ck it - nie będę również zmieniać telefonu aby dorzucić kolejne wydatki.

Także ten...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2021 o 17:23, Rafacio napisał:

Ale kasę chyba odzyskałeś? Chyba poszedłeś drogą rękojmi, a nie gwarancji?

@Rafacio Tak, sklep nie robił z tego problemu - nie mieli już części do naprawy więc musieli ratować się zwrotem. Rzutem na taśmę do testów otrzymałem Astelle SR25 i SA700. I podczas gdy ten drugi, mimo wyższej półki, nie zrobił na mnie wrażenia (odrobinę więcej detali, ogłady w podaniu skomplikowanych utworów i minimalnie wysunięty wokal od M11 - wyjątek SA700 to bas, który powinien być wzorem dla innych pod kątem opanowania tego pasma), to SR25 jest już zupełnie inną bestią: w życiu nie spotkałem się z taką precyzją w rozdzielaniu składowych części utworów „w locie”. Niezależnie od wrzuconego repertuaru, prezentował na balansie niespotykany dotąd dla mnie poziom grania. Po raz pierwszy od dłuższego czasu podczas odsłuchu mogłem bez żadnego problemu skupić się na danej sekcji okręgu sceny i zauważyć, że o - tutaj były dęciaki (Time - Hanz Zimmer)… a tutaj zatrzeszczał stołek, na którym siedział wykonawca (Gustavo Santaolalla - Longing). Nawet tak skomplikowana aranżacja jak finał „Waiting For the End” Linkin Park została zaprezentowana w pięknym rozłożeniu poszczególnych ścieżek dźwiękowych nie czyniąc z tego wielosmakowej papki jak to się zdarzało na innych źródłach. Na tą półkę cenową jest bardzo BARDZO dobrze i może kogoś to ukłuć, ale M11 został moim zdaniem przez niego zdeklasowany pełnością dźwięku, separacją właśnie, holografią oraz tak długo poszukiwanym przeze mnie wysuniętym angażującym wokalem. Wszystko to w parze z Fiio FH3 podane zostało w formie nienastręczającej w żaden sposób odbioru i możliwości rozbierania kawałków na części pierwsze. Neutralność i czysta zabawa w jednym ponieważ strojenie zostało poprowadzone w taki sposób, iż nawet tak prostacki mix jak Dynamite w wykonaniu Slow Motion i Hot Light został przedstawiony w ciekawej formie.

Dodatkowo szczęśliwie udało mi się dorwać DX160 i to raczej nie moja bajka. Czytałem kilka recenzji porównawczych i muszę przyznać, że recenzenci musieli nie podejść do tematu dokładnie ponieważ pomiędzy Astellem a iBasso jest różnica - nie wiem, może to zależy od tego jaki kto ma portfel na wydobycie z niego środków na wieloprzetwornikowe hi-endowe słuchawki, które rzeczywiście pokażą inną twarz danego DAPa, ale nawet na tak podstawowych modelach jak moje można wyczuć inną metodę grania. Ale na powyższe wywody musiałby chyba powstać odrębny wątek o innej tematyce ;)

Jak by nie było: grajki oddane, aktualnie na testach Kann Alpha. I powiem, że na zwykłym złączu 3.5 mm przedstawienie przez niego sceny jest niemal tak dobre jak na balansie. Wychwytuje nawet mikrodetale, które do tej pory słyszałem wyłącznie na wzmocnionych gniazdach. DAP będzie na krótko więc załadowałem na kartę ulubione 60 kawałków i będę katować go do zdechu :D

Edytowane przez gucio-chan
Literówki, autokorekta słownika telefonu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności