Skocz do zawartości

Denon S650h/750h + Taga Tav606/607?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Przymierzam się do kupna pierwszego w swoim życiu systemu audio 5.1. Budżet jaki mogę przeznaczyć na te przyjemność to 4 tys zł. Stać to będzie w pokoju w bloku około 20m2. Filmy, muzyka, trochę gierek, Spotify przez bluetooth. Nieś jestem jakiś melomanem, dla którego znaczenie będzie miało wyłapywanie jakiś pojedynczych dźwięków. Poczytałem sporo tematów na forum odnośnie polecanych zestawów i wydaje mi się, że do tej skromnej kwoty, z opini tu zebranych powinien być to optymalny zestaw, plus oczywiscie osobno dokupiony subwoofer. 

Proszę o opinie, polecenie ewentualnie alternatyw dla w/w sprzętu. 

Odnośnie wzmacniacza, czy warto dopłacać do 750h?

Odnosnie głośników, czy warto dopłacać do wersji 607?

Czy ewentualny zakup wzmacniacza i kolumn jako jeden zestaw będzie miało wpływ na cenę? 

Bardzo zależy mi, żeby kolumny były koloru białego. 

Dziękuję i pozdrawiam, 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ritm napisał:

Zestaw, który wysłałeś to same kolumny, za kwotę jaką mogę przeznaczyć na wzmacniacz + kolumny. Mimo wszystko dziękuję, 

Pozdrawiam 

Przecież napisałeś, że subwoofer jeszcze do tego chcesz dokupić, no to masz już go w komplecie. 😉 A jak budżet jest sztywny, to kombinuj z mniejszymi frontami i powinieneś się zmieścić w 4kzł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co na forach polecają, ja do Tagi mam uraz, kiedyś słuchałem kilku modeli kolumn tej firmy i to był marketowy śmietnik, brzmieniowo i wykonaniem. Jamo to jest firma z renomą, specjalizują się w kolumnach od kilkudziesięciu lat i poza modelami z najniższych półek, czyli typowych marketówek, robią porządne paczki w swojej cenie. ;)

700_jamo_s_809_hcs_+_s_810_sub_+_s_8_atm.jpg

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie wybrał z ampli w tej cenie, to i tak będzie słabizna i nie wykorzystasz potencjału kolumn, więc sugeruj się bajerami, ewentualnie, żeby miał pre-amp, to za jakiś czas dokupisz sobie wzmak stereo i z niego zasilisz fronty. ;) 

 

Edit.

Jak byś chciał coś porządniejszego, ale kosztem nowych bajerów, to poleciłbym używki starszych i wyższych modeli np. tego Marantz'a

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.07.2021 o 20:39, neonlight napisał:

Co byś nie wybrał z ampli w tej cenie, to i tak będzie słabizna i nie wykorzystasz potencjału kolumn, więc sugeruj się bajerami, ewentualnie, żeby miał pre-amp, to za jakiś czas dokupisz sobie wzmak stereo i z niego zasilisz fronty. ;) 

 

Edit.

Jak byś chciał coś porządniejszego, ale kosztem nowych bajerów, to poleciłbym używki starszych i wyższych modeli np. tego Marantz'a

 

A miałeś okazji posłuchać tych Jamo S809? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej serii niestety nie, natomiast wcześniejsze modele z przed lat słuchałem i trzymały dobry poziom, więc i tutaj na pewno nie byłoby rozczarowania imo. Nie można wymagać nie wiadomo czego, od zestawu za nieco ponad 2kzł za 5 kolumn, ma to grać poprawnie i tyle. ;)

 

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności