Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Konfiguracja Tidala pod Dragonfly Red na Windowsie


LilEel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu próbuję zebrać info na temat z tytułu posta i znalazłem już tyle sprzecznych informacji że postanowiłem po prostu spytać w poście. Chodzi przede wszystkim o:

1.Jaką ustawić częstotliwość próbkowania w ustawieniach windowsa? Na jednych forach wyczytałem już że dla plików mqa powinno być to 96khz, a na jeszcze innych że Tidal w komunikacji z Dragonfly'em pomija system i ustawienia próbkowania nie mają znaczenia.

2.Czy włączać opcję Passthrough MQA? Udało mi się wyczytać że opcja ta dla DFR powinna być wyłączona, ale posty które znalazłem są z dosyć dawna a na oficjalnej stronie Audioquest stoi jak byk że po aktualizacji Dragonfly jest kompatybilny z plikami mqa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej taką, która odpowiada częstotliwości próbkowania plików, których słuchasz (część MQA jest w 96 kHz, a część w 48 kHz(? - tu nie jestem pewny). Jeśli w TIDALu włączysz tryb Exclusive, to TIDAL powinien przejmować kontrolę nad DACem i wtedy Red powinien zmieniać kolor podświetlenia ważki w zależności od tego, jaką częstotliwość próbkowania ma dany utwór. 

 

2. Passthrough MQA wyłącza dekodowanie programowe MQA. This should only be selected if you have an MQA compatible DAC. Pytanie, czy w obu przypadkach gra? Które wolisz? MQA nie ma zbyt wielu zwolenników na forum, to tak na marginesie.

 

 

Druga sprawa, że po ostatnich aktualizacjach TIDAL ma problem z zapamiętaniem ustawień odtwarzania. U mnie na przykład na Zen Dacu, tryb Exclusive zwyczajnie przestał działać. Trzyma mi częstotliwość z windy, gdzie w foobarze nie ma tego problemu i działa jak należy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności