Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Szukam adapterka dla Earsonics ES3 i FLC8N celem pozbycia się kabli - warunki w pracy czasem są takie, że trzeba mi przejść na BT.

Jak wyglada sytuacja na rynku? Zalezy mi na dobrej baterii, przywoitych mikrofonach i niezłym graniu.

 

Do 300-400 zł któryś model się znacząco wyróżnia względem innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Fiio UTWS3 będzie idealny. 

Z testowanych przeze mnie dotąd odbiorników BT jest wg. mnie najlepszy pod każdym względem (nawet ergonomii ale z tego co słyszę wiele osób preferowało starszego, chudszego UTWS1).

Z góry odradzę praktycznie wszystkie odbiorniki "kablowe" - wszystkie które miałem w rękach poza RC-BT szumiły niemiłosiernie nawet z wysoko ohmowymi iem'ami więc to była z pewnością wina skopanego odbiornika.

 

KZ AZ09 - szumy plus nie obsługuje nawet Aptxa. Moim zdaniem lepiej dopłacić do UTWS1 / TRNa ( testowane na Moondrop Aria oraz Kinera Nanna)

TRN BT20S PRO - jak dla mnie to jest 1:1 z UTWS1 Fiio, poza baterią która starczała średnio 1 h krócej :o.

UTWS1 - niestety na moich uszach uciskało i to za bardzo i wywierało wyczuwalny dyskomfort, ale jakość dźwięku jest już jak najbardziej satysfakcjonująca, potrafi podbić górę , ale nie zauważyłem jakiejś degradacji dźwięku.

O Shure TW1 wolę się nie wypowiadać bo byłem całkowicie zawiedziony , pomimo obsługi APTX'a nawet UTWS1 powodował mniejsze "straty" na jakości.

 

No i wspomniany UTWS3 - O wiele lepsza jakość rozmów niż w Utws1, mikrofony nie zbierały aż tyle dźwięków wokół. Jakość dźwięku - z FH3 znowuż była trochę podbita góra, ale gra to zdecydowanie neutralniej niż 1ka. No i bateria trzyma te 8-9h na jednym pobycie w etui (polecam podczas chowania na chwilę , zablokować piny kawałkiem izolacji żeby nie ładowały się niepotrzebnie, baterie nie lubią być pod ciągłym stresem ;) ).

 

 

Pisząc o stratach porównuję do połączenia słuchawek do BTR5 po kablu niezbalansowanym, fory trzeba dać ;) 

 

 

Edytowane przez MP3store Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście ani FLC ani Earconics nie wyciskają szumu niczym Andromedy.

W zasadzie to najbardziej właśnie między UTWS1 a UTWS3 się zastanawiam. Jedynie na iBasso CF01 jeszcze patrzyłem, ale to zdecydowanie poza budżetem.

Odbiorniki kablowe i tak odpadają, bo do połączenia kablowego mam HiBy R3 Pro :)

 

Dzięki za opinię, trzeba będzie zacząć od obadania UTWS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem UTWS1 (TRN BT20S również, ale to to samo) z FLC8S, także trochę starszy model. Było przyzwoicie, ale jednak trochę brakowało mocy jak na moje ucho. Zmieniłem na FiiO LC-BT1 i jest zdecydowanie lepiej, więc na UTWS3 też powinno być już w porządku. 

Natomiast polecam tobie poszperać jak są ułożone piny w FLC8N, bo w moich FLC8S zrobili to na opak i przez to gdy jakiś przewód nie ma obrotowej wtyczki 2pin, to jedna słuchawka będzie miała odwróconą fazę. Więc musiałem się ratować zakupem wersji MMCX+ adapter 2pin, gdzie mogłem to swobodnie obrócić. image.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2021 o 14:03, kubachim napisał:

Na całe szczęście ani FLC ani Earconics nie wyciskają szumu niczym Andromedy.

W zasadzie to najbardziej właśnie między UTWS1 a UTWS3 się zastanawiam. Jedynie na iBasso CF01 jeszcze patrzyłem, ale to zdecydowanie poza budżetem.

Odbiorniki kablowe i tak odpadają, bo do połączenia kablowego mam HiBy R3 Pro :)

 

Dzięki za opinię, trzeba będzie zacząć od obadania UTWS3.

Ibasso nie są takie "truly wireless" , nie mają regulacji głośności z poziomu odbiornika, a do tego mają zdecydowanie mniej mocy niż utws'y oraz (zależnie od IEM'ów) potrafią szumieć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności