Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cpu1 napisał:

@rob4u Poczytaj opinie UA2 na forum. Wg. mnie BTR5 jest bardziej cyfrowy, suchy i ze słabszą separacją dźwięków, mniej dociążony, muzykalny, przyjemny w odbiorze itd. Jedzie do mnie Sonata E44 ale jako że UA2 już nie posiadam to nie będę miał możliwości bezpośredniego porównania.

Dzięki za odp. A testowałeś może następcę Sonaty Pro, czyli TempoTeca BHD, który chodzi w okolicach 270zł?

 

Ps. Rozważałem dodatkowego stacjonarnego DACa do słuchania w domu, ale po tym jak natknąłem się na opinię DACa z ES9218 w fonach LG https://forum.pclab.pl/topic/1328829-dac-tempotec-sonata-hd-pro/ zastanawiam się, czy nie lepiej dorwać gdzieś tanią używkę LG G7 🤔

Edytowane przez rob4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rob4u napisał:

A testowałeś może następcę Sonaty Pro, czyli TempoTeca BHD, który chodzi w okolicach 270zł?

Nie testowałem żadnej Sonaty jak do tej pory. E44 będzie pierwsza :) Co do ES9280C Pro to już jest następca ES9281C Pro ale droższy i nie wiem czy wart swojej ceny.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

super  że takie forum istnieje ( czytam go od dawna ) przychodze z grzecznym zapytaniem jako świeży posiadacz Fidelio X2 HR wcześniej miałem kilka lat ISK HP 580 z których jestem zadowolony, który dongielek by bardziej do nich pasował Avani  , Abigeil , Tempotek Sonata HD pro ... ?.Słuchawek używam do gier ( Insurgency Sandstorm , Zero Hour taktyczne fps-y ) czasami film PC realtek 887 ,  telewizor i mam wrażenie że ISK-i jakby były bardziej detaliczne no i jaśniejsze więcej dźwięków wyraźniej bliżej i głośniej słyszę, bardzo lubię dosadny realistyczny wydźwięk wystrzału czy wybuch eksplozji ( czyli jednak bas ) miło jak w małych pieniążkach holografia sceny i głębia, wysokość byłaby przyzwoita ( a może jednak nie warto dongla tylko jednak biurkowe rozwiązanie ? )

Edytowane przez Phil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do 200 zł dostanę jakiegoś dongle bt, który zagra w stylu df Black, dongle Apple itp? Fajnie, jakby działał na baterii przynajmniej 6 godzin

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cpu1 napisał:

@Phil Wypróbuj Avani bo to żadne ryzyko, a może się okazać w zupełności wystarczającym źródłem.

 

Bardzo dziękuję 

A czy z z mocniejszym źródłem odczuje większą różnicę w alokacji sceny ? No i ciekawe jak to się  ma w stosunku do ALC 887 scena ,  imersja dosadnego wystrzału z broni czy eksplozji granatu 🙂 

Ps. Nie jestem już młody ale lubię sobie pograć  w weekend w taktycznego fps-a z przyzwoitym realistycznym audio HQ  , praca praca ale miło i coś dla siebie ,  z czasów jak byłem w wojsku dobrze  pamiętam dosadny dźwięk  broni, dzisiejsze gry są wręcz śmieszne w odzwierciedlaniu rzeczywiistego dzwięku pola walki

Edytowane przez Phil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Abigail dongle. Rzeczywiście jeszcze lepiej grający CX Pro. Dla mnie bajka, bardzo lubiłem CXa. 

 

Wrzucę link dla zainteresowanych

Abigail CX31993 HD type-c do 3.5mm 
https://a.aliexpress.com/_uz3lSM

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, requal napisał:

Przyszedł Abigail dongle. Rzeczywiście jeszcze lepiej grający CX Pro. Dla mnie bajka, bardzo lubiłem CXa. 

 

Wrzucę link dla zainteresowanych

Abigail CX31993 HD type-c do 3.5mm 
https://a.aliexpress.com/_uz3lSM

Gratki. 😉👍 Jaki całkowity koszt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Gratki. 😉👍 Jaki całkowity koszt? 

64.75zł z wysyłką do paczkomatu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Gratki. 😉👍 Jaki całkowity koszt? 

64.75zł z wysyłką do paczkomatu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 19:07, Phil napisał:

A czy z z mocniejszym źródłem odczuje większą różnicę w alokacji sceny ? No i ciekawe jak to się  ma w stosunku do ALC 887 scena ,  imersja dosadnego wystrzału z broni czy eksplozji granatu 🙂 

Ps. Nie jestem już młody ale lubię sobie pograć  w weekend w taktycznego fps-a z przyzwoitym realistycznym audio HQ  , praca praca ale miło i coś dla siebie ,  z czasów jak byłem w wojsku dobrze  pamiętam dosadny dźwięk  broni, dzisiejsze gry są wręcz śmieszne w odzwierciedlaniu rzeczywiistego dzwięku pola walki

Nie znam tej integry ale też sobie postrzelam i powiem, że raczej wszystko będzie na plus. Przyjdzie AVANI to sobie sam porównasz i chętnie poczytamy jakie są Twoje wnioski :) Bliźniaczy do AVANI dongiel Zooaux mimo okrojonej wersji jaką mam cec**je się bardzo dobrym basem, żywym, energetycznym, bezpośrednim graniem z sporą sceną więc powinieneś być zadowolony. Jeżeli nie to też napisz ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Birken napisał:

@requal No dobra ale coś więcej o różnicach? Tak względem CX'a jak i Avani.

Może w sobotę będę miał wiecej czasu na jakieś porównanie. Jak go odbieram teraz, to gra większą (wyższą) sceną niż Cx pro, plus jest bardziej wygładzony. Środek tak samo zaznaczony jak w CX co mi się bardzo podobało w tym donglu od początku. Możliwe, że ma mniej koloru niż CX. Z KZ EDX Pro złapał super synergie i gra to razem lepiej niż z Tempotec Sonata HD Pro, z którymi ich słuchałem przez 2 ostatnie dni. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cpu1 napisał:

Nie znam tej integry ale też sobie postrzelam i powiem, że raczej wszystko będzie na plus. Przyjdzie AVANI to sobie sam porównasz i chętnie poczytamy jakie są Twoje wnioski :) Bliźniaczy do AVANI dongiel Zooaux mimo okrojonej wersji jaką mam cec**je się bardzo dobrym basem, żywym, energetycznym, bezpośrednim graniem z sporą sceną więc powinieneś być zadowolony. Jeżeli nie to też napisz ;) 

Dziękuję Avani zamówiony jak przyjdzie to opisze jak się sprawuje z Fidelio  X2/HR zwłaszcza w taktycznych fps-ach ( teren otwarty , starcia wewnątrz budynków )  . 

A jest jakaś alternatywa AVANI w niedużych pieniążkach  tyle że  stacjonarna ? ( zawsze więcej  mocy 🙂 )

Edytowane przez Phil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cpu1 napisał:

Nie znam tej integry ale też sobie postrzelam i powiem, że raczej wszystko będzie na plus. Przyjdzie AVANI to sobie sam porównasz i chętnie poczytamy jakie są Twoje wnioski :) Bliźniaczy do AVANI dongiel Zooaux mimo okrojonej wersji jaką mam cec**je się bardzo dobrym basem, żywym, energetycznym, bezpośrednim graniem z sporą sceną więc powinieneś być zadowolony. Jeżeli nie to też napisz ;) 

A w jaką grę pan gra bo rozbieżność oddawania w miarę realistycznego dzwięku w różnych grach to niebo a ziemia , jedni producenci dają dzwięk wręcz śmieszny  zabawkowy a inni przebasowiony , ech gry gdzie te dla dorosłych,  zgredzi też  lubią pograć ale w realistic 🙂 " broń to nie zabawka " dlatego w realistyczne fps-y  grają garstki ludzi

Edytowane przez Phil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avani IMO scena nie zachwyca, czuć dość mocno krańce. Ten "śmieszny" dongle to IMVHO wzorowe górne częstotliwości! Neutralne, ale zarazem detaliczne, "ostre", ale nie sybilizujące. Wszystkie talerze brzmią naprawdę realistycznie. Tutaj widzę jego mocne strony, reszta "daję radę". Choć w tej kwocie nie ma co wybrzydzać 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, trez0r napisał:

Avani IMO scena nie zachwyca, czuć dość mocno krańce. Ten "śmieszny" dongle to IMVHO wzorowe górne częstotliwości! Neutralne, ale zarazem detaliczne, "ostre", ale nie sybilizujące. Wszystkie talerze brzmią naprawdę realistycznie. Tutaj widzę jego mocne strony, reszta "daję radę". Choć w tej kwocie nie ma co wybrzydzać 👍 

A w którym urządzeniu z przyzwoitym basem mogła by zachwycić , " czuć dość mocno krańce " czyli ... ? , a co z średnicą  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Phil napisał:

A w którym urządzeniu z przyzwoitym basem mogła by zachwycić , " czuć dość mocno krańce " czyli ... ? , a co z średnicą  ?

W żadnym z dongle'i, które miałem, mam - nie mam zachwytu 😕 Nawet w PEE51, też odczuwam, gdzie te, przysłowiowe "krańce" sceny są. Nie twierdze, że są złe. Po prostu jak na rozmiar takiego urządzenia, kreowanie jest 🆗. Tworzy się też bardziej intymny przekaz - zależy od preferencji. Generalnie IMVHO szukaj słuchawek, które potrafią tę "scenę" rozszerzyć, niźli opierać się na źródle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, trez0r napisał:

W żadnym z dongle'i, które miałem, mam - nie mam zachwytu 😕 Nawet w PEE51, też odczuwam, gdzie te, przysłowiowe "krańce" sceny są. Nie twierdze, że są złe. Po prostu jak na rozmiar takiego urządzenia, kreowanie jest 🆗. Tworzy się też bardziej intymny przekaz - zależy od preferencji. Generalnie IMVHO szukaj słuchawek, które potrafią tę "scenę" rozszerzyć, niźli opierać się na źródle...

Słuchawki pod które szukam Dac/amp to Philips Fidelio x2hr, odbieram je jako trochę mułki a scena na nich chyba jest jakby słabsza niż na drugich używanych kilka lat ISK HP 580 słuchane z ALC 887 na ISK więcej słyszę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w Audioheaven pojawi się IBasso DC05. Wejście 3,5 mm. Cenowo ma być w okolicach DC03. Z ciekawości posłucham jako zadowolony użytkownik DC04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ciekawy sprzęcik ma się pojawić do końca roku:

https://www.head-fi.org/threads/cayin-ru6-r-2r-usb-c-dac-amp-dongle-coming-soon.960113/

Edytowane przez Elhaz_77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 14:41, neonlight napisał:

Ok, ale dopalonej średnicy, jak DFB pewnie nie ma, DC02 np. z pamięci grał ciepło i analogowo, ale płasko, bez życia i to właśnie wyróżnia DFB na tle konkurencji, tak mi się przynajmniej wydaje, bo za mało tych dongli słyszałem. ;)

Wydaje mi się, że DC03 jest jednak cieplejszy, bardziej analogowy a DC04 bardziej cyfrowy, detaliczny.

 

@Inszy pisał o nim w tutaj https://forum.mp3store.pl/topic/197366-ibasso-dc04/:

"DC03 jest spokojniejszy i nieco rozmyty względem DC04. Brzmienie rozrywkowe i nie tak czytelne, ale za to dłużej wybrzmiewające i gładsze, z łagodniej prowadzoną średnicą oraz górą i trochę dosadniej zarysowanym basem, który jest teraz mocniej wyczuwalny w jego średniej i wyższej partii, a nie na samym dole. Scena podobnie ułożona, ale jednak przy słabiej zarysowanych planach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności