Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zintegrowany DAC/AMP zasilany z USB zamiast D10s/L30


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, aktualnie użytkuję zestaw Toppinga: DAC D10s i wzmacniacz E30. Dźwiękowo jestem z tego zestawu w 100% zadowolony, ale jednocześnie nie jest za bardzo "przenośny" (mam na myśli tylko w obrębie domu), a czasem jednak chciałoby się posłuchać wygodnie siedząc w fotelu, a nie cały czas przy biurku ;)

 

Stąd moje pytanie: czy znalazłaby się jakaś niewielka integra DAC/AMP zasilana wyłącznie z USB (żeby podpiąć pod laptopa, albo lepiej smartfon), która nawet tylko w 90% zastąpiłaby mi aktualny zestaw? Słuchawki to głównie AKG K702 i Beyery Custom Studio.

 

PS. Zakładany budżet to 1k zł, chociaż jeśli ktoś mnie przekona odpowiednio to i 1,5k mógłbym dać.

Edytowane przez PJK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

W twoim przypadku rozpatrywałbym bardziej stacjonarnego" np IFI Zen Dac'a, pod kwestiami mobilności to Tr-Ampa.

Moim zdaniem oba te wzmaki powinny się całkiem dobrze dogadać z K702 :)

 

Jeśli zależy ci na "mięchu" przy przenośności to całkiem ciekawy jest Ifi nano black

 

Edytowane przez MP3store Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rafacio napisał:

Bez przesady. Di tych słuchawek spokojnie wystarczy Q3 lub btr5.

Q3 jak najbardziej polecam, nie wiem czemu go przeoczyłem skoro sam się nim jeszcze niedawno zachwycałem,  ale btr5 chyba może być zbyt "jałowe", przynajmniej na mnie. Ale wiadomo świat audio to świat egoistycznych subiektywnych przeżyć, więc coś co dla jednego nie współgra, może drugiemu wyleczyć audionervosę (powiedział nikt nigdy :P). 

Najlepiej więc jakby kolega @PJK odwiedził jakiś sklep audio, np. któryś z naszych salonów i odsłuchał to na miejscu, albo jeśli nie ma niczego w okolicy, to żeby zamówił testówki przez internet (jeśli u nas to proszę o dodanie w uwagach informacji, że chce się je przetestować ) i zostawił sobie którąś z nich po wyborze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie sugestie. Po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że jedną z rzeczy za którą szczególnie cenię mój aktualny setup to fakt, że powinien mi starczyć na długo. Słuchawki planuję zmieniać dużo częściej niż inne elementy toru ;) a zestaw D10s/L30 myślę że da radę pociągnąć co najmniej akceptowalnie wszystko poza elektrostatami i jakimiś kosmicznie ciężkimi planarami, do czego mi jeszcze bardzo daleko :)

 

Tej właściwości nie ma niestety nic z podanych sugestii, TR-Amp jest z nich wszystkich (przynajmniej na papierze) najmocnieszy, ale nie wiem czy dałby mi taki spokój ducha jak to co mam teraz. Widzę teraz 2 możliwości:

1. Zamiast zmieniać to co mam teraz, kupić coś dodatkowo jako drugi zestaw "kanapowy" - niestety wtedy budżet się zmniejsza o połowę do okolic 500-600zł, bo nie wliczam potencjalnych zysków ze sprzedaży tego co mam. Jeśli pójdę w tę stronę to pewnie wypróbuję już osobiście BTR5 albo UP4, czy coś w tych okolicach.

2. Z tego typu sprzętów w okolicach 1k zł rzucił mi się w oczy xDuoo XD-05 Plus. Patrząc po opiniach i specyfikacji teoretycznie mógłby być tym czego szukam: chodzi na samym USB, w razie czego ma baterię i ze smartfona będzie grał, na przyszłość zapas mocy też jest, opinie dobre do bardzo dobrych, a dodatkowo niewielkim kosztem można mu dodać odbiornik BT .... I tutaj pytanie do was koledzy: Czy ktoś ma jakiś pomysł, czy będzie to pasowało do moich K702? (Beyery są prawie że na wylocie) Albo czy ktoś widzi coś "na nie" w stosunku do tego sprzętu czego ja nie zauważam? :) Ostatecznie pewnie kupię go sobie testowo i najwyżej po tygodniu zwrócę, ale im więcej informacji zawczasu tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Inszy napisał:

Mam XD-05 Plus i jak do tej pory nie trafiłem na słuchawki, które by się z nim źle zgrały, więc nie widzę powodu dlaczego z AKG by miało być coś nie tak.

Oj, u mnie się nieraz źle zgrał, np. z ostatnich pigwy, podkreślił ich wady, dźwięk stał się nerwowy i ostry. Ten DAC/AMP jest przekozak, ale tylko w połączeniu z słuchawkami, przynajmniej lekko ocieplonymi i stonowanymi w górnych rejestrach, dlatego do K702 bym jego nie polecał, do Beyerdynamic'ów również. ;)

 

Dalej będę obstawał przy swoim i polecam wybrać coś z oferty Ifi do w/w modeli słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TR-amp kupiłem sobie na sprawdzenie

 Jakbyś chciał to mogę go odsprzedać. Jednak w moich scenariuszach odsłuchowych jest mi zbędny.

 

SQ dla mnie nie odróżnialny z D10+SP200 na słuchawkach planarnych. Z dynamikami można jakąś tam różnice usłyszeć, być może.na plus, zależy jak interlretować. ;) Całościowo gra czysto, szczegółowo, mocy mu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

Ten DAC/AMP jest przekozak, ale tylko w połączeniu z słuchawkami, przynajmniej lekko ocieplonymi i stonowanymi w górnych rejestrach, dlatego do K702 bym jego nie polecał, do Beyerdynamic'ów również. ;)

Niekoniecznie - z TH610 czy SR2, które nadzwyczaj stonowane nie są, gra bardzo dobrze 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Inszy napisał:

Niekoniecznie - z TH610 czy SR2, które nadzwyczaj stonowane nie są, gra bardzo dobrze 🙂

Fostex'ów z XD-05Plus nie próbowałem, ale z SR2 kapitalnie to grało, potwierdzam. Tylko, że egzemplarz, który odsłuchiwałem, był właśnie łagodnie grającym, ja tam żadnych ostrości nie słyszałem, kolega z meet'a również, było misio-plusio zupełnie, jak w HD650. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   T eraz  w  tej  chwili   mam  na   łepetynie     tr-amp   i   akg 702    {  niemodowane}   i  musze  powiedziec ze  symfonika  ,  vokale   i   ogolnie   muzyka  płynie i  to   bardzo  przyjemnym  strumieniem,  Ostatnio   wbudowany  wzmak  w  tr-amp  ,  mi   nie   grał   np  z  f  h2r     ,  ale  z   702-kami  jest   znakomicie.

   T eraz  w  tej  chwili   mam  na   łepetynie     tr-amp   i   akg 702    {  niemodowane}   i  musze  powiedziec ze  symfonika  ,  vokale   i   ogolnie   muzyka  płynie i  to   bardzo  przyjemnym  strumieniem,  Ostatnio   wbudowany  wzmak  w  tr-amp  ,  mi   nie   grał   np  z  f  h2r     ,  ale  z   702-kami  jest   znakomicie.

      Jesli   Mr Brainwash   ma  na  sprzedaz  trampka  to  do    akg   702    brałbym   natychmiast ,  z  701 -jedynkami  jest  chyba  podobnie  ---  fenomenalna przestrzen    w  nagraniach  binauralnych.

   T eraz  w  tej  chwili   mam  na   łepetynie     tr-amp   i   akg 702    {  niemodowane}   i  musze  powiedziec ze  symfonika  ,  vokale   i   ogolnie   muzyka  płynie i  to   bardzo  przyjemnym  strumieniem,  Ostatnio   wbudowany  wzmak  w  tr-amp  ,  mi   nie   grał   np  z  f  h2r     ,  ale  z   702-kami  jest   znakomicie.

      Jesli   Mr Brainwash   ma  na  sprzedaz  trampka  to  do    akg   702    brałbym   natychmiast ,  z  701 -jedynkami  jest  chyba  podobnie  ---  fenomenalna przestrzen    w  nagraniach  binauralnych.

przepraszam-   nie  grał  mi  z   fidelio   x2     .   bo   h2r   nie  posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

Oj, u mnie się nieraz źle zgrał, np. z ostatnich pigwy, podkreślił ich wady, dźwięk stał się nerwowy i ostry. Ten DAC/AMP jest przekozak, ale tylko w połączeniu z słuchawkami, przynajmniej lekko ocieplonymi i stonowanymi w górnych rejestrach, dlatego do K702 bym jego nie polecał, do Beyerdynamic'ów również. ;)

 

Dalej będę obstawał przy swoim i polecam wybrać coś z oferty Ifi do w/w modeli słuchawek.

 

Coś w tym jest. Właśnie go słucham z DT1990 i muszę przyznać, że dostały takiego ataku i rozedrgania kreski, że głowa mała. Mnie się to akurat podoba, ale nie każdemu musi. I nie sprawdzi się w każdym gatunku. 

 

Niemniej, @Inszy też ma rację. Co bym nie podpinał, gra świetnie. Sprawdziłem K550, DT1990, HD600 i 3 pary IEMów. Bajka. 

 

A kozak jest przemocarny z tego Plusa. Na HD600 - z którymi notabene zgrywa się świetnie, dając im potężnego kopa - trzeba uważać na przypadkowe muśnięcia potencjometru palcem. Rano o mały włos nie wysadziłbym sobie tak mózgu ;)

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PJK napisał:

Z tego typu sprzętów w okolicach 1k zł rzucił mi się w oczy xDuoo XD-05 Plus. Patrząc po opiniach i specyfikacji teoretycznie mógłby być tym czego szukam: chodzi na samym USB, w razie czego ma baterię i ze smartfona będzie grał, na przyszłość zapas mocy też jest, opinie dobre do bardzo dobrych, a dodatkowo niewielkim kosztem można mu dodać odbiornik BT

Jako, że zostawiasz dotychczasowy zestaw to spójrz na fiio btr5. U mnie się sprawdza z K701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby krótko podsumować temat:

ostatecznie zdecydowałem się zostawić sprzęt biurkowy tak jak jest, a dodatkowo kupić coś małego przenośnego w skromniejszym budżecie. Padło na Qudelix 5K i jestem z tego zakupu bardzo zadowolony :) Oczywiście w porównaniu ze sprzętem biurkowym da się wyczuć pewne braki, ale i tak połączenie ceny, dźwięku i wygody użytkowania wypada niezwykle korzystnie. Do słuchania typowo dla relaksu na kanapie itp. nadaje się jak ulał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności