Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling UA2 wrażenia, opinie


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Tu moje 5 groszy o tym donglu. Sprzęt stosunkowo świeży to może ktoś jeszcze coś wysmaruje od siebie - zapraszam.

Utwór testowy :
Queen : Innuendo i Radio Gaga
 

Monoprice M1060C po balansie

Szybko, gęsto, bardzo detalicznie, transparentnie, klinicznie. Górny zakres bez sybilantów ale bardzo bezpośredni i męczący. Po dwóch utworach byłem zmęczony jak po całym dniu wykładów w czasie studiów. Queen Innuendo 3:50 to nie metr od sceny a krzyk zespołu bezpośrednio do ucha. Przy GAGA bas za bardzo intensywny ale technicznie świetny impet, zejście. Dojechałem do 80% głośności ze smartfona i nie dałem rady wyżej. Tak głośno chyba jeszcze w życiu nie słuchałem.


HiFiMan Edition Xv2 po balansie


Jest o wiele lepiej niż na M1060C bo muzykalność bierze górę nad klinicznością. HEXy temperują skrajne zapędy UA2 w górnych partiach. Z krzyku do ucha przesiadamy się na 30m od sceny. Bardzo łagodnie, technicznie wspaniale, scena (otwartość) przepastna.  


Z Monoprice M350 opiszę wrażenia w temacie samych słuchawek.



Inne podobne VS Shanling UA2 :


DragonFly Red (z pamięci bo od prawie roku nie posiadam) jest suchy, bardziej piaszczy w górnych partiach. Mniej muzykalny i bez porównania słabsze dociążenie całego pasma.


Dragonfly Cobalt (też z pamięci bo nie posiadam od 5 miesięcy) jest klerykiem z seminarium w porównaniu do energetycznego wariata jakim jest UA2, a kto by pomyślał kiedy bazują na tym samym chipie ESS ES9038Q2M. Atak i napowietrzenie sceny kolosalnie większe.  


FiiO BTR5 (od miesiąca już nie posiadam) dalej bardziej cyfrowe, troszkę suche i lekko chude. Brakuje tej muzykalności i dociążenia, minimalnie za lekko wszystko wybrzmiewa.


ESS ES9280C Pro. Mimo, że uważam go za lepszy od powyższych to też scena węższa, mniej wyrazista, anemiczna. 

Chord Mojo (miałem dwa dni jakiś miesiąc temu). Tutaj z dociążeniem już podobnie choć zaryzykuję stwierdzenie że i tak UA2 prezentuje się lepiej pod kątem. Za to Mojo nudne, bez ataku, impetu, emocji. Totalny brak pazura. Zapewne kwestia typu słuchawek i mam tego pełną świadomość.

 

Generalnie ten gwizdek tak dociąża, wzmacnia, nasyca, wzbogaca, przyspiesza, że mam wrażenie słuchania z zestawu stacjonarnego złożonego z osobnego DAC + AMP bo nie wyczuwam typowej chudoty, płaskości i tej "sztucznej lekkości" dźwięku. Przy stacjonarnym Bursonie Playmate Everest też czułem tę słabiznę comba. Zapewne odpowiedzialna jest za to sekcja AMP Ricore RT6863. 



Korzystając z okazji chciałbym obalić mit, że dongle jest bardzo prądożerny. Testy przeprowadziłem przy podłączeniu do PC przez miernik natężenia prądu z USB i utworek dość wysysający soki ze sprzętu Prodigy : The Firestarter :
Z HEXami udało mi się uzyskać prąd 0,16A pikujący rzadko do max 0,18 czy 0,20A. Z słuchawkami Monoprice M350 nie przekraczało 0,11A. 
Za to przy donglu ES9280C Pro HEXy wyciągały 0,33A i skrajnie pikowały do 0,5A czyli dwa razy większe zapotrzebowanie.

 

Podsumowując, ze swojej strony szczerze polecam ale w kierunku parowania z ciemnymi, ciepłymi słuchawkami. Jak sobie przypomnę DT880 Pro to prawdopodobnie byłby to skalpel choć i takiego brzmienia ludzie szukają :)

Edytowane przez cpu1
Dopisałem o Mojo
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do tych słuchawek mimo, że ich nie słuchałem (jedynie pokrewny model DT990 Pro 250ohm) to bym raczej dopasował tańszy CharmTek TPR22 Pro albo Avani. Raz, że z dobrodziejstwa wyjścia symetrycznego 2.5mm nie skorzystasz, a dwa że cenowo duża różnica. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności