Skocz do zawartości
  • 0

Odrzucenie słuchawek do odsłuchu


Szczurov

Pytanie

Witajcie! 

Zrobiłem sobie listę słuchawek  do odsłuchu/zamówienia i zwrotu 14 dniowego  spośród której wybiorę 1 parę jednak lista jest długa i wstępnie chciałbym coś odrzucić. 

 

Teraz wymagania:

W muzyce cenię wokal i tutaj lubię intymną prezentacje. 

Muzyka musi "dotykać" duszy.

Duża głębia i muzykalność. 

Wysokie tony nie kłujące, skrzypce nie tnące po uszach, aksamitne. 

Bas neutralny, nie wychodzący ponad reszte pasma, taki misiowaty lecz nie punktowy. Preferuję niski bas. 

Lubię dżwięk fortepianu i gitary więc średnie nie wycofane jak w Dt990E 

 

Co do napędzenia to mam IFI Zen daca. 

 

Aktualny set to Grado Sr60 i ifi zen dac. Brakuje mi w nich głębi i komfortu jako takiego, nieco ostre wysokie. 

 

Miałem DT990 Edition 250ohm i miały za dużo punktowego basu i za dużo wysokich tonów a zdecydowanie za mało średnich.

 

Akg k371 dżwiękowo ok ale minimalnie za dużo basu. Komfort zerowy. 

 

A o to lista:

HD600
HD560s
Grado Sr225, 325
He400
Hifiman edition S
Akg k701/702
ath r70x
Hifiman deva kabel

 

Do 1200zl

Powiedzcie co odrzucić a co dodać. Z góry dziękuję. 

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co prawda nie słuchałem Anandy ale z mojego doświadczenia powiem, żeby w HiFiManie był na prawdę dobry bas to trzeba mocno potrząsnąć sakiewką i HE400i ani Sundary nie mają dobrego basu w mojej opinii stąd odradzam je jeżeli potrzebujesz zejścia i solidnego łupnięcia tam gdzie trzeba. Świetnie wywarzone i "tanie" są Monoprice'y. Mimo, że nie słuchałem M650 co poleca @espe0 to może być to dobry kierunek chociażby pod kątem ich wypróbowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Rafacio napisał:

Niech wiszą, bo komu to przeszkadza? Malo komu dane jest poznać się na dobrym sprzęcie.

Ty jesteś taką osobą. Nie miałeś na uszach i oceniasz. Peace.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@SzczurovWidzę, że są w komisie iSine 20, dla mnie grały bardzo podobnie do Audeze Lcd-2f z heimdallem 2 i myślę że spęłniły by dużą część Twoich wymagań i raczej nie stanieją, bo nie są już produkowane, więć można kupić, posłuchaj parę miesięcy i zostać z nimi lub odsprzedać w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, NuYam napisał:

@SzczurovWidzę, że są w komisie iSine 20, dla mnie grały bardzo podobnie do Audeze Lcd-2f z heimdallem 2 i myślę że spęłniły by dużą część Twoich wymagań i raczej nie stanieją, bo nie są już produkowane, więć można kupić, posłuchaj parę miesięcy i zostać z nimi lub odsprzedać w tej samej cenie.

Odpadają, tylko wokółuszne/nauszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakbyś miał troszkę większy budżet, to mógłbyś też spróbować Sivgy P2. Jeszcze niedawno rozkręcany był hype na ten model. Aktualnie dalej w posiadaniu  kilku weteranów tego forum. Są to przepiękne planary wykonane w pełni z drewna i stali, a pałąk z jakiejś skóry lub czegoś podobnego. Charakteryzują się bardzo dobrym basem z zejściem do 20Hz (subbas). Mają fajnie dociążone brzmienie. Góra nigdy nie zakuje, bo jest lekkie wycofanie gdzieś na skraju wyższej średnicy i wysokich, więc o sybilantach można zapomnieć. Brzmienie bardzo przyjemne. Akurat w zestawie masz od razu kabel zakończony wtykiem 4.4mm (bardzo dobry swoją drogą), więc do Zen DAC jak znalazł. Dają też adapter z 4.4mm na 3.5mm, dlatego jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności