Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, neonlight napisał:

No ok, tylko w trybie NOS powinna być góra spokojna, nie w OS. Chyba coś sknocili w FW.😐

Przy r2r myślę, że można dużo ugrać w FW :P A dość szybki proces dostarczenia tego urządzenia dla mas, śledząc wątek na head-fi pokazuję, że jeszcze na FW przyjdzie czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, trez0r napisał:

Przy r2r myślę, że można dużo ugrać w FW :P A dość szybki proces dostarczenia tego urządzenia dla mas, śledząc wątek na head-fi pokazuję, że jeszcze na FW przyjdzie czas...

Heh.. oby, zatem pozostaje czekać na update, Twoich wrażeń również. 😉👍

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, trez0r napisał:

Wygospodarowałem sobie trochę czasu, postaram się trochę opisać swoje wrażenia o Caiyn RU6... Punktem odniesienia, rywalem był/jest PEE51. Na head-fi'uje najwięcej osób wspomina o W2, niestety tego urządzenia nie słuchałem, ale PEE51 z 2x CS43198 powinien być dobrym punktem odniesienia (choć w nowszej rewizji W2 stosowany jest "słabszy" CS43131 z uwagi na problemy z dostępnością poprzedniej kości - EOL).

Urządzenia fizycznie dość znacznie się różnią. RU6 jest 2x grubszy, i trochę dłuższy, co może nie dziwić bo technologia R2R zdecydowanie wymaga więcej miejsca na PCB. Dodatkowo jest ekran OLED, oraz wyjście BAL w standardzie 4.4. Samo urządzenie nie jest w pełni zbalansowane, jedynie dodany jest op-amp, który generuje dodatkowy "odwrócony" sygnał. Menu nie jest skomplikowane i ogranicza się do zmiany wzmocnienia, trybu pracy Oversampling (OS), Non-oversampling (NOS) oraz czasu wygaszenia ekranu. Fizyczne przyciski na RU6 vs klasa HID "wyciągnięta" do obsługi głośności w PEE51 - wolę zdecydowanie rozwiązanie z Cayina. Sterowanie siłą głosu rozwiązane jest z istnieniem "bufora"/mikrokontrolera (?) - sterownika, który generuje widoczne opóźnienie przy operowanie klawiszami +,-. Idzie się przyzwyczaić z uwagi na konstrukcję urządzenia, coś za coś. 

Środowiskiem testowym był telefon LGV40, UAPP, ER4XR z brązowymi filtrami i kablem PS X series i custom tipsami. IEMy słuchałem z wykorzystania sygnału SE, z uwagi na brak wyjścia BAL w PEE51, mimo architektury dual-dac. Pamiętajmy, iż taka architektura przekłada się na separację i szerokość sceny...

Słuchamy. Pierwszy "idzie" Cayin (NOS), potem PEE51 i znowu RU6 (OS). Scena, w każdym przypadku jest szersza na urządzeniu Cayin'a 🆗 Różnica, między trybami jest zauważalna, NOS to szerokość, separacja, napowietrzenie. Bez trudu można wskazać, pozycję każdego instrumentu. Tutaj należą się IMO brawa, bo mimo, że Ety nie są tytanem sceny (a wręcz potrafią ją zdecydowanie obkurczyć) czuć szerokość. Głębokość odczuwamy w trybie OS, który dodatkowo potrafi uczynić, że dźwięki uderzają/skupiają się na słuchaczu. Wokal zostaje wyeksponowany, i zbliżamy się do kreacji tworzonej przez PEE51. 

Całościowo dźwięk jest analogowy, bez cyfrowych naleciałości, w trybie NOS przynajmniej w przy aktualnej wersji FW, potrafi zagrać z energiczną, gorącą wręcz górą. Która jest IMVHO uzależniona od realizacji nagrania, pozostaje wówczas tryb OS, który potrafi oddać bardziej analogowe brzmienie. Wychodzi - tryb NOS - muzyka instrumentalna, klasyka - tryb OS - rock, pop, etc..

 

Tyle na razie, myślę, że przynajmniej trochę zaspokoiłem ciekawość. W miarę możliwości postaram się dopisać spostrzeżenia.

 

CDN...

A jak z basem w porównaniu do pee51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin ru6 pracuje pod prądem ciągnąc o dziwo bardzo przyzwoicie hd650 ,jestem tym mocno zaskoczony i to na razie nie po balansie.

Wieczorem podepnę NH bo teraz jestem pozadomem.

Bravo Cayin bo to co zrobili w takim brzdącu zasługuje na słowa uznania,gra to jakby to ująć cudnie ,miodnie ...no tak jak grają r2r z tym ich urokiem muzykalności ,świetnego basu i ujmującej średnicy.

Jak ktoś jest osłuchany w dacach to wie o co chodzi w r2r,jest to ujmujące dla mnie ten bąbel jest świetny a mam kilka stacjonarnych daców w tym r2r na pcm1704 pcm63.

Wracając do cayina ru6 to po przepięciu na AK pee51 coś nam zostaje zabrane z przyjemności słuchania,nie żeby AK był dużo gorszy ale to jest inne granie barwowo i nasyceniowo szczególnie w dole skali.hd650 są trudne do wysterowania co od razu słychać po przepięciu .

Ru6 gra dopiero kilka godzin i trzeba mu dać jeszcze z kilkadziesiąt ale to jak gra zasługuje na uznanie .

No jest magia r2r i słychać to bezprzecznie,regulacja głośności działa świetnie,menu jest proste jak budowa cepa,ten fajny wyświetlaczyk robi robotę.

Do wyboru trym OS i NOS co komu pasuje ,na os jest świetny sub bas aż ciężko uwieżyć ,że hd650 tak z tym bąblem grają...

To chyba najlepszy zakup tego roku :)

W trybie NOS lepiej bardziej naturalnie słychać wokale kosztem impulsu w dole skali ,OS daje więcej impulsu w basie jest dynamiczniej bardziej rockowo,ciekaw jestem waszych odczuć. 

Sztosik ten ru6.

Edytowane przez gabler
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gabler napisał:

Od kilku godzin ru6 pracuje pod prądem ciągnąc o dziwo bardzo przyzwoicie hd650 ,jestem tym mocno zaskoczony i to na razie nie po balansie.

Wieczorem podepnę NH bo teraz jestem pozadomem.

Bravo Cayin bo to co zrobili w takim brzdącu zasługuje na słowa uznania,gra to jakby to ująć cudnie ,miodnie ...no tak jak grają r2r z tym ich urokiem muzykalności ,świetnego basu i ujmującej średnicy.

Jak ktoś jest osłuchany w dacach to wie o co chodzi w r2r,jest to ujmujące dla mnie ten bąbel jest świetny a mam kilka stacjonarnych daców w tym r2r na pcm1704 pcm63.

Wracając do cayina ru6 to po przepięciu na AK pee51 coś nam zostaje zabrane z przyjemności słuchania,nie żeby AK był dużo gorszy ale to jest inne granie barwowo i nasyceniowo szczególnie w dole skali.hd650 są trudne do wysterowania co od razu słychać po przepięciu .

Ru6 gra dopiero kilka godzin i trzeba mu dać jeszcze z kilkadziesiąt ale to jak gra zasługuje na uznanie .

No jest magia r2r i słychać to bezprzecznie,regulacja głośności działa świetnie,menu jest proste jak budowa cepa,ten fajny wyświetlaczyk robi robotę.

Do wyboru trym OS i NOS co komu pasuje ,na os jest świetny sub bas aż ciężko uwieżyć ,że hd650 tak z tym bąblem grają...

To chyba najlepszy zakup tego roku :)

W trybie NOS lepiej bardziej naturalnie słychać wokale kosztem impulsu w dole skali ,OS daje więcej impulsu w basie jest dynamiczniej bardziej rockowo,ciekaw jestem waszych odczuć. 

Sztosik ten ru6.

Słucham od 6 dni i z każdym dniem brzmi lepiej, tak więc efekt tzw. wygrzewania w przypadku tego sprzętu istnieje.

Bardzo dobrze mi się sprawdza w torze stacjonarnym, znacznie lepiej niż DC04, ale wiadomo, że to inna półka cenowa. Zero przesterów, piękny dźwięk że słyszalnym analogowym sznytem. Jako źródło smartfon z USB Audio Player Pro na pokładzie, dalej RU6, Audio Gd NFB 1 Amp i wzmacniacz mocy Audiophonics Ncore i kolumny Paradigm SE3.

Wolę słuchać w trybie NOS, jest może mniej spektakularnie, a bardziej neutralne.

Super sprzęt, czegoś takiego szukałem.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Słucham od 6 dni i z każdym dniem brzmi lepiej, tak więc efekt tzw. wygrzewania w przypadku tego sprzętu istnieje.

Bardzo dobrze mi się sprawdza w torze stacjonarnym, znacznie lepiej niż DC04, ale wiadomo, że to inna półka cenowa. Zero przesterów, piękny dźwięk że słyszalnym analogowym sznytem. Jako źródło smartfon z USB Audio Player Pro na pokładzie, dalej RU6, Audio Gd NFB 1 Amp i wzmacniacz mocy Audiophonics Ncore i kolumny Paradigm SE3.

Wolę słuchać w trybie NOS, jest może mniej spektakularnie, a bardziej neutralne.

Super sprzęt, czegoś takiego szukałem.

 

 

 

 

 

 

 

Też podepnę z ciekawości pod końcówkę mocy ,ciekawe co pokaże w porównaniu do stacjonarnych dac ale ja go kupiłem do przenośnego użytku i tam będzie jego miejsce.

Muszę jutro skoczyć do RCM po wtyk symetryczny i zaprawić do słuchawek bo mam tylko wtyki 4pin xlr do wzmacniacza .

Gdzie można dostać etui na tego bąbla jedynie chyba na ali chyba, że w pl ktoś ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gabler napisał:

Do wyboru trym OS i NOS co komu pasuje ,na os jest świetny sub bas aż ciężko uwieżyć ,że hd650 tak z tym bąblem grają...

 

Faktycznie, HD 58X też po balansie całkiem nieźle pędzi 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gabler napisał:

Znacie jakiś kabelek usb c na usb c w wykonaniu na lepszej miedzi z lepszymi wtykami ,krótki taki jak dał Cayin no chyba,że ten co dali to jest w lepszejszej wersji.

Podoba mi się przewód w AK pee51, sami się nim chwalą zresztą.

OEAudio OEOTG (USB-C do USB-C) - Sklep internetowy Audeos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JACKRZ napisał:

Witam,chcialbym sie poradzic,moto g8 plus dragonfly black,pdlaczone i nie gra,moto  wspiera otg,prosze o pomoc co zrobic

 

W kabelku też musi być OTG. Spróbuj zainstalować USB audio player pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JACKRZ napisał:

Witam,chcialbym sie poradzic,moto g8 plus dragonfly black,pdlaczone i nie gra,moto  wspiera otg,prosze o pomoc co zrobic

 

Zobacz w 'Opcjach Programistycznych' w Ustawieniach Androida czy czasem USB Audio nie jest wyłączone. Spróbuj zainstalować PowerAmp albo USB Audio Player i zobacz czy apka wykrywa dzyndzla.
Próbowałeś na innym telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 19:48, Elhaz_77 napisał:

Słucham od 6 dni i z każdym dniem brzmi lepiej, tak więc efekt tzw. wygrzewania w przypadku tego sprzętu istnieje.

Bardzo dobrze mi się sprawdza w torze stacjonarnym, znacznie lepiej niż DC04, ale wiadomo, że to inna półka cenowa. Zero przesterów, piękny dźwięk że słyszalnym analogowym sznytem. Jako źródło smartfon z USB Audio Player Pro na pokładzie, dalej RU6, Audio Gd NFB 1 Amp i wzmacniacz mocy Audiophonics Ncore i kolumny Paradigm SE3.

Wolę słuchać w trybie NOS, jest może mniej spektakularnie, a bardziej neutralne.

Super sprzęt, czegoś takiego szukałem.

Faktycznie z końcówką mocy gra genialnie jest przestrzeń,oddech i kontrola ,bas schodzi bardzo nisko,zaskakujące to urządzonko i to bardzo.

W dniu 16.12.2021 o 19:48, Elhaz_77 napisał:

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez gabler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć zestawienie RU6+HiFiman HE 400i v.2020 gra na tyle dobrze (Roon, RU6 podłączony do Macbook'a), że zastanawiam się jaki jest sens kupowania znacznie droższego sprzętu - zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę, a nie audiofilskie hobby (bo jak to hobby to wiadomo, że racjonalność nie ma wstępu).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrosin72 napisał:

Szczerze mówiąć zestawienie RU6+HiFiman HE 400i v.2020 gra na tyle dobrze (Roon, RU6 podłączony do Macbook'a), że zastanawiam się jaki jest sens kupowania znacznie droższego sprzętu - zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę.

Ceny w audio są sztucznie wysokie, w ogóle nie adekwatne do produktu. W dodatku możesz się nadziać i kupić jakiś badziew za dużą kwotę. Rozsądnie jest zostać z czymś takim jak wymieniłeś. Choć nie wiem co takiego szczególnego jest w RU6. Sam jednak dobre audio uważam za luksus i kaprys więc do 2k na elektronikę do 2k na słuchawki jest w mojej granicy przyzwoitości. Jest jednak wyjątek - jak jakiś sprzęt Ci się bardzo podoba i wiesz, że posłuży Ci na lata to możesz kupić jak @Rafacio słuchawki za 4k bo takiego dźwięku i takiej formy słuchawek taniej po prostu nie mógł znaleźć. To już raczej wpada pod tą drugą kategorię, ale jest jakoś tam uzasadnione. Oczywiście są ludzie co nie mają co z gotówką robić i kupią coś absurdalnie drogiego bo mogą. 

 

Odnosząc się jeszcze konkretnie do tych - Hifiman. Te modele 400 to jest anomalia, ale pozytywna. Jak najbardziej można kupić wylogować się z forum i skupić się na muzyce. Można do smaku ustawić sobie EQ i cieszyć się czystym dźwiękiem. Jest obecnie trochę modeli z pierwszej i drugiej ręki, które za rozsądną kwotę dadzą bardzo dobry dźwięk. Hifimany są w czołówce, ale zawsze można preferować coś innego, albo mieć na coś innego ochotę. 

 

Godzinę temu, mrosin72 napisał:

 a nie audiofilskie hobby (bo jak to hobby to wiadomo, że racjonalność nie ma wstępu).

 

Z moich obserwacji.... jak najbardziej. 🤷‍♂️ 😆

 

Są i pomiary:

https://www.l7audiolab.com/f/cayin-ru6/

 

No przynajmniej człowiek może podejrzewać na co się pisze i dla czystości dźwięku takiego urządzenia się raczej nie kupuje. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

No przynajmniej człowiek może podejrzewać na co się pisze i dla czystości dźwięku takiego urządzenia się raczej nie kupuje. 

A kto by tam kupował sprzęt dla czystości dźwięku?! Takie podejście, to jak się zaczyna zabawę w audio, a nie jak się jest już wyrafinowanym audiofilem. To ma grać i zapewne gra, fpytę. 😏😆

 

Ps.

Ziomy, pisać tam o Cayin'ie, bo mnie swędzi i tylko z czystej przyzwoitości, nie napiszę gdzie. 😆

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

No przynajmniej człowiek może podejrzewać na co się pisze i dla czystości dźwięku takiego urządzenia się raczej nie kupuje. 

Ten Cayin RU6 to ma być granie lampowe bez lamp tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelekdabek napisał:

Ten Cayin RU6 to ma być granie lampowe bez lamp tak?

Nie znam tematu w szczegółach. To jest inny rodzaj DAC, gdzie bardziej konstruktor musi się nabiegać wokół kości co daje potencjał na jakieś niby charakterystyczne brzmienie... Co z tego realnie wynika... 🤷‍♂️

 

17 minut temu, neonlight napisał:

To ma grać i zapewne gra, fpytę. 😏😆

 

cat-je-je.gif

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności