Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat z wymagającymi słuchawkami jest sens samodzielnie posłuchać i ocenić takiego dongla bo uszczuplony zasób prądu może wpływać choćby na bas i jego osiągi. Dobry pomysł by to wszystko zebrać. Przynajmniej widzimy w czym wybieramy. S9 pro może być ciekawy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor podziela dobrą opinię o Shanlingu UA2 i dochodzi do podobnych wniosków co ja poza wielkością sceny. Może nie jest ponadprzeciętnie duża ale z określeniem wąskiej bym się nie zgodził. Użył opisu, że najbardziej analogowy dźwięk ze wszystkich testowanych i coś w tym jest. 
Mnie z kolei ciekawi iBasso DC04.
EDIT: CX-Pro Audio CX31993 opisany w takich superlatywach i tani jak schabowy w barze mlecznym więc nie sposób się oprzeć i go nie wypróbować :)

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio

Pod względem użytkowo-praktycznym ciężko się nie zgodzić ale różnica w jakości dźwięku jest na duży plus jak dla mnie. Miałem FiiO BTR5 i też jakiś czas chwaliłem ale wpadł mi ES9280C i trochę namieszał a UA2 to już wywraca świat do góry nogami ;) Bateria vs jakość dźwięku taki wybór trzeba podjąć. Żałuję tylko, że nie jest możliwe używanie adapterów usb c aby można było jednocześnie ładować baterię w telefonie i korzystać z dongla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2021 o 16:05, cpu1 napisał:

 CX-Pro Audio CX31993 opisany w takich superlatywach i tani jak schabowy w barze mlecznym więc nie sposób się oprzeć i go nie wypróbować :)

Właśnie ilość baaardzo pozytywnych opinii w stosunku do ceny oscylującej wokół dwóch browarów w pocovidowym pubie, spowodowała, że kupiłem - jeśli Chińczyk nie kłamie, to mam go już w UE i niedługo sprawdzę na Moondrop SSP, które lubią dobre zasilanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2021 o 16:05, cpu1 napisał:

EDIT: CX-Pro Audio CX31993 opisany w takich superlatywach i tani jak schabowy w barze mlecznym więc nie sposób się oprzeć i go nie wypróbować :)

 

W Sonata HD pro rozwaliłem gniazdo jach w sabaj DA3 padł mi wyświetlacz. Z przyczyn praktycznych czasem jakiś dongiel by mi się przydał i szukałem właśnie czegoś takiego(taniego). Też, zamówiłem. Posłuchamy, usłyszymy. Mi wystarczy aby grał poprawnie, co nie jest chyba trudne do osiągnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BURNART napisał:

Jak ktoś chce cx31993 to mam parę razy sprawdzony o dychę taniej :)

A Mao być tak pięknie.. ;)

Edytowane przez requal
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 20:43, MrBrainwash napisał:

 

W Sonata HD pro rozwaliłem gniazdo jach w sabaj DA3 padł mi wyświetlacz. Z przyczyn praktycznych czasem jakiś dongiel by mi się przydał i szukałem właśnie czegoś takiego(taniego). Też, zamówiłem. Posłuchamy, usłyszymy. Mi wystarczy aby grał poprawnie, co nie jest chyba trudne do osiągnięcia. 

Puszczę tanio sabaja 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego CX Pro CX31993.. Niezły gwizdek o ile paruje się go z ciepłymi dynamikami. Ma coś przejaskrawione i cyfrowe nieco na górze (z BGVP DM8 lecą juz wióry), ale ogółnie podoba mi się jego charakter zaówno w kwestii barwy jak i pasma.  Nie v-kuje, średnica fajnie pchnięta do przodu.. może przypaść do gustu w dobrym połączeniu.

5 dych wart na  pewno.

(Słucham wyłącznie z Neutrona)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam już tego CX-Pro Audio CX31993. Całość pod względem wykonania / jakościowo prezentuje się świetnie. Za ok 50 zł to nikomu by się nie chciało tak dokładnie polutować w całość, a tu jeszcze metalowy BOX z wypełnieniem piankowym i adapterem. Pełna zgoda z @requal Scena jest bardziej napowietrzona niż w UA2, moc mniejsza, czuć typową dla samych DACów cyfrowość choć technicznie bardzo dobry, muzykalnie pod mój gust już już troszkę mniej - bardziej płasko, mniej analogowo/lampowo. Jak komuś pasuje brzmienie Dragonfly Red'a (do nie dawana także i mnie) to brać i cieszyć się za grosze ! Ja pozwolę się nie zgodzić z powyższym rankingiem autora i CX przegrywa z UA2 który lepiej dociąża, z większą głębią i wybrzmiewa jak tor stacjonarny - czuć mięcho. Chyba, że ranking uwzględnia stosunek cena/jakość to wtedy CX miszcz :) U mnie prawdopodobnie skończy jako karta dźwiękowa do PC lub zapasowy dongielek.

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cpu1 napisał:

  U mnie prawdopodobnie skończy jako karta dźwiękowa do PC lub zapasowy dongielek.

U mnie ma gwarancję stałej bytności, bo podoba mi się jak gra z Blon BL05s, dobra synergia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam CX-a, fakt fajnie gra, bardzo podobnie do identycznie wyglądającego ALC (tego z wyższym numerkiem), aczkolwiek chyba ciut mocniejszy.

@cpu1 jak chcesz czegoś bardziej analogowego do CX, to polecam CharTek, ma też chyba trochę więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul Z wacikiem trzeba stówkę liczyć ale może warto. Ktoś polecił mi tego ZOOAUX z farmazona. Zamówiłem dwie sztuki bo ponoć ruletka z kontrolą jakości. Jak obydwa będą sprawne to co najmniej jeden pójdzie w komis. Tylko troszkę się naczekam bo wysyłka wpierw na adres US a potem reship.

Edytowane przez cpu1
Autokorekta :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś w końcu wie jaką moc ma ten CX? 

 

Myślałem, że ma sporą, ale przeczytałem wczoraj recenzje, że pod trochę większym obciążeniem już sobie nie radzi. Może to nie będzie problem u mnie, ale lubię mieć zapas mocy. :)

https://www.audioreviews.org/conexant-cx-pro-cx31993-lj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już byłem bliski kupienia tego CX, ale ktoś mnie ubiegł i może nawet dobrze, bo jako typowo mobilne rozwiązanie mam już CharmTeka TPR22, a z nieco większych urządzeń SXFI AMP. Oba mają mocy wystarczająco dużo dla każdych mobilnych słuchawek, CharmTek ciągnie też większość pełnowymiarowych, a Creative poradzi sobie z niemalże wszystkimi słuchawkami, bo generuje 425 mW (16 Ω), 370 mW (32 Ω), 51 mW (300 Ω), 26 mW (600 Ω), a w pomiarach na ASR wyszło nawet 452 mW (16 Ω).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustler mam CXa mam też TPR22 mogę sprawdzić np z Fostexami T40rp MK2 (mam w pracy) albo z beyerami DT990 250ohm (mam w domu), ale czy to są wystarczająco wymagające słuchawki to nie wiem ;)

 

Update:

Sprawdziłem z Beyerami i tu różnica jest bardzo duża na korzyść CharmTeka. Owszem CX gra praktycznie tak samo głośno, ale wielkość sceny i precyzja zdecydowanie po stronie TPR22. Pod tym względem wypada też trochę lepiej niż Huawei P30 i tylko nieznacznie gorzej niż Nexum Aqua.

Tak więc w mojej ocenie do 250omowych Beyerów CX < P30 < TPR22 < Nexum Aqua (chociaż barwą to mi najbardziej pasował TPR22).

Edytowane przez Perul
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności