Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Odrzucenie słuchawek do odsłuchu


Szczurov

Pytanie

Witajcie! 

Zrobiłem sobie listę słuchawek  do odsłuchu/zamówienia i zwrotu 14 dniowego  spośród której wybiorę 1 parę jednak lista jest długa i wstępnie chciałbym coś odrzucić. 

 

Teraz wymagania:

W muzyce cenię wokal i tutaj lubię intymną prezentacje. 

Muzyka musi "dotykać" duszy.

Duża głębia i muzykalność. 

Wysokie tony nie kłujące, skrzypce nie tnące po uszach, aksamitne. 

Bas neutralny, nie wychodzący ponad reszte pasma, taki misiowaty lecz nie punktowy. Preferuję niski bas. 

Lubię dżwięk fortepianu i gitary więc średnie nie wycofane jak w Dt990E 

 

Co do napędzenia to mam IFI Zen daca. 

 

Aktualny set to Grado Sr60 i ifi zen dac. Brakuje mi w nich głębi i komfortu jako takiego, nieco ostre wysokie. 

 

Miałem DT990 Edition 250ohm i miały za dużo punktowego basu i za dużo wysokich tonów a zdecydowanie za mało średnich.

 

Akg k371 dżwiękowo ok ale minimalnie za dużo basu. Komfort zerowy. 

 

A o to lista:

HD600
HD560s
Grado Sr225, 325
He400
Hifiman edition S
Akg k701/702
ath r70x
Hifiman deva kabel

 

Do 1200zl

Powiedzcie co odrzucić a co dodać. Z góry dziękuję. 

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Żadne z podanych słuchawek nie spełniają twojego opisu tego jak miały by grać. Żadne z nich nie są aż tak kiepskie.🤘

 

A na poważnie w temacie. Grado możesz odrzucić, bo dostaniesz więcej tego co ci nie pasowało w SR60. Resztę też odrzuć i kup klasyczne HD650. To będzie ten muł jakiego prawdopodobnie pożądasz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje K701 dotykają mej duszy wrażliwej, ale są po balansie, na grubym, dociążającym brzmienie kablu z miedzi i złota i ze skórzanymi nausznikami (więcej dołu). Na oryginalnym miały fajną scenę ale grały chudziutko. Mają potencjał, ale trzeba w nie zainwestować.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przestań marzyć tylko zrób mod Niewierny Tomaszu hehehe. Nie musisz mi wierzyć. Miałem na uszach prosto ze sklepu i mam po turbo modzie, więc mogłem sobie porównać. :)

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Głos na HD650. Powinny fajnie zgrać się z tym iFi. Nic Cię tam nie zatnie, tembr będzie idealny, wokale świetne. Scenicznie przeciętne, ale skoro wolisz bliższą prezencję, powinny być OK. 

 

Sam mam HD600, ale słuchałem obu par i odrzuciłem 650, bo za dużo basu mają jak na moje gusta. 

Edytowane przez joysofjoyc4
dopisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z niekłujących na pewno Sivgy i Hawki. Wiem, bo sam już przerabiałem podobne problemy jak chodzi o słuchawki. Devy właśnie znalazły nowego właściciela, a SHP9500 są na tunningu. Ogólnie mam wątpliwości co do napędzania Zen Dackiem. Moim zdaniem gra on dosyć sucho i szeleszcząco (szaro i bez wyrazu). Nie podoba mi się jego brzmienie, choć ludzie chwalą. Na pewno na IFI Zen CAN jest znacznie lepiej. Dźwięk cieplejszy, głębszy i znacznie lepszy jakościowo. Chyba wolałbym do CANa podpinać V30 i puszczać auxem albo po RCA z PC (Can ma trzy wejścia), niż słuchać muzy na samym Zen Dacu (Podpięty do CANa, to już zupełnie inna bajka). Chyba najlepiej wybrać jakieś Senki zamulacze (akurat te co wybrałeś, takie nie są), niektóre modele słabo reagują na źródło i duża szansa, że Ci zagrają mniej więcej tak jak chcesz. Ewentualnie wybrać jakieś inne i powalczyć kablem, żeby dociążyć i wygładzić brzmienie. 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, joysofjoyc4 napisał:

Głos na HD650. Powinny fajnie zgrać się z tym iFi. Nic Cię tam nie zatnie, tembr będzie idealny, wokale świetne. Scenicznie przeciętne, ale skoro wolisz bliższą prezencję, powinny być OK. 

 

Sam mam HD600, ale słuchałem obu par i odrzuciłem 650, bo za dużo basu mają jak na moje gusta. 

Bas lubię taki jak w Grado Sr60. Scenę bym wolał by była trochę większa niż w Grado. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Szczurov napisał:

Co do napędzenia to mam IFI Zen daca. 

 koniecznie   kup  dodatkowy  wzmacniacz .  wbudowane  wzmaki   zazwyczaj   sa  slabe  i  dodatkowy  wzmask  tylko  polepsza   brzmienie. cos  ma wrazenie  ze  wybór  słuchawek  bedzie  ciezki  dla  Ciebie  ,  chyba  ze    ktos    ''skrzyzował  brzmieniowo''  wszystkie  wymienione  z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Rafacio napisał:

Skończy się hype zostanie z niesprzedawalnym badziewiem. Jak świetne to po co modowałeś?

Badziew to Ty masz w stopce- wiszą bardzo długo te graty na bazarku. Zmieniłem jedynie kabelek w Pigwach. Dziwny z Ciebie osobnik. Zawsze na NIE.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

 

Z tym, że nie kojarzą mi się z opisem autora tematu.

 

Cytat

W muzyce cenię wokal i tutaj lubię intymną prezentacje. 

Muzyka musi "dotykać" duszy.

Duża głębia i muzykalność. 

Wysokie tony nie kłujące, skrzypce nie tnące po uszach, aksamitne. 

Bas neutralny, nie wychodzący ponad reszte pasma


Mi właśnie kojarzą się i to bardzo bo są intymne, dotykają mej duszy. :)  Głębi i sceny bardzo dużej nie mają, ale są muzykalne, wysokie nie kłują a bas nie jest przesadzony…

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mając taki budżet szukał bym używanych orto i kabla occ miedź do nich.

Czyli z Twojej listy He400(nie znam ich i są średnio oceniane), jeszcze bym wziął pod uwagę Oppo pm-2 i Yamaha hp-1(vintage).

Ewentualnie Hawki, bo mają przetwornik z biocelulozy i lubię brzmienie takich przetworników.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, lobuz1 napisał:

 


Mi właśnie kojarzą się i to bardzo bo są intymne, dotykają mej duszy. :)  Głębi i sceny bardzo dużej nie mają, ale są muzykalne, wysokie nie kłują a bas nie jest przesadzony…

I tak i nie.... kwestia pewnie punktu odniesienia. Hifimany będą raczej bardziej zrelaksowane miękkie na basie i nasycone w średnicy. P2 to torpedy, energetyczne, szybkie, trochę nawet w stronę analitycznego grania. Mają uniwersalne strojenie, więc zagrają wszystko, no ale... mi się muzykalność kojarzy z senkami, a moje he4xx są jeszcze bardziej muzykalne od senków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG na pewno możesz odrzucić, nie mają bliskich i intymnych wokali, grają z daleka. 

Hd600 i r70x powinny spełniać wymagania. Powiedziałbym, że można dorzucić nighthawki, ale jeśli miałeś za dużo basu w dt990, to raczej je odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności